JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-08-21

2019-08-21

JAV indeksai vakar nutraukė prieš tai tris sesijas iš eilės trukusį kilimą į viršų ir fiksavo neigiamus pokyčius. Šiandien situacija priešinga. JAV akcijos priešprekybinėje sesijoje stipriau brangsta. Rezultatus paskelbė šalies mažmenininkė Target. Per praėjusį ketvirtį kompanija uždirbo 938 mln. USD pelno. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 1,82 USD ir buvo 0,2 USD didesnis nei prognozuota. Pajamos, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu praėjusiais metais, augo 3,6% ir sudarė 18,42 mlrd. USD. Remiantis FactSet, analitikai prognozavo 18,29 mlrd. USD. Target padidino bendras šių finansinių metų rezultatų prognozes. Pelnas akcijai turėtų sudaryti 5,9 – 6,2 USD, kuomet prieš tai prognozuota 5,75 – 6,05 USD. Nuo metų pradžios iki šiandien bendrovės akcijos jau buvo pabrangusios 29,4% ir šiandien toliau stipriai brangsta. Remiantis Reuters duomenimis, iš 28 Target sekančių analitikų, 4 rekomendacijų yra „pirkti“, 8 – „pralenks rinką“, 16 – „laikyti“. Taip pat daugiau nei 10% į viršų šoktelėjo kitos mažmeninės prekybos bendrovės Lowe‘s akcijos. Bendrovė pranešė, jog per antrą ketvirtį uždirbo 1,68 mlrd. USD pelno ir sugeneravo 20,99 mlrd. USD pajamų. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 2,15 USD, o tai 0,14 USD daugiau nei prognozavo analitikai. Lowe‘s prognozuoja, kad bendras metų pelnas, tenkantis vienai akcijai, turėtų sudaryti 5,45 – 5,65 USD. Analitikai vidutiniškai tikisi 5,57 USD. Pajamų augimas turėtų siekti 2%. Nuo metų pradžios iki šiandien bendrovės akcijos buvo pabrangusios beveik 6%. Pasak Reuters, iš 32 bendrovę sekančių analitikų, 11 rekomendacija yra „pirkti“, 11 – „pralenks rinką“, 10 – „laikyti“. Smunka Tesla akcijos. JAV mažmeninės prekybos gigantė Walmart padavė į teismą kompaniją dėl kilusių gaisrų ant kai kurių parduotuvių stogų esančių saulės panelių. Panelės buvo pagamintos kompanijos SolarCity, kurią už 2,6 mlrd. USD 2016 metais įsigijo Tesla. Šiandien daug dėmesio turėtų sulaukti vakare pasirodysianti paskutinio FED posėdžio ataskaita. Pasak CMC Markets analitiko D. Maddeno, šiandienos ataskaita suteiks įžvalgų dėl palūkanų mažinimo praėjusį mėnesį, tiesa, nuo tada nemažai kas pasikeitė, tad ataskaita gali nesuteikti daug informacijos apie dabartinę situaciją. Pirmadienį raginęs FED sumažinti palūkanas net 100 bazinių punktų D. Trumpas vakar pareiškė, jog „jeigu centrinis bankas „atliktų savo darbą“, matytume nepaprastai didelį augimą. Ateinantis FED posėdis vyks rugsėjo viduryje. Remiantis FED Watch Tool duomenimis, dabar skaičiuojama 98,1% tikimybė, kad palūkanos bus dar kartą sumažintos 25 baziniai punktais iki 1,75 – 2% lygio.

Europos indeksai šiandien žaliuoja. Investuotojai seka politinius įvykius Italijoje. Vakar atsistatydino šalies ministras pirmininkas G. Conte. Šiuo metu situacija kol kas neaiški. Banko Berenberg Bank ekonomistas F. Hense teigė, jog duoda 10% tikimybę, kad šiemet Italijoje įvyks pirmalaikiai parlamento rinkimai, 40% tikimybė skiriama tam, kad rinkimai neįvyks dar bent 9 mėnesius, o 50% tikimybė skiriama, jog bus suformuota technokratų vyriausybė ir rinkimai vyks kitais metais. Vokietijos vyriausybė šiandien išplatino 869 mln. EUR vertės 30-ies metų obligacijų. Tai buvo pirmas kartas, kai tokio ilgo laikotarpio obligacijos buvo platintos siūlant 0% palūkanas. Tiesa, investuotojų paklausa buvo didelė, ir obligacijos, kurių galiojimo trukmė baigsis 2050 metų rugpjūtį, išplatintos už vidutiniškai minus 0,11% siekiančias palūkanas. Pasirodė pranešimai, jog automobilių bendrovės Renault ir Fiat Chrysler Automobiles galimai vėl derasi dėl kompanijų susijungimo. Derybos jau buvo vedamos anksčiau, tiesa, birželio mėnesį buvo nutrauktos Prancūzijos vyriausybės, kuriai priklauso 15% Renault akcijų, iniciatyva. Inžinerinės bendrovės Costain Group akcijų kaina šoktelėjo daugiau nei 10%. Nepaisant per pirmą pusmetį smukusio veiklos pelno ir pajamų, bendrovė nepakeitė bendrų šių metų rezultatų prognozių. Tai pradžiugino ir investuotojus. Pajamos per pirmus šešis metus, lyginant su praėjusiais metais, krito 22% iki 599,2 mln. GBP. Ikimokestinis pelnas susitraukė net 58% iki 8,4 mln. GBP. Visgi bendrovės vadovas A. Vaughaunas teigė, jog kompanija juda teisinga linkme tam, kad įgyvendintų šių ir 2020 metų augimo prognozes. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo atpigusios beveik 54%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 5 bendrovę sekančių analitikų, 3 rekomendacija yra „pirkti“, 2 – „laikyti“.

Šiandien daugiausiai dėmesio sulauks skelbiamas paskutinio FED susitikimo protokolas, taip pat bus skelbiami naujų namų pardavimai ir JAV naftos atsargų pokyčiai. Rytoj bus viešinami išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos, JAV ir euro zonos gamybos bei paslaugų sektorių prikimo vadybininkų indeksai, taip pat pasirodys JAV bedarbių paraiškos. Be to, Jacksone mieste, JAV valstijoje Wyominge, prasidės centrinių bankų atstovų suvažiavimas, kuris tęsis keletą dienų. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami JAV naujų namų pardavimai, planuojamas FED prezidento J. Powello pranešimas.

Jums taip pat gali būti įdomu