JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019 10 30

2019-10-30

JAV akcijų indeksai vakar smuktelėjo. Šiandien buvo paskelbti JAV III ketvirčio BVP duomenys. JAV ekonomikos metinis augimas per praėjusį ketvirtį siekė 1,9% ir viršijo ekonomistų prognozes, kurie tikėjosi 1,6% augimo. Antrą ketvirtį augimas siekė 2%. Vartojimo, kuris yra pagrindinis ekonomikos variklis, apimtys augo 2,9%. Tai nemenkas augimas, tiesa, dar pavasarį vartotojų išlaidos augo 4,6%. Smuko verslo investicijų apimtys. Bendrovė Automatic Data Processing paskelbė, jog spalį JAV iš viso buvo sukurta 125 tūkst. naujų darbo vietų, išskyrus žemės ūkį ir valstybinį sektorius. Tai atitiko analitikų prognozes. Penktadienį bus skelbiami oficialūs duomenys. Vakare sulauksime ir FED sprendimo dėl palūkanų. Remiantis CME FedWatch Tool duomenimis, skaičiuojama 98,3% tikimybė, kad palūkanos bus sumažintos 25 baziniais punktais iki 1,5 – 1,75% rėžio. Jeigu prognozė pasitvintinų, tai jau būtų trečias kartas šiais metais, kuomet palūkanos mažinamos. Sprendimas bus skelbiamas 20 val. Lietuvos laiku. Praėjus pusvalandžiui įvyks spaudos konferencija, kurioje dalyvaus FED vadovas J. Powellas. Bus įdomu išgirsti užuominas dėl būsimų FED sprendimų ateityje. Daugelis rinkos dalyvių prognozuoja, kad tolimesnis palūkanų mažinimas bus pristabdytas. Tam įtakos turi geresni nei tikėtasi bendrovių ketvirčio rezultatais, derybų tarp JAV ir Kinijos progresas, lūkesčius pranokęs JAV ekonomikos augimas.

Šiandien pasibaigus oficialioms prekybos valandoms JAV akcijų biržose praėjusio ketvirčio rezultatus skelbs Apple, Facebook, Starbucks. Analitikai prognozuoja, kad Apple pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarys 2,84 USD. Palyginimui, praėjusiais metais per tą patį ketvirtį jis siekė 2,67 USD. Apple per pastaruosius du metus skelbtus ketvirčių pelno rezultatus visus kartus pranoko analitikų lūkesčius. Prognozuojama, kad praėjusio ketvirčio pajamos, lyginant su praėjusiais metais, beveik nesikeis ir sieks 62,99 mlrd. USD (buvo 62,90 mlrd. USD). Įdomu bus įvertinti ir Apple prognozes dėl šio ketvirčio rezultatų. Analitikai tikisi, kad per paskutinį metų ketvirtį pelnas akcijai sudarys 4,45 USD, o pajamos sieks 86,92 mlrd. USD. Iš Facebook tikimasi 1,91 USD pelno akcijai ir 17,32 mlrd. USD pajamų. Tai, lyginant su praėjusių metų praėjusiu ketvirčiu, atitinkamai būtų 8,5% ir 26,2% augimas. Facebook akcijos rezultatų skelbimo dieną pasižymi dideliu kintamumu, per paskutinius 8 kartus, kai buvo skelbiami rezultatai, vidutinis akcijų kainos pokytis siekė 7,4%. Šiuo metu Facebook aktyvių dienos vartotojų skaičius siekia 2,1 mlrd. Pastaruoju metu aktyvių vartotojų skaičiaus augimas lėtėja, jis antra ketvirtį, lyginant su praėjusiais metais, siekė 8%, kuomet dar 2017 metais augimas siekė 14%. Žinoma, augimui turi įtakos, jog jau net 63% pasaulio interneto naudotojų naudojasi Facebook paslaugomis bent kartą per mėnesį, tad ilgainiui naudotojų skaičiaus augimo tempas turėtų susilyginti su pasaulio populiacijos augimo tempu. Analitikai prognozuoja, kad Starbucks pelnas akcijai sudarys 0,70 USD. Tai būtų 0,08 USD daugiau nei praėjusiais metais. Paskutinius penkis ketvirčius iš eilės Starbucks pelno rezultatas pranoko analitikų lūkesčius. Pajamos turėtų siekti 6,68 mlrd. USD ir tokiu atveju būtų 0,38 mlrd. USD didesnės nei pernai. Bendrovei pajamų prognozes pavyko pralenkti paskutinius septynis ketvirčius iš eilės.

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja raudona spalva. Stipriau pinga didžiausio Vokietijos banko Deutsche Bank akcijos. Bankas per trečią ketvirtį patyrė 832 mln. EUR nuostolių. Analitikai prognozavo 778 mln. EUR. Prieš metus per tą patį ketvirtį bankas sugebėjo uždirbto 229 mln. EUR pelno. Grynosios banko pajamos siekė 5,3 mlrd. EUR ir buvo 0,9 mlrd. EUR mažesnės nei praėjusiais metais. Nuostolius daugiausiai lėmė banko vykdomo restruktūrizavimo kaštai, kurie, kaip seniau skelbta, iš viso gali siekti 7,4 mlrd. EUR. Iki 2022 metų Deutsche Bank planuoja atleisti 18 tūkst. darbuotojų ir bendrą jų skaičių sumažinti iki 74 tūkst. Banko akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios 3,5%. Stipriau į viršų šoktelėjo automobilių gamintojų Fiat Chrysler ir PSA Peugeot Citroen vertybinių popierių kainos. Kompanijos patvirtino, kad vyksta derybos dėl galimo bendrovių susijungimo, kuris sukurtų 50 mlrd. USD vertės automobilių rinkos gigantę. Reuters pranešė, jog apie susijungimą oficialus pranešimas galėtų būti paskelbtas jau rytoj. Birželį  derybos dėl susijungimo vyko tarp Renault ir Fiat Chrysler, tiesa, baigėsi nesėkmingai.

Rytoj posėdžiaus Japonijos centrinis bankas, taip pat galėsime įvertinti išankstinius euro zonos infliacijos, BVP duomenis, regiono nedarbo lygį. JAV bus skelbiami šalies vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, bedarbių paraiškos, Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas. Savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų , ISM gamybos sektoriaus pirkimo vadybininko indekso.

Jums taip pat gali būti įdomu