JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2018-02-12

2018-02-12

Atrodo, kad praėjusios savaitės audros debesys išsisklaidė. JAV akcijų ateities indeksai ir šiandien prognozuoja pozityvią sesiją.

Penktadienio prekybą JAV pavyko užbaigti teigiama nata. Visi pagrindiniai indeksai buvo palypėję aukštyn. Daugiausiai prie to prisidėjo technologijų sektoriaus bendrovės. Tuo tarpu nežymiai smukęs energetikos sektorius šiek tiek gadino bendrą vaizdą. Nepaisant palyginti sėkmingos prekybos penktadienį, per itin dideliais svyravimais pažymėtą praėjusią savaitę tiek Dow Jones, tiek S&P 500 sumenko virš 5%. Atitinkamai išaugo ir akcijų rinkų prekybos apyvartos, kurios pakilo daugiausiai nuo 2011 m. Penktadienį taip pat galutinai buvo patvirtintas JAV ateinančių dvejų metų biudžetas. Vyriausybinių institucijų darbas vėl tęsiamas. Pagal patvirtintą biudžetą valstybės išlaidos per šį laikotarpį bus didinamos apie 300 mlrd. USD, iš kurių didžiausia dalis bus nukreipiama stiprinti šalies gynybai. Investuotojai taip pat laukia D. Trumpo žadėto infrastruktūros plano pristatymo. Planuojama, kad investicijos, skirtos šalies infrastruktūrai plėtoti, sieks apie 200 mlrd. USD. Šiandien svarbių JAV makroekonominių rodiklių skelbti nenumatoma. Rytoj savo praėjusio ketvirčio rezultatus paskelbs Pepsico, o trečiadienį galėsime įvertinti labai svarbų JAV infliacijos lygį ir mažmenininkų pardavimus.

Azijoje šiandien prekyba vyko palyginti ramiai. Beveik visi pagrindiniai indeksai stiebėsi į viršų. Daugelyje regiono valstybių šią savaitę prasideda Naujųjų metų šventės, tad prekyba bus stabdoma ir kai kuriomis dienomis nevyks. Japonijoje šiandien biržos buvo uždarytos dėl valstybės įkūrimo šventės. Jena stiprėjo, o šalyje pasirodė pranešimai, jog centrinio banko vadovas H. Kuroda bus perrinktas dar vienai kadencijai. H. Kuroda yra pagrindinis dabartinės šalyje vykdomos ekonomikos skatinimo programos šalininkas, tad jį perrinkus, tikimasi, kad dabartinė agresyvi centrinio banko politika bus tęsiama toliau. Australijoje akcijos šiandien nežymiai pigo. Labiausiai išsiskyrė energetikos bendrovės. Kritusios naftos kainos šio sektoriaus įmonių akcijas praėjusią savaitę nusmukdė net apie 10%.

Nuotaikos Europoje šiandien pakilios. Pagrindiniai indeksai nusidažę žalia spalva. Airbus oficialiai paskelbė, jog su Emyratų oro linijomis pasirašė sutartį dėl 20 vnt. A380 tipo lėktuvų su galimybe vėliau papildomai įsigyti dar 16 vnt. Skaičiuojama, jog viso sandorio vertė gali siekti apie 16 mlrd. USD. Tiesa, bendrovės akcijos šiandien leidžiasi žemyn, įmonei taip pat paskelbus apie variklių problemas A320 modeliuose. Tuo tarpu Air France darbuotojų profsąjungos pranešė apie vasario 22 d. planuojamus skelbti streikus. Darbuotojai nesutinka su bendrovės pasiūlytu 1% atlyginimų padidinimu ir reikalauja darbo užmokestį šiais metais pakelti bent 6%. Svarbesnių makroekonominių rodiklių Europoje šiandien skelbti nenumatoma, rytoj verta atkreipti dėmesį į D. Britanijoje pranešamą infliacijos lygį.

Nafta po šešias dienas iš eilės besitęsusio kritimo šiandien pagaliau atšoko į viršų. Penktadienį buvo paskelbta Baker Hughes ataskaita. Pranešta, jog praėjusią savaitę naftos aktyvių platformų skaičius didėjo 26 vnt. iki 791 platformų iš viso. Tai didžiausias pagausėjimas per pastaruosius metus. Platformų skaičius auga jau trečią savaitę iš eilės. Praėjusią savaitę Energetikos informacijos administracija paskelbė, jog šiais metais JAV išgaunamas naftos kiekis pasieks 10,59 mln. barelių per dieną, o 2019 m. augs iki 11,18 mln. Neseniai JAV gamybos apimtys viršijo istorinę 10 mln. barelių per dieną ribą. Rytoj savo prognoze apie praėjusios savaitės naftos atsargų kiekį pasidalins Amerikos degalų institutas, o trečiadienį sužinosime ir oficialią statistiką.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nenumatoma. Rytoj pro akis reikėtų nepraleisti Jungtinės Karalystės infliacijos. Savaitės viduryje susipažinsime su JAV mažmenininkų pardavimais, šalies infliacijos lygiu ir jau minėtomis naftos atsargomis. Taip pat bus paskelbtas euro zonos išankstinis BVP. Ketvirtadienį sužinosime JAV gamintojų kainų indeksą. Taip pat paaiškės Filadelfijos ir Niujorko gamybos  indeksai bei standartiškai bus paskelbtas JAV bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje dėmesį reikėtų atkreipti į D. Britanijos mažmeninės prekybos apimtis, JAV nekilnojamo turto rinkos rodiklius bei Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu