Kruiziniai laivai ruošiasi išplaukti

2021-04-08

“Carnival Corporation” neabejotinai buvo viena labiausiai koronaviruso paveiktų didžiųjų kompanijų, kurios akcijų kursas įsibėgėjus pandemijai buvo nukritęs daugiau nei 80%. Tokio dydžio kritimai per trumpą laiką gigantinėms kompanijoms tikrai nėra labai dažnai reiškinys, tačiau šiuo atveju per daug nestebina: Vakarų šalyse pirmieji koronaviruso židiniai buvo fiksuojami būtent kruiziniuose laivuose, kur viruso plitimas atrodė žaibiškas, ir kėlė nemažą paniką. Ta panika greitai persidavė ir investuotojams, investavusiems į kruizinių laivų kompanijas, kaip „Carnival“.

„Carnival Corporation“ akcijos kainos pokyčiai

Vis tik, paskutinės žinios linksta į teigiamą pusę. Trečiadienį kompanija paskelbė savo ketvirčio rezultatus, tarp kurių didžiausią dėmesį atkreipia būsimų kelionių užsakymų skaičius.

Užsakymai kruizinėms kelionėms smarkiai įsibėgėja, ir per 2021 metų pirmąjį ketvirtį kompanija surinko net 90% daugiau kelionių rezervacijų nei prieš tai buvusį paskutinį 2020 metų ketvirtį. Kompanija teigia, kad turimos rezervacijos 2022-iems metams netgi viršija iki-pandeminių 2019 metų kovo rezervacijų skaičių, ir tai pasiekta su minimaliomis reklamos ir marketingo išlaidomis.

Galbūt tai pasiekta teikiant itin lanksčias rezervacijų sąlygas ir nesudėtingas jų nutraukimo procedūras, tačiau vis tik, tai parodo, kad žmonės pasiruošę kuo greičiau grįžti į buvusį režimą, ir svajoja apie atostogas, bei turi tam pakankamai santaupų.

2021 dar turėtų būti pereinamieji metai, ir kruizinių laivų užimtumas ateinančią vasarą žada siekti 30%-50%, tačiau sekančiais metais, kompanija tikisi, kad kelionėse jau bus visi turimi kruiziniai laivai.

Kol kas „Carnival“ rezultatai dar „neblizga“. Paskutinį ketvirtį kompanijos EBITDA buvo neigiama, ir EBITDA nuostolis sudarė kiek daugiau nei vieną milijardą USD, kai pernai tą patį ketvirtį EBITDA buvo teigiamas ir lygus 762 milijono USD. Grynasis nuostolis paskutinį ketvirtį buvo dar didesnis ir siekė beveik du milijardus USD.

Nors įmonės pelnas grįžti neskuba, ir akcijos kaina vis dar žemesnė nei prieš pandemiją, tačiau ji sėkmingai atsigauna nuo prieš metus buvusio šoko, o investuotojų lūkesčiai orientuoti į sėkmingą kelionių rezervacijų portfelį.

Prieš metus daug kam būtų pasirodę kaip beprotybė net pagalvoti šia linkme optimistiškai. Tačiau ir šįkart optimizmas pasiteisino, o verslo atsparumas eilinį kartą įrodė savo gebėjimą prisitaikyti prie aplinkybių.

Parengė: Rokas Lukošius, FMĮ „Myriad capital” investicijų strategas

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu