JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-08-13

2019-08-13

JAV akcijos vakar stiprokai pigo. Dow Jones krito 1,48%, S&P 500 reikšmė sumenko 1,22%, o Nasdaq smuko 1,20%. Šiandien akcijų indeksų ateities sandoriai taip pat kol kas smuktelėję, tiesa, pokyčiai ne tokie dideli. Vakar smukę JAV obligacijų pajamingumai šiandien kiek atšoko. Tiesa, ilgiausio laikotarpio, t.y. 30-ies metų JAV iždo skolos vertybinių popierių pajamingumai toliau krenta ir vienu metu buvo pasiekę 2,097%. Tai netoli visų laikų žemiausios šio laikotarpio obligacijų pajamingumo ribos, t.y. 2,09%, kuri buvo pasiekta 2016 metų liepos mėnesį, kai Jungtinėje Karalystėje įvyko balsavimas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Buvo paskelbti JAV infliacijos duomenys. Praėjusį mėnesį vartotojų kainų indekso augimas, lyginant su birželiu, siekė 0,3%. Tai pranoko analitikų lūkesčius, kurie prognozavo 0,2% sieksiantį augimą. Metinis infliacijos augimas liepą JAV siekė 1,8% bei taip pat viršijo prognozes. Atmetus maisto ir energetikos produktų kainų įtaką, indekso reikšmė siekė 2,2%. Priešprekybinėje sesijoje stipriau pinga transporto priemonių detalių mažmenininkės Advance Auto Parts akcijos, kurių kaina pasiekė pastarųjų metų žemumas. Bendrovė pranešė, jog pelnas antrą šių metų ketvirtį sudarė 124,8 mln. USD, o pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 2 USD. Tai 1,5% daugiau nei praėjusiais metais, tačiau analitikai prognozavo 2,22 USD. Pajamos augo 0,2% ir sudarė 2,33 mlrd. USD. Buvo prognozuota 2,36 mlrd. USD. Kompanija sumažino bendras šių metų prognozes. Prognozuojama, kad pajamos sudarys 9,65 – 9,75 mlrd. USD. Taip pat paskelbta apie 400 mln. USD vertės savų akcijų supirkimo programą. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo atpigusios 9,7%. Remiantis Reuters pateikiama informacija, iš 22 bendrovę sekančių analitikų, 8 rekomendacija yra „pirkti“, 5 – „pralenks rinką“, 8 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“.

Azijos regiono valstybių biržose šiandien vyravo raudona spalva. Pagrindinis Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 krito 1,11%. Stipriausiai tarp indeksui priklausančių kompanijų akcijų pigo Toho Zinc vertybiniai popieriai, kurių kaina krito beveik 18% ir pasiekė pastarųjų penkių metų žemumas. Bendrovė užsiima elektroninių komponentų iš cinko gamyba.  Tuo tarpu Daiichi Sankyo akcijos brango daugiau nei 3% ir pasiekė visų laikų aukštumas. Ši kompanija yra viena didžiausių farmacijos bendrovių Japonijoje. Šanchajuje akcijos bendrai šiandien pigo 0,63%. Honkongo akcijų indekso reikšmė sumenko 2,1%. Australijoje akcijos bendrai smuktelėjo 0,33%, o N. Zelandijos indekso neigiamas pokytis sudarė viso labo 0,10%.

Europos indeksai taip pat smuktelėję žemyn. Nuvylė paskelbtas Vokietijos ZEW instituto rengiamas ekonomikos lūkesčių indeksas, kuris atsispindi šalies investuotojų ir analitikų sentimentus ir lūkesčius per ateinančius šešis mėnesius. Indekso reikšmė rugpjūtį smuko daugiau nei tikėtasi (-44,1 punkto) ir pasiekė žemiausią lygį nuo 2011 metų pabaigos. Tai jau ketvirtas mėnesis iš eilės, kai indekso reikšmė ir apklaustųjų lūkesčiai prastėja. Investuotojai toliau kreipia kapitalo srautus į obligacijas. 10-ies metų laikotarpio Vokietijos skolos vertybinių popierių pajamingumai šiandien pasiekė naujas žemumas, kai vienu metu krito iki -0,619%. Jungtinėje Karalystėje taip pat buvo pranešta keletas makroekonominių rodiklių. Šalyje balandžio – birželio mėnesių laikotarpiu vidutinio darbo užmokesčio augimas, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 3,7% ir atitiko prognozes. Kiek išaugo nedarbo lygis. Jis siekė 3,9%, kuomet laikotarpį prieš sudarė 3,8%. Tarp pavienių bendrovių stipresniu pigimu išsiskiria Vokietijos chemijos produktų gamintojos Henkel vertybiniai popieriai. Kompanija pranešė, jog per antrą šių metų ketvirtį pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) smuko iki 756 mln. EUR, kuomet praėjusiais metais per tą patį laikotarpį sudarė 814 mln. EUR. Pajamos buvo 0,02 mln. EUR mažesnės ir siekė 5,12 mlrd. EUR. Henkel taip pat sumažino šių metų augimo prognozes. Dabar tikimasi, kad pajamų augimas sudarys 0 – 2%, kuomet prieš tai buvo prognozuojamas  2 – 4% sieksiantis augimas. Kompanijai priklauso tokie prekės ženklai kaip Persil, Dial, Schwarzkopf, Syoss ir kiti. Nuo metų pradžios iki šiandien bendrovės akcijos buvo atpigusios 3,6%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 29 bendrovę sekančių analitikų, 4 rekomendacija yra „pirkti“, 2 – „pralenks rinka“, 20 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“, 2 – „parduoti“.

Jums taip pat gali būti įdomu