JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-09-09

2019-09-09

JAV indeksai penktadienio sesiją užbaigė krypdami skirtingomis kryptimis. Dow Jones ir S&P 500  fiksavo nedidelius prieaugius, o Nasdaq ir Russell 2000 indeksų reikšmės smuktelėjo. Bendrai pirmoji rugsėjo mėnesio savaitė JAV akcijoms tikrai nebuvo bloga. Dow Jones reikšmė kilo į viršų 1,49%, S&P 500 prieaugis siekė 1,79%, o Nasdaq 1,76%. Vertinant istoriškai rugsėjis nepasižymi teigiamais indeksų rezultatais. Remiantis Dow Jones Market Data duomenimis, nuo 1937 metų vidutiniškai Dow Jones ir S&P indeksai krenta po 1%. Tuo tarpu Nasdaq indekso, kuris sukurtas vėliau, neigiamas pokytis sudaro 0,5%. Tiesa, istorija nebūtinai gali pasikartoti. Remiantis LPL Financial atlikta analize, per paskutinius 15 kartų, kai S&P 500 indekso rezultatas rugpjūčio mėnesį buvo neigiamas, likusią metų dalį buvo fiksuoti indekso prieaugiai. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje JAV akcijos taip pat brangsta. Rinkos dalyviai palankiai įvertino penktadienį pranešimą pristačiusį FED prezidentą J. Powellą, kuris teigė, jog centrinis bankas imsis atitnkamų veiksmų tam, kad būtų palaikoma ekonomikos plėtra. Tai buvo suprasta kaip užuomina apie tolimesnį būsimą palūkanų mažinimą. Artimiausias FED posėdis vyks rugsėjo 17 – 18 dienomis. Remiantis FedWatch Tool duomenimis, šiuo metu skaičiuojama 91,2% tikimybė, jog palūkanos bus sumažintos 25 baziniais punktais iki 1,75 – 2,0% rėžio. Tuo tarpu šį ketvirtadienį posėdžiaus Europos centrinis bankas. Rinkos dalyviai iš ECB taip pat tikisi ekonomikos skatinimo veiksmų, įskaitant ir sprendimą dėl pačių bazinių palūkanų mažinimo. Tai bus priešpaskutinis posėdis dabartiniam ECB vadovui M. Draghi. Kito mėnesio pabaigoje iš jo pareigas perims C. Lagarde. Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių JAV nėra skelbiama. Stipriau brangsta JAV telekomunikacijų kompanijos AT&T vertybiniai popieriai. Pasirodė pranešimai, jog žinomo investuotojo „aktyvisto“ P. Singerio fondui priklauso kompanijos akcijų už 3,2 mlrd. USD. Tai didžiausia fondo valdoma pozicija. Elliot Management išsiuntė laišką AT&T valdybai su pasiūlymais kaip kompanija galėtų efektyvinti savo veiklą ir padidinti sukuriamą vertę. Laiške taip pat nurodoma, kad AT&T akcijos kaina galėtų siekti bent 60 USD. Penktadieinį biržos uždarymo metu už vieną akciją buvo mokama 36,25 USD.

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja permainingos nuotaikos. Indeksai neranda bendros krypties. Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje akcijos linkusios pigti, o Vokietijoje kol kas brangsta. Lūkesčius pranoko Jungtinės Karalystės ekonominiai duomenys. Šalies ekonomika liepos mėnesį, lyginant birželiu, augo 0,3%. Tai daugiau nei prognozavo ekonomistai, kurie tikėjosi 0,1% sieksiančio augimo. Gamybos sektoriaus indekso reikšmė per tą patį laikotarpį taip pat išaugo 0,3%, nors buvo prognozuotas 0,3% kritimas. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria stipriau brangstančios bankų akcijos (Danske Bank, Swedbank, Nordea Bank). Taip pat į viršų kylą Vokietijos žiniasklaidos bendrovės Prosiebensat1 vertybinių popierių kaina. Šveicarijos banko UBS analitikai pagerino savo rekomendaciją iš „neutrali“ į „pirkti“. Taip pat iki 18,2 EUR padidinta tikslinė akcijos rekomenduojama kaina. Šiandien biržos atidarymo metu už vieną akciją mokėta 12,81 EUR. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo atpigusios 20,7%. Tuo tarpu oro linijų bendrovės Air France KLM akcijos pinga beveik 9%. Nuvylė tai, jog kompanija pranešė, kad atostogų sezono metu skrydžių rezervacijų buvo mažiau nei tikėtasi. Nuo metų pradžios iki šiandien bendrovės vertybiniai popieriai buvo pabrangę 4,3%.

Šiandien svarbių ekonominių rodiklių JAV skelbti neplanuojama. Rytoj Jungtinė Karalystė viešins šalies darbo rinkos duomenis. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks JAV gamintojų kainų ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį ECB posėdžiaus dėl palūkanų, o JAV bus skelbs infliacijos rodiklius, bedarbių paraiškas. Savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti JAV mažmenininkų pardavimus, preliminarų Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu