JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-10-25

2019-10-25

JAV akcijų indeksai vakar nerado bendros krypties. Dow Jones nežymiai smuktelėjo, o S&P 500 ir Nasdaq fiksavo prieaugius. Kol kas per šią savaitę S&P 500 prieaugis sudaro 0,8%, Nasdaq reikšmė yra ūgtelėjusi net 1,8%, o Dow Jones vos 0,1%. Vakar pasibaigus oficialiam prekybos laikui rezultatus paskelbė Amazon. Rezultatai prasilenkė su lūkesčiais, o akcijos šiandien stipriau pinga. Bendrovė per ketvirtį uždirbo 2,1 mlrd. USD pelno, arba 4,23 USD akcijai, o pajamos sudarė 69,98 mlrd. USD. Analitikai vidutiniškai tikėjosi 4,59 USD pelno akcijai ir 68,83 mlrd. USD pajamų. Amazon paskelbtos ketvirto ketvirčio rezultatų prognozės taip pat prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Kompanija tikisi gauti 80 – 86,5 mlrd. USD pajamų, kuomet analitikai vidutiniškai prognozuoja 87,4 mlrd. USD. Šiandien rezultatus pranešė ir telekomunikacijų milžinė Verizon. Bendrovė per ketvirtį uždirbo 5,34 mlrd. USD pelno, arba 1,25 USD vienai akcijai. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį kompanijos pelnas sudarė 5,06 mlrd. USD. Pajamos išaugo 1% iki 32,89 mlrd. USD. Bendrovė pranešė, jog iki metų pabaigos 17-oje JAV miestų planuoja pristatyti 5G ryšį. Verizon stengiasi agresyviai plėstis šioje rinkoje ir užsiimti dominuojančią padėtį. Stipriau pinga automobilių nuomos paslaugas teikiančios bendrovės Avis Budget vertybiniai popieriai. Deutsche Bank analitikai pablogino savo rekomendaciją kompanijos atžvilgiu iš „pirkti“ į „laikyti“. Analitikai atkreipė dėmesį į kiek smunkančias nuomos kainas ir netrukus į pensiją planuojantį išeiti dabartinį bendrovės vadovą L. De. Shon.

Sekmadienį Lietuvoje ir kitose Europos šalyse bus atšauktas vasaros laikas, t.y. laikrodžiai bus persukami valanda atgal. JAV laiką persuks tik lapkričio 3 dieną, todėl visą kitą savaitę prekyba JAV biržose vyks kitu laiku nei mums įprasta, t.y. prasidės 15:30 val., o baigsis 22 val.

Europos akcijos šiandien neranda bendros krypties. Paskelbto Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indekso reikšmė šį mėnesį, lyginant su rugsėju, beveik nepasikeitė. Pasak Ifo instituto prezidento C. Fuesto, Vokietijos ekonomikos situacija stabilizuojasi. Vis dėl to nemažai ekonomistų prognozuoja, kad per trečią ketvirtį didžiausia Europos ekonomika trauksis, o tai teoriškai įstumtų Vokietiją į recesiją, kadangi ekonomika trauktųsi du ketvirčius iš eilės. Tiesa, kai kurie ekonomistai tiki, kad jau per paskutinį šių metų ketvirtį bus fiksuotas Vokietijos ekonomikos augimas. Europos bendrovės taip pat toliau skelbia praėjusio ketvirčio rezultatus. Jungtinės Karalystės bankas Barclays pranešė, jog per praeitą ketvirtį patyrė 232 mln. GBP nuostolių, įskaitant 1,4 mlrd. vertės atidėjimus, kurie buvo skirti draudimo išmokoms dengti. Praėjusiais metais per tą laikotarpį bankas uždirbo 1 mlrd. GBP pelno. Stiprokai išaugo korporatyvinės ir investicinės bankininkystės veiklų pelnai (nuo 431 mln. GBP praėjusiais metais iki 609 mln. GBP praėjusį ketvirtį). Stipriau brangsta prabangos prekių gamintojų ir mažmenininkių vertybiniai popieriai. Prancūzijos bendrovė Kering pranešė geresnius nei prognozuota rezultatus. Po naujienų brangsta ir Italijos prabangių prekių gamintojos Moncler akcijos. Vienu metu daugiau nei 20% krito Prancūzijos žaidimų gamintojos Ubisoft vertybinių popierių kaina. Bendrovė perskaičiavo pelno prognozes, tikimasi, kad bendrai šių finansinių metų veiklos pelnas sieks 20 – 50 mln. EUR, kuomet anksčiau buvo kalbama net apie 480 mln. EUR. Prognozuojama, kad pajamos sudarys 1,45 mlrd. EUR (buvo 2,185 mlrd. EUR). Ubisoft taip pat pranešė atidedanti trijų žaidimų planuotą išleidimą.

Kitos savaitės pradžioje Vokietija skelbs mažmenininkų pardavimus. Antradienį bus viešinamas Conference Board JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED posėdis ir sprendimas dėl palūkanų, dėl jų taip pat posėdžiaus ir Kanados centrinis bankas. Be to, bus skelbiama bendrovės ADP prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų bei šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį posėdžiaus Japonijos centrinis bankas, taip pat galėsime įvertinti išankstinius euro zonos infliacijos, BVP duomenis, regiono nedarbo lygį. JAV bus skelbiami šalies vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, bedarbių paraiškos, Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas. Savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų , ISM gamybos sektoriaus pirkimo vadybininko indekso.

Jums taip pat gali būti įdomu