JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-10-02

2019-10-02

JAV indeksai vakar stiprokai krito žemyn. Nuvylė JAV gamybos sektoriaus duomenys. ISM rengiamo gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė rugsėjo mėnesį smuko iki 47,8 punktų ribos. Tai žemiausias lygis nuo 2009 metų birželio. Indekso reikšmė išlieka žemesnė nei 50 punktų lygis jau antrą mėnesį, o tai indikuoja apie gamybos sektoriaus traukimąsi. Pasak Deutsche Bank stratego J Reido, šiuo metu sunku ginčytis dėl to, kad pasaulio gamybos sektorius yra patekęs į recesiją. Tokia padėtis daro svarbų ateinantį šio mėnesio posėdį, dar svarbesniu esminiu rizikos įvykiu. Remiantis CME FEDWatch Tool duomenimis, šiuo metu skaičiuojama 66,8% tikimybė, kad palūkanos bus mažinamos dar kartą, t.y. 25 baziniais punktais, iki 1,50 – 1,75% rėžio. Šiandien akcijos toliau pinga. Privati analitikos bendrovė Automatic Data Processing paskelbė savo prognozę, kad rugsėjo mėnesį JAV buvo sukurta 135 tūkst. naujų darbo vietų, išskyrus vyriausybinį ir žemės ūkio sektorius. Kiti analitikai tikėjosi, kad prognozė sieks 140 tūkst. naujų darbo vietų. Penktadienį bus skelbiami ir oficialūs duomenys. Nepaisant vyraujančių išsipardavimo nuotaikų, kiek stipriau brangsta vienos didžiausių JAV statybos sektoriaus bendrovės Lennar akcijos. Bendrovė pranešė praėjusio ketvirčio rezultatus. Pelnas, lyginant su praėjusiais metais, išaugo 13% iki 513,4 mln. USD (1,59 USD akcijai). Pajamos augo 3% iki 5,9 mlrd. USD. Remiantis FactSet pateikiamais duomenimis, analitikai vidutiniškai prognozavo 1,32 USD pelno akcijai ir 5,44 mlrd. USD pajamų. Pasak bendrovės, dėl mažėjusių palūkanų, gerėjo būsto įperkamumo rodikliai.

Europos akcijos šiandien taip pat stiprokai pinga. Vietinius investuotojus taip pat išgąsdino JAV duomenys. Vokietijos ekonomikos tyrimų institutai (DIW, Ifo, IfW, IWH, RWI) sumažino savo prognozes dėl šalies ekonomikos augimo. Didžiausia Europos ekonomika šiais metais turėtų augti 0,5% tempu (prieš tai buvo 0,8%). Kitais metais augimas turėtų siekti 1,1%, nors anksčiau prognozuotas 1,8%. Tarp pavienių bendrovių aktyvesne prekyba pasižymi prekybos tinklo Tesco investuotojai. Bendrovė paskelbė, jog per pirmą šių finansinių metų pusmetį ikimokestinis pelnas išaugo 6,7% ir siekė 494 mln. GBP. Pakoreguotas veiklos pelnas, į kurį daugiausiai dėmesio kreipia ir pati bendrovė, sudarė 1,41 mlrd. GBP. Prieš metus per tą patį laikotarpį jis sudarė 1,12 mlrd. GBP. Į šį rodiklį neįtraukiama vienkartiniai ir su tiesiogine bendrovės veikla nesusiję veiksniai. Pajamos per metus paaugo 0,6% ir sudarė 31,91 mlrd. GBP. Bendrovės valdyba patvirtino tarpinius dividendus, kurie siekia 2,65 GBp (svaro penso) akcijai ir yra 59% didesni nei praėjusiais metais. Už vieną Tesco akciją vakar biržos uždarymo metu buvo mokama 240,69 GBp. Tesco vertybiniai popieriai nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangę 26%. Stipriau brangsta Vokietijos medicinos technologijų bendrovės Carl Zeiss Meditec akcijos. Bendrovė pagerino bendras šių metų finansinių rezultatų prognozes. Pasak bendrovės metinis pajamų augimas turėtų siekti 11,9%, o EBIT marža gerokai viršys prieš tai prognozuotą 15 – 17,5% lygį. Bendrovė pranešė bendrus šių finansinių metų rezultatus gruodžio 6 dieną. Kompanijos akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios net 53,4%.

Šiandien dar bus pranešta apie JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį dėl švenčių Vokietijoje šalies akcijų biržose prekyba nevyks, Jungtinė Karalystė skelbs paslaugų, o JAV ne gamybos sektorių indeksus. Galiausiai penktadienį daugiausiai dėmesio sulauks svarbūs JAV darbo rinkos rodikliai, taip pat planuojamas JAV centrinio banko J. Powello pranešimas.

 

Jums taip pat gali būti įdomu