JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-10-24

2019-10-24

JAV akcijų indeksai vakar fiksavo nedidelius prieaugius. Šiandien indeksai toliau kyla į viršų ir artėja prie rekordinių aukštumų. Investuotojų dėmesio centre toliau išlieka bendrovių skelbiami rezultatai. Šiandien rezultatus paskelbs ar jau paskelbė didžiausias skaičius kompanijų per vieną dieną. Tarp jų yra keturios įmonės priklausančios Dow Jones indeksui ir beveik 10% į S&P 500 indeksą įtrauktų bendrovių. Vienu metu beveik 20% žemyn smigo socialinio tinklo Twitter vertybinių popierių kaina. Bendrovė pranešti finansiniai rezultatai prasilenkė su lūkesčiais. Trečio ketvirčio pajamos siekė 874 mln. USD, o pakoreguotas pelnas, tenkantis akcijai, sudarė 0,17 USD. Remiantis FactSet duomenimis, analitikai vidutiniškai tikėjosi 0,20 USD pelno akcijai ir 874 mln. USD pajamų. Pasak Twitter, kompanija aptiko techninių klaidų, kurios turėjo įtakos bendrovės galimybėms efektyviai taikyti tikslines reklamas savo vartotojams, todėl nukentėjo ir iš jų gaunamos pajamos. Nuo metų pradžios iki šiandien Twitter akcijos buvo pabrangusios 35%. Vakar vėlai vakare rezultatus pranešusios Tesla akcijos šiandien buvo šoktelėjusios į viršų daugiau nei 20%. Automobilių gamintoja pranešė, jog per trečią ketvirtį sugebėjo uždirbti 143 mln. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 1,91 USD, o pajamos 6,82 mlrd. USD. Rezultatai gerokai pranoko analitikų lūkesčius, kurie tikėjosi, kad kompanija patirs 0,46 USD nuostolių akcijai, o pajamos sudarys 6,43 mlrd. USD. Tesla taip pat pranešė, jog yra pakankamai tikėtina, kad bendrai per šiuo metus pardavimai sudarys daugiau nei 360 tūkst. automobilių. Tam pasiekti per ketvirtą ketvirtį bendrovei dar reikia parduoti bent 105 tūkst. automobilių.

Pasibaigus oficialiam prekybos laikui JAV akcijų biržose rezultatus paskelbs Amazon, Visa, Intel. Analitikai prognozuoja, kad Amazon ketvirčio pelnas akcijai sudarys 4,59 USD, kuomet prieš metus jis siekė 5,75 USD. Pajamos turėtų sudaryti 68,83 mlrd. USD (prieš metus – 56,58 mlrd. USD). Amazon praėjusį ketvirtį pelnas prasilenkė su analitikų lūkesčiais, tačiau septynis iš eilės ketvirčius prieš tai viršijo prognozes. Tuo tarpu pajamos paskutinius tris ketvirčius iš eilės buvo didesnės nei laukta. Remiantis FactSet duomenimis, šiuo metu iš 48 analitikų sekančių Amazon, vidutinė jų tikslinė rekomenduojama akcijos kaina siekia 2 289,92 USD. Vakar uždarymo metu už vieną Amazon akciją buvo mokėta 1 762,17 USD. Iš Intel analitikai tikisi 1,23 USD pakoreguoto pelno akcijai ir 18,05 mlrd. USD pajamų. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 1,40 USD, o pajamos siekė 17,89 mlrd. USD. Iš 42 šiuo metu Intel sekančių kompanijų, 13 rekomendacija yra „pirkti“ ir „pralenks rinką“, 20 – „laikyti“, 9 – „nepralenks rinkos“ ir „parduoti“. Vidutinė tikslinė rekomenduojama akcijos kaina sudaro 54,20 USD. Vakar biržos uždarymo metu už akciją buvo mokama 51,72 USD. Visa per praėjusį ketvirtį turėtų uždirbti 1,43 USD pakoreguoto pelno akcijai, o pajamos turėtų siekti 6,08 mlrd. USD.

Europos akcijos šiandien taip pat brangsta. Vokietijos akcijų indekso DAX reikšmė pasiekė 17 mėnesių aukštumas. Analitikų prognozes pranoko rezultatus paskelbusios Daimler ir BASF bendrovės, kurių akcijos stipriau brangsta. Visgi daugiausiai dėmesio sulaukė ECB posėdis dėl palūkanų. Jos nebuvo pakeistos. Patikinta, kad palūkanos išliks dabartiniame lygyje arba bus dar mažinamos iki tol, kol infliacija nepriartės ar nebus lygi tikslinei 2% ribai. Šis posėdis buvo paskutinis ECB prezidentui M. Draghi. Kitą kartą jo vietoje išvysime naująją banko vadovę buvusią TVF vadovę C. Lagarde. Tiesa, ECB vykdoma politika neturėtų keistis. Šiandien taip pat buvo paskelbti išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos gamybos ir paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. Prancūzijos duomenys pranoko lūkesčius, tačiau Vokietijoje ir euro zonoje rodikliai toliau prastėjo. Gamybos sektorius toliau traukiasi tiek bendrai euro zonoje, tiek didžiausioje regiono ekonomikoje – Vokietijoje. Paslaugų sektoriaus indeksų reikšmės išlieka aukščiau 50 punktų ribos, o tai indikuoja apie plėtrą, tiesa, rezultatai prastesni nei prognozuota.

Jums taip pat gali būti įdomu