JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-10-23

2019-10-23

JAV akcijų indeksai kol kas nerodo didelių pokyčių. Investuotojų dėmesio centre – bendrovių skelbiami rezultatai. Šiandien juos jau pranešė Boeing ir Caterpillar. Pastarosios kompanijos rezultatai prasilenkė su lūkesčiais. Įvairią statybų, kalnakasybos ir kt. įrangą bei mašinas gaminanti bendrovė per trečią ketvirtį uždirbo 1,49 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnai sudarė 2,86 USD, kuomet analitikai prognozavo 2,90 USD. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais, krito 6,2% ir siekė 11,97 mlrd. USD. Prieš metus buvo sugeneruota 13,41 mlrd. USD pajamų. Caterpillar taip pat sumažino bendras šių metų rezultatų prognozes. Pelnas akcijai turėtų sudaryti 10,90 – 11,40 USD, kai prieš tai kalbėta apie 12,06 – 13,06 USD. Pasak bendrovės vadovo J. Umpleby, kompanijos gaminamų produktų paklausa buvo mažesnė nei tikėtasi, per ketvirtą ketvirtį prognozuojama panaši situacija dėl pasaulinės ekonomikos perspektyvų neužtikrintumo. Po paskelbtų rezultatų pigusios lėktuvų gamintojos Boeing akcijos atšoko ir kol kas brangsta. Bendrovės pajamos per trečią ketvirtį smuko mažiau nei laukta. Jis sudarė 1,17 mlrd. USD. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį pelnas siekė 2,36 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,45 USD, kai analitikai prognozavo 2,07 USD. Pajamos krito 21% iki 19,98 mlrd. USD, bet viršijo prognozes, kurios siekė 19,61 mlrd. USD. Boeing paskelbė, jog tikisi, kad ketvirtą ketvirtį gaus leidimą iš reguliatoriaus vėl naudoti 737 Max lėktuvus, o jų gamybos apimtys bus nuosekliai padidinamos iki 57 per mėnesį iki 2020 metų pabaigos.

Pasibaigus oficialioms JAV akcijų biržų prekybos valandoms rezultatus praneš Microsoft, PayPal, Tesla, Ford bendrovės. Analitikai prognozuoja, kad Microsoft pakoreguotas ketvirčio pelnas akcijai bus 8,8% didesnis nei praėjusiais metais ir sieks 1,24 USD. Pajamos turėtų augti 10,8% ir siekti 32,24 mlrd. USD. Per paskutinius dvejus metus kompanijai visus kartus pavyko pranokti analitikų prognozes, pajamos pranoko lūkesčius 8 kartus iš 9. Iš bendrovės Tesla tikimasi, kad bus pranešta apie 0,23 USD pakoreguotą nuostolį vienai akcijai. Praėjusiais metais pelnas akcijai siekė 2,9 USD. Pajamos turėtų būti 0,4 mlrd. USD mažesnės nei praėjusių metų trečią ketvirtį ir siekti 6,48 mlrd. USD. Prognozuojama, kad PayPal pelnas akcijai sudarys 0,61 USD. Tai būtų 5,2% daugiau nei praėjusiais metais. Pajamos turėtų siekti 4,35 mlrd. ir būti net 18,2% didesnės nei prieš metus. Per paskutinius dvejus metus PayPal pranoko lūkesčius dėl pelno akcijai visus kartus. Kita automobilių gamintoja Ford, prognozuojama, kad per praėjusį ketvirtį bus uždirbusi 0,26 USD pelno akcijai (10,3% mažiau nei prieš metus). Pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, turėtų būti mažesnės 10,1% ir sudaryti 33,88 mlrd. USD. Per paskutinius dvejus metus Ford prognozes dėl pajamų pranoko 8 kartus iš 9.

Šiandien JAV dar paskelbs apie naftos atsargų pokyčius. Prognozuojama, kad atsargos bus padidėjusios 2,5 mln. barelių. Jeigu prognozės pasitvirtintų, naftos atsargų kiekis JAV augtų jau šeštą savaitę iš eilės. Praėjusią savaitę buvo pranešta apie 9,3 mln. barelių padidėjimą. Amerikos degalų institutas vakar paskelbė, jog pagal savo renkamus duomenis atsargos šį kartą išaugo 4,45 mln. barelių. Nafta šiandien pinga. Nuo mėnesio pradžios iki šiandien WTI tipo naftos kaina yra smuktelėjusi kiek daugiau nei 1%. Vakar Reuters pranešė, jog OPEC ir kartelio sąjungininkai per ateinantį susitikimą gruodžio mėnesį spręs klausimą dėl tolimesnio gamybos apimčių ribojimo. OPEC nerimą kelia prognozės dėl kitais metais mažėsiančios pasaulinės naftos paklausos. Tiesa, Rusijos energetikos ministras A. Novakas pranešė, jog jokios informacijos apie diskusijas dėl galimo tolimesnio gavybos mažinimo nėra.

 Ketvirtadienį dėmesio centre bus ECB posėdis dėl palūkanų nustatymo. Taip pat sulauksime svarbių išankstinių euro zonos, JAV, Prancūzijos ir Vokietijos gamybos bei paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksų. JAV dar praneš ir ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, bedarbių paraiškas, naujų namų pardavimus. Galiausiai penktadienį bus paskelbtas Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu