JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-09-20

2019-09-20

JAV indeksai vakar nerodė didelių pokyčių. Šiandien akcijos linkusios brangti. Investuotojai palankiai įvertino antrą dieną iš eilės vykstančius JAV ir Kinijos derybų atstovų susitikimus, kurie yra kaip įžanga svarbesnio rango pareigūnų susitikimams spalio mėnesį. CNBC pranešė, jog JAV administracija ruošia sąrašą prekių įvežamų iš Kinijos, kurios bus atleistos tarifų. Tarp tokių patenka Kalėdų eglučių girliandos, naminių gyvūnų reikmenys, plastikiniai šiaudeliai ir kt. Stipriau pinga televizijos transliacijų paslaugas teikiančios bendrovės Roku akcijos. Akcijų analitikai iš bendrovės Pivotal Research Group suteikė Roku akcijoms reitingą „parduoti“. Vakar telekomunikacijų bendrovė Comcast paskelbė, jog klientams nemokamai išdalins Xfinity Flex prietaisus, kurie skirti stebėti vaizdo transliacijas ir yra tiesioginiai bendrovės Roku gaminamų produktų konkurentai. Pivotal Research Group analitikai taip pat paskelbė, jog jų tikslinė rekomenduojama Roku akcijos kaina siekia 60 USD. Vakar uždarymo metu už vieną akciją buvo mokėta 133,76 USD. Roku akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios net 336%. Stipriau brangsta e-komercijos platformos Etsy vertybiniai popieriai. RBC Capital analitikai pagerino savo reitingą bendrovės akcijų atžvilgiu į “pralenks rinką”. Brangsta ir alaus gamintojos Molson Coors akcijos. MKM Partners analitikai suteikė šios bendrovėms akcijos reitingą „pirkti“. Analitikai teigiamai įvertino naująją bendrovės reklamos kampaniją. Berenberg analitikai savo ruožtu e-komercijos kompanijai Wayfair suteikė reitingą „parduoti“. Wayfair specializuojasi namų prekių prekyba internetu, tiesa, pasak Berenberg analitikų, konkurencija šioje rinkoje stiprėja ir bendrovės konkurenciniai pranašumai nyksta.

Europos rinkose šiandien vyrauja žalia spalva. Pozityviai nuteikė Europos Komisijos prezidento J. C. Junckerio komentaras, jog Brexit vis dėl to gali įvykti su susitarimu tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos. Po pranešimo svaro kursas kilo, tiesa, pastarosiomis valandomis apsisuko ir smunka. Nuvylė kritęs Vokietijos gamintojų kainų indeksas. Jo reikšmė rugpjūtį, lyginant su liepa, krito 0,5%. Ekonomistai neprognozavo pokyčių. Stipriau smunka Jungtinės Karalystės variklių gamintojos Rolls-Royce vertybiniai popieriai. Bendrovė pranešė apie galimus variklių Trent 1000 gamybos vėlavimus. Jie gali kilti tvarkant kilusias technines problemas, tiesa, dėl to išlaidos neturėtų išaugti. Rolls-Royce akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo atpigusios 2,4%. Daugiau nei 16% vienu metu žemyn smigo kelionių operatoriaus Thomas Cook vertybinių popierių kaina. Bendrovė pranešė, jog jai reikės surasti dar papildomus 200 mln. GBP tam, kad būtų išvengta didesnių problemų ateityje. Thomas Cook jau kiek anksčiau susitarė su grupe kreditorių, kompanija Fosun dėl 900 mln. GBP investicijų, tačiau to šiuo metu nepakanka. Bendrovei reikės daugiau lėšų išgyventi žiemos sezoną. Thomas Cook akcijos nuo metų pradžios yra atpigusios daugiau nei 85%. Tuo tarpu IT paslaugų ir konsultacijų bendrovės Alten akcijos stiprokai brangsta. Bendrovė pranešė pirmos šių metų pusės rezultatus, kurie pranoko analitikų lūkesčius. Analitikai suskubo gerinti savo rekomendacijas. Banko Societe Generale analitikai pakeitė savo rekomendaciją Alten akcijų atžvilgiu iš „laikyti“ į „pirkti“.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių daugiau skelbti neplanuojama. Kitos savaitės pradžioje daugiausiai dėmesio sulauks išankstiniai euro zonos, Prancūzijos, Vokietijos, JAV paslaugų ir gamybos sektorių indeksai, planuojamas ECB vadovo M. Draghi pranešimas. Antradienį Vokietijoje bus skelbiamas Ifo verslo lūkesčių indeksas, o JAV –  Conference Board. Savaitės viduryje JAV skelbs naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį sulauksime svarbių JAV BVP duomenų, bedarbių paraiškų skaičiaus, taip pat planuojami centrinių bankų (ECB, FED, Anglijos) vadovų pranešimai. Savaitės pabaigoje JAV viešins ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, šalies vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius.

Jums taip pat gali būti įdomu