JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-09-17

2019-09-17

JAV akcijų rinkose šiandien vyrauja raudona spalva. Investuotojai ruošiasi prasidedančiam FED posėdžiui.

JAV indeksai vakar fiksavo nedidelius neigiamus pokyčius. Šiandien šalies akcijos yra toliau linkusios pigti. Krenta ir naftos kaina, kuri vienu metu vakar brango rekordiškai, t.y. daugiau nei 20%. Investuotojai ruošiasi JAV centrinio banko sprendimui dėl palūkanų. Šiandien prasideda dvi dienas truksiantis FED posėdis, kuris baigsis rytoj. 21 val. Lietuvos laiku bus skelbiamas sprendimas. Remiantis CME FedWatch Tool duomenimis, skaičiuojama 68,1% tikimybė, kad palūkanos bus sumažintos 25 baziniais punktais. Likusi dalis skiriama tam, jog palūkanos šį kartą nebus mažinamos. Įdomu tai, jog prieš savaitę buvo skaičiuojama net 92,3% tikimybė, jog FED mažins palūkanas. Analitikai spėja, kad FED vadovas J. Powellas tikriausiai ir vėl patvirtins, jog JAV centrinis bankas darys viską, ką gali, kad išlaikytų plėtrą ir paliks atvirą galimybę kiekybiniam skatinimui, apie kurį galėtų būti pranešta per kitus ateinančius susitikimus, jei galimai realizuotųsi kuri nors didesnė geopolitinė rizika. Svarbių makroekonominių rodiklių šiandien neskelbiama. Stipriau pinga telefonų ekranų ir kitų komponentų gamintojos Corning akcijos. Bendrovė pranešė sumažinanti prognozuojamą pajamų augimą šiais metais. Šiandien rezultatus praneš pristatymo paslaugas teikianti bendrovė FedEx. Analitikai prognozuoja, kad praėjusio ketvirčio pelnas akcijai turėtų sudaryti 3,17 USD, o pajamos 17,1 mlrd. USD.  Nuo metų pradžios iki šiandien FedEx akcijos yra pabrangusios 7,6%.

Europos akcijos taip pat linkusios pigti. Lūkesčius kiek pranoko Vokietijos ZEW instituto rengiamo ekonomikos lūkesčių indekso reikšmė. Šį mėnesį ji ir toliau išliko neigiama, tiesa, lyginant su rugpjūčio mėnesiu, rezultatas beveik du kartus geresnis. Pasak ZEW prezidento A. Wambacho, toks indekso reikšmės augimas nereiškia, jog per ateinančius šešis mėnesius nuogąstavimai dėl Vokietijos ekonomikos perspektyvų nedingo, o ateities vaizdas toliau išlieka neigiamas, tiesa, baimė dėl tolimesnio prekybos konflikto tarp JAV ir Kinijos neišsipildė. Be to, yra vilties, kad Brexit be susitarimo bus išvengtas. Stipriau brangsta Šveicarijos banko Cembra Bank vertybiniai popieriai. Kito banko Credit Suisse analitikai pagerino rekomendaciją Cembra Bank atžvilgiu iš „neutrali“ į „pralenks rinką“. Stiprokai pinga Vokietijos e-komercijos bendrovės Zalando vertybiniai popieriai. Pranešta, jog Švedijos investicinė bendrovė Kinnevik pardavė jai priklausiusį Zalando akcijų paketą. Taip pat stipriau krenta Husqvarna vertybinių popierių kaina. Investuotojus kiek nuvylė kompanijos išsikelti tikslai kitiems metas. Bendrovė prognozuoja, kad pajamų augimas turėtų sudaryti 4 – 5%, o veiklos pelningumas viršyti 10%. Buvo tikėtasi kiek daugiau. Per praėjusius dvylika mėnesių bendrovės veiklos pelningumas siekė 8,9%.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV centrinio banko sprendimas dėl palūkanų, taip pat bus skelbiamos šalies naftos atsargos, keletas nekilnojamojo turto rinkos rodiklių, o Jungtinėje Karalystė viešins infliacijos duomenis. Ketvirtadienį sprendimą dėl palūkanų praneš Japonijos ir Anglijos centriniai bankai, JAV skelbs Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą, bedarbių paraiškas. Savaitės pabaigoje galėsime įvertinti Vokietijos gamintojų kainų pokyčius.

Jums taip pat gali būti įdomu