JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-09-30

2019-09-30

JAV indeksai penktadienį smuktelėjo. Bendrai per savaitę Dow Jones reikšmė traukėsi 0,43%, S&P 500 smuko 1,01%, o Nasdaq krito net 2,19%. Šiandien situacija kiek labiau palanki „buliams“. Akcijos linkusios nežymiai brangti. Blomberg News cituodamas JAV iždo atstovę M. Crowley pranešė, jog praėjusią savaitę pasirodę pranešimai, kad Kinijos kompanijoms gali būti uždrausta listinguoti akcijas JAV akcijų biržose, yra neteisingi ir Prezidento administracija to daryti neketina. J. P. Morgan analitikas S. Chatterjee pagerino savo rekomenduojamą tikslinę Apple akcijos kainą. Ji pakelta nuo 242 iki 265 USD. Penktadienį biržos uždarymo metu už vieną akciją buvo mokama 218,82 USD. Analitiko rekomendacija išliko nepakitusi – „pralenks rinką“. S. Chatterjee pagerino prognozes dėl prognozuojamų geresnių nei tikimasi iPhone pardavimų. Apple akcijos brangsta, nuo metų pradžios jos yra pabrangusios 38,7%. Krenta naftos kaina, nepaisant S. Arabijos princo M. bin Slaman įspėjimo. Jis teigė, jog kilus didesniam konfliktui su Iranu, naftos tiekimas būtų sutrikdytas, o žaliavos kainos išaugtų iki neįsivaizduojamai aušto lygio, kuris dar nebuvo matytas istorijoje. Pasak princo, jeigu nebus imtasi griežtesnių priemonių prieš Iranu, tikėtina, kad pamatysime tolimesnį situacijos eskalavimą, kuris kels grėsmę pasaulio interesams. Aktyviau prekiaujama Amazon akcijomis. Pasak bendrovės Strategic Wealth Partners prezidento M. Tepperio, šiuo metu Amazon akcijos yra jo mėgstamiausios iš kitų didžiųjų JAV technologijų bendrovių. Jis teigė, jog tikroji akcijos vertė galėtų sudaryti 2000 – 2400 USD. Penktadienį biržos uždarymo metu už vieną akciją buvo mokėta 1725,45 USD. Stipriau brangsta Bed Bath & Beyond akcijos. Wedbush bendrovės analitikai pagerino savo rekomendaciją kompanijos akcijų atžvilgiu į „pralenks rinką“. Prognozuojama, kad Bed Bath & Beyond pelno rezultatais per ateinančius du metus turėtų augti.

Europos akcijų rinkose šiandien vyrauja permainingos nuotaikos. Indeksai neranda bendros krypties. Paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Pozityviai nustebino euro zonos nedarbo lygis. Jis paskutinį vasaros mėnesį sumažėjo iki 7,4%. Tai žemiausias lygis per daugiau nei 11 pastarųjų metų. Ekonomistai prognozavo, kad nedarbas ir toliau išliks 7,5%. Bendras Europos Sąjungos šalių nedarbo lygis siekė 6,2%. Tarp pavienių šalių žemiausias nedarbas fiksuotas Čekijoje (2%) ir Vokietijoje (3,1%). Daugiausiai bedarbių buvo Graikijoje (17%) ir Ispanijoje. Nedarbo lygis Lietuvoje rugpjūtį siekė 6,6%. Preliminariais duomenis Vokietijoje infliacijos augimas šį mėnesį, lyginant su praėjusiu, siekė 0%. Metinis infliacijos augimas didžiausioje Europos Sąjungos ekonomikoje sumažėjo iki 1,2%, nors dar rugpjūti jis sudarė 1,4%. Po naujienų euro kursas dolerio atžvilgiu pasiekė žemiausią lygį nuo 2017 metų gegužės. Tuo tarpu Italijoje infliacijos augimas buvo mažesnis net 0,5%, nors analitikai prognozavo tik 0,3% sieksiantį kritimą. Vokietijos mažmeninės prekybos apimtys atitiko lūkesčius. Jos rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, augo 0,5%. Per metus pardavimai išaugo 3,8%. Remiantis galutiniais duomenimis, Jungtinės Karalystės bendras vidaus produktas antrą šių metų ketvirtį, lyginant su pirmu, traukėsi 0,2%. Tiesa, tą prognozavo ir analitikai. Švedijos biofarmacijos bendrovė Swedish Orphan Biovitrum pranešė apie JAV kompanijos Dova Pharmaceuticals įsigijimą. Už vieną akciją bus sumokėta 27,50 USD, taip pat bus pridėta 1,50 USD akcijai, jeigu JAV maisto ir vaistų administracija patvirtins Dova Pharmaceutical vaistą Doptelet. Už vieną Dova akciją penktadienį biržos uždarymo metu buvo mokėta 20,19 USD. Bendra sandorio suma siekia 915 mln. USD. Swedish Orphan Biovitrum akcijos šiandien brangsta. Tiesa, nuo metų pradžios kompanijos vertybiniai popieriai buvo atpigę 17,2%.

Šiandien JAV dar skelbs Čikagos pirkimo vadybininkų indeksą. Rytoj Australijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų, bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos rodikliai, taip pat JAV ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas. Savaitės viduryje bus paviešinta ADP rengiama prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, taip pat bus pranešta apie JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį dėl švenčių Vokietijoje šalies akcijų biržose prekyba nevyks, Jungtinė Karalystė skelbs paslaugų, o JAV ne gamybos sektorių indeksus. Galiausiai penktadienį daugiausiai dėmesio sulauks svarbūs JAV darbo rinkos rodikliai, taip pat planuojamas JAV centrinio banko J. Powello pranešimas.  

Jums taip pat gali būti įdomu