JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-08-30
JAV akcijų indeksai vakar fiksavo nemažus prieaugius. Bendras Dow Jones šios savaitės prieaugis iki šiandien kol kas siekia 2,86%, S&P 500 reikšmė pakilusi 2,72%, o Nasdaq šoktelėjęs 2,86%. Tiesa, bendrai šio mėnesio rezultatai kol kas neigiami. Dow Jones ir S&P 500 indeksai kritę po 1,87%, o Nasdaq neigiamas pokytis sudaro 2,47%. Šiandien JAV akcijos brangsta, tad bendras mėnesio vaizdas dar pasikeis. Pasak naujienų agentūros Reuters, Kinijos Užsienio Reikalų ministerija pranešė, jog JAV ir Kinijos derybų komandos palaiko efektyvų bendradarbiavimą ir rugsėjį turėtų vykti gyvi susitikimai. Beveik 10% brangsta technologijų bendrovės Dell Technologies akcijos. Kompanijos rezultatai pranoko lūkesčius. Per praėjusį ketvirtį bendrovė sugeneravo 23,45 mlrd. USD pajamų ir uždirbo 2,15 USD pakoreguoto pelno akcijai. Analitikai prognozavo 23,3 mlrd. USD pajamų ir 1,50 pelno akcijai. Dell Technologies akcijos iki šiandien buvo atpigusios 4%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 17 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 4 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“. Daugiau nei 25% žemyn smigo kosmetikos prekių mažmenininkės Ulta Beauty vertybinių popierių kaina. Bendrovės vakar paskelbti antro ketvirčio rezultatai nežymiai prasilenkė su analitikų lūkesčiais, tačiau taip pat buvo pakoreguotos bendros šių metų rezultatų prognozės. Tikimasi, kad šių metų pajamų augimas sudarys 4 – 6%, o pelnas akcijai sieks 11,86 – 12,06 USD. Prieš tai buvo prognozuotas 6 – 7% augimas ir 12,83 – 13,03 pelnas, tenkantis vienai akcijai. Nuo metų pradžios iki šiandien Ulta Beauty akcijos buvo pabrangusios net 37,8%. Pasak Reuters, iš 21 bendrovę sekančio analitiko, 10 rekomendacija yra „pirkti“, 7 – „pralenks rinką“, 4 – „laikyti“. Stipriau brangsta Tesla akcijos. Kinijos vyriausybė paskelbė, jo šalyje įsigyjant Tesla pagamintus automobilius pirkėjams nebus įsigijimo mokestis, kuris šiuo metu siekia 10%. Toks sprendimas iki 99 tūkst. CNY (apie 14 tūkst. USD) sumažintų bendrą Tesla automobilio įsigijimo kainą Kinijoje. Oficiali tokio sprendimo priežastis nėra skelbiama. Tesla šiuo metu Šanchajuje stato automobilių gamyklą. Nuo metų pradžios iki šiandien Tesla akcijos buvo atpigusios 33,4%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 30 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 9 – „laikyti“, 8 – „nepralenks rinkos“, 4 – „parduoti“.
Ateinantis savaitgalis JAV bus šventinis. Dėl minimos Darbo dienos (angl. Labor Day) pirmadienį šalyje bus nedarbo diena, tad akcijų biržose prekyba nevyks. Europos valstybių biržose bus prekiaujama įprastu režimu.
Europos akcijos šiandien brangsta. Regiono akcijų indeksas Stoxx 600 pasiekė aukščiausią reikšmė nuo šio mėnesio pradžios. Stipriau šoktelėjo nekilnojamo turto bendrovių, pvz. Deutsche Wohnen, Vonovia, LEG Immobilien, akcijų kainos. Vokietijoje pasirodė pranešimai, jog Berlyne planuoti ir įsigalioję nekilnojamojo turto nuomos sąlygų ir reikalavimų sugriežtinimai gali būti sušvelninti. Kiek anksčiau buvo kalbama apie planus nustatyti maksimalias galimas nuomos kainas, tačiau, pasak šiandien pasirodžiusios informacijos šalies dienraštyje Bild, nors vis dar planuojamas maksimalių nuomos kainų nustatymas ir įšaldymas, bet nekilnojamo turto savininkams turėtų būti leidžiama nuosaikiai didinti nuomos kainas. Po tokio pranešimo Deutsche Wohnen vertybiniai popieriai vienu metu brango ir daugiau nei 10%. Bendrovė Berlyne valdo 116 tūkst. apartamentų Berlyne. Dėl valdžios planų riboti nuomos kainas kompanijos akcijos šiais metais iki šiandien buvo atpigusios 26,4%. Remiantis Reuters duomenims, iš 27 bendrovę sekančių analitikų, 9 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 12 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti“. Eurostat pranešė išankstinius euro zonos infliacijos duomenis. Šį mėnesį vartotojų kainų indekso augimas, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu, išliko toks pats kaip ir liepą bei siekė 1%. Tai taip pat atitiko ir ekonomistų prognozes. Nedarbo lygis liepos mėnesį euro zonoje taip pat nesikeitė ir sudarė 7,5%. Palyginimui prieš metus šis rodiklis siekė 8,1%. Europos Sąjungoje nedarbas liepą sudarė 6,3% ir buvo mažiausias nuo tada 2000 metų sausio mėnesio, kai tokia informacija buvo pradėta rinkti. 25-iose Europos Sąjungai priklausančiose valstybėse nedarbo lygis, lyginant su praėjusiais metais, mažėjo. Tuo tarpu 3-iose didėjo. Viena iš tokių valstybių buvo ir Lietuva. Nedarbo lygis šalyje išaugo nuo 6,1% prieš metus iki 6,4% šių metų liepos mėnesį.
Šiandien JAV dar skelbs Čikagos pirkimo vadybininkų bei Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksus. Tiesa, svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Ankstų antradienio rytą Lietuvos laiku Australijos centrinis bankas posėdžiaus dėl palūkaną, o dieną JAV bus paskelbtas ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas. Savaitės viduryje galėsime įvertinti Jungtinės Karalystės paslaugų sektoriaus PMI indeksą, o Kanados centrinis bankas taip pat spręs dėl palūkanų. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks ADP bendrovės skelbiama prognozė dėl rugpjūčio mėnesį JAV sukurtų darbo vietų, taip pat bedarbių paraiškų skaičius, ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksas ir naftos atsargų pokyčiai. Savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų, planuojamas FED vadovo J. Powello pranešimas.