Moody’s sumažino JAV kredito reitingą | Rinkų apžvalga 11.13

2023-11-13

Pagrindiniai JAV indeksai šiandieną po kol kas traukiasi. Pagrinde tam įtakos turi kredito reitingų agentūra Moody’s sumažino JAV kredito reitingą. Reitingo perspektyva pakeista iš AAA, t.y. aukščiausio reitingo į kiek žemesnį AA. Šis pokytis atspindi susirūpinimą dėl didėjančio JAV biudžeto deficito. Reitingų agentūra pabrėžė, kad be veiksmingų fiskalinės politikos priemonių, kuriomis siekiama mažinti valstybės išlaidas ar didinti pajamas, JAV greičiausiai susidurs su labai dideliu fiskaliniu deficitu, kuris gerokai susilpnins galimybes aptarnauti skolą. Šių metų pradžioje „Fitch“ taip pat sumažino JAV reitingą dėl panašių priežasčių.

JAV kredito reitingo pasikeitimas gali turėti rimtų pasekmių iždo obligacijų rinkai. Neigiama perspektyva reiškia didesnę riziką ir tikėtiną didesnį obligacijų pajamingumą, o tai savo ruožtu reiškia, kad esamų obligacijų kaina krenta. Neigiama Moody’s perspektyva paskatino nedelsiant kritikuoti prezidento Joe Bideno administraciją, o Baltųjų rūmų atstovė Karine Jean-Pierre ir iždo sekretoriaus pavaduotojas Wally Adeyemo išreiškė nepritarimą pokyčiams ir pabrėžė Amerikos ekonomikos stiprybę. Moody’s yra paskutinė iš trijų pagrindinių reitingų agentūrų, išlaikiusi aukščiausią JAV vyriausybės reitingą. Šių metų pradžioje tai padarė Fitch, o S&P, tai jau padarė 2011 metais. Šio požiūrio pasikeitimo pasekmės yra reikšmingos, ypač tuo metu, kai Jungtinės Valstijos susiduria su tokiais iššūkiais kaip galimas vyriausybės uždarymas. Moody’s reitingo sumažinimas taip pat gali sustiprinti fiskalinį susirūpinimą, nors kai kurie investuotojai tebėra skeptiški.

Šiuo metu rinkos vertina scenarijų, pagal kurį infliacija bus sumažinta iki tikslinio 2 proc. lygio ir išvengiant recesijos. Tačiau ilgainiui virš JAV ekonomikos kaupiasi vis daugiau nerimą keliančių veiksnių. Didėjančios skolos ir aukštesnių palūkanų normų problema gali pradėti daryti įtaką JAV ekonomikai ateinančiais 2024 ir 2025 m. Iki šiol daugelis įmonių dar neperdengė savo skolos su aukštesnėmis palūkanų normomis, leidžiančiomis išvengti neigiamų pinigų griežtinimo padarinių. Kitais metais augs įmonių, kurioms bus taikomos didesnės palūkanos, procentas, o tai tuo pačiu pradės daryti įtaką JAV ekonomikai.

Tuo tarpu, nors praėjusi savaitė nepasižymėjo svarbių makroekonominių įvykių gausa, tačiau lig su praėjusia savaitę, jau beveik baigėsi III ketv. Įmonių rezultatų skelbimų sezonas. Remiantis FactSet, iš šio ketvirčio rezultatus jau paskelbusių 91% į S&P 500 indeksą įtrauktų kompanijų, 81% bendrovių pelno akcijai rezultatai pranoko analitikų lūkesčius, o 61% kompanijos viršijo pajamų prognozes. Bendras vidutinis pelno akcijai augimas, įvertinus rezultatus jau paskelbusių bendrovių ir prognozuojamą dar jų nepaskelbusių kompanijų pelną, siekia 4,1%. Tai yra gerokai geresnis rezultatas nei prognozavo analitikai. Rugsėjo 30 dieną bendras prognozuojamas EPS pokytis siekė -0,3%.
Tai paaiškina pastarųjų savaičių pagrindinių indeksų kilimą, nes dar tada ko tikėjosi analitikai ir realus paskelbtų įmonių pelnų rezultatų skirtumas nebuvo toks didelis. Dėl šios priežasties S&P 500 per pastarąsias dvi savaites kilo, tačiau kaina santykinai neatrodo didelė. Dabartinis skelbiamas būsimų dvylikos mėnesių pelnų P/E rodiklis šiai dienai sudaro 18, o tai yra žemiau nei 5-kių metų vidurkis, kuris yra 18,7.

Senajame žemyne pirmoji šios savaitės prekybos sesija Europos rinkose investuotojams kelia prieštaringų nuotaikų. Dauguma Senajame žemyne kotiruojamų bendrovių po kol kas kyla. Nors šiandienos sesijos makrokalendorius gana tuščias, tačiau investuotojų dėmesys nukrypo į Moody’s, kuri sumažino JAV kredito reitingo perspektyvą ir buvo aptarta prieš tai.

Tuo tarpu, pasak Reuters Europos centrinis bankas (ECB) pirmą kartą palūkanų normą sumažins 25 baziniais punktais 2024 metų birželį, o iki 2025 metų tikisi, kad palūkanos susitrauks iki 2-jų procentų.

JAV gamtinių dujų (NATGAS) kainos šiandien pakilo daugiau nei 4%. Šiandien NATGAS kilimą lėmė naujos orų prognozės JAV. Nauja 8-14 dienų prognozė rodo žemesnę nei vidutinę temperatūrą vakarinėje JAV dalyje ir aukštesnę nei vidutinę temperatūrą rytinėje šalies dalyje. Tai didelis posūkis, palyginti su prieš savaitę, kai prognozės rodė, kad artimiausiu metu beveik visur JAV bus aukštesnė nei vidutinė temperatūra. Temperatūros kritimas reiškia, kad greičiausiai padidės šildymo, o savo ruožtu ir gamtinių dujų poreikis.

Investicinio portfelio formavimas

Siūlome sudalyvauti viename iš mūsų nemokamų video seminarų „INVESTICINIO PORTFELIO FORMAVIMAS“. Registraciją ir platesnę informaciją apie seminarą rasite čia.

fxcm

Domitės investavimu ir susiduriate su klausimais formuojant asmeninį investicinį portfelį? Seminare supažindinsime su Myriad capital investavimo platforma, kurios pagalba galima susikurti savo finansinių priemonių portfelį.

Seminaro metu bus daromas video įrašas, kuris pasieks užsiregistravusius sekančią dieną. Seminarai organizuojami nuotoliniu būdu ir yra nemokami. Būtina išankstinė registracija. Būtina išankstinė registracija, kurią rasite čia.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu