JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-26

2019-07-26

JAV ekonomikos augimas II ketvirtį pranoko prognozes. Šalies akcijų indeksų ateities sandoriai krypsta į viršų.

JAV akcijos vakar pigo. Stipriausiai krito technologijų bendrovės. Nasdaq indeksas parado 1%. S&P 500 ir Dow Jones smuko kiek mažiau. Šiandien daugiausiai dėmesio sulaukė paskelbti JAV II ketvirčio BVP duomenys. Ekonomikos augimas JAV II ketvirtį siekė 2,1% (sumetinta). Tai 0,3 bazinio punkto daugiau nei prognozuota. Tiesa, lyginant su pirmu ketvirčiu, jaučiamas ekonomikos augimo lėtėjimas. Pirmą ketvirtį sumetintas BVP augimas JAV siekė net 3,1%. Priešprekybinėje sesijoje akcijos brangsta. Rezultatus šiandien paskelbė McDonald’s. Bendrovė uždirbo 2,05 USD pelno akcijai, o pajamos sudarė 5,34 mlrd. USD. Tai atitiko prognozes. Investuotojai palankiai įvertino tai, jog pardavimai JAV rinkoje, lyginant su praėjusiais metais, augo 5,7%. Nuo metų pradžios iki šiandien kompanijos akcijos buvo pabrangusios daugiau nei 20%. Socialinio tinklo Twitter vertybinių popierių kaina šoktelėjo beveik 7%. Bendrovė paskelbė, jog antrą ketvirtį uždirbo 0,20 pelno akcijai. Pajamos sudarė 841 mln. USD. Analitikai prognozavo 0,19 USD pelno ir 829,1 mln. USD pajamų. Vidutinis aktyvių dienos vartotojų skaičius, kuriems peržiūrėjus reklamas bendrovė generavo pajamas, siekė 139 mln. Tai 14% daugiau nei praėjusiais metais. Palyginimui, kito socialinio tinklo Snap vidutinis dienos vartotojų skaičius siekė 203 mln. Snap per antrą ketvirtį patyrė 255,2 mln. USD nuostolių, sugeneravo 388 mln. USD pajamų. Twitter prognozuoja, kad pajamos trečią ketvirtį sudarys 815 – 875 mln. USD, o veiklos pelnas sieks 45  – 80 mln. USD. Nuo metų pradžios iki šiandien Twitter akcijos buvo pabrangusios daugiau nei 32%, o Snap net 221%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 44 Twitter sekančių analitikų, 8 rekomendacija yra “pirkti”, 5 – “pralenks rinką”, 25 – “laikyti”, 6 – “nepralenks rinkos”. Tuo tarpu iš 39 analitikų sekančių Snap, 2 rekomendacija yra “pirkti”, 8 – “pralenks rinką”, 24 – “laikyti”, 4 – “nepralenks rinkos”, 1 – “parduoti.

Azijos akcijų biržose šiandien vyravo daugiau raudonos spalvos. Pagrindinis Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 smuktelėjo 0,45%. Bendrai per savaitę prieaugis sudarė 0,89%. Honkonge akcijos bendrai smuko 0,69%, per savaitę indekso reikšmė krito 1,28%. Šanchajaus akcijų indeksas šiandien fiksavo 0,24% prieaugį, o bendras savaitės teigiamas pokytis sudarė 0,7%. P. Korėjoje akcijos bendrai pigo 0,4%. Japonijos technologijų konglomeratas ir jo vadovas M. Son paskelbė apie planus kurti antrą Vision Fund investicinį fondą. Pasak SoftBank, jo dydis siektų apie 108 mlrd. USD ir būtų investuojama į savo rinkose pirmaujančias, technologijų bendroves. Kaip vienos iš fonde dalyvausiančių bendrovių buvo paminėtos tokios įmonės kaip Apple. Foxconn, Microsoft ir kt. S. Arabijos ir Abu Dabio valstybių fondų kaip potencialių investuotojų nėra paminėta, nors jų investicijos pirmajame Vision Fund sudaro nemažą dalį. Dėl didelės šių šalių įtakos fondui SoftBank antrajame fonde nori labiau išskaidyti priklausomybę nuo kelių investuotojaų, todėl jų sąrašas platesnis. Pati SoftBank kompanija yra įsipareigojusi į naująjį fondą investuoti 38 mlrd. USD. Analitikai prognozuoja, jog didžiąją dalį investicijų sudarys SoftBank gautos lėšos pardavus valdomus Alibaba ir Sprint akcijų paketus. Pirmasis Vision Fund nuo 2017 metų gegužės iki šių metų kovo mėnesio investuotojams uždirbo vidutinę 29% metinę grąžą. Per pastaruosius dvejus metus fondas investavo apie 70 mlrd. USD į 80 skirtingų kompanijų.  Didžiausios investicijos buvo nukreiptos į Uber, Didi, WeWork, Arm Holdings kompanijas.

Europos indeksai kol kas neranda bendros krypties. Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje akcijos brangsta, Italijoje ir Ispanijoje pinga. Daugiausiai dėmesio skiriama su pavienėmis bendrovėmis susijusioms naujienoms. Į viršų stipriai šovė telekomunikacijų bendrovės Vodafone vertybinių popierių kaina. Pranešta apie bendrovės planus atskirti mobiliojo ryšio bokštų operatoriaus veiklą ir įkurti atskirą kompaniją ToweCo. Jai priklausytų 61,7 tūkst. mobiliojo ryšio bokštų dešimtyje valstybių. 75% bokštų yra pastatyti svarbiausiose bendrovės rinkose – Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje ir Ispanijoje. Naujas verslo darinys generuotų 1,7 mlrd. EUR pajamų ir 900 mln. EUR pelno. Analitikai skaičiuoja, kad tokios bendrovės kapitalizacija galėtų sudaryti 15 – 20 mlrd. EUR. Pasak Vodafone vadovo N. Reado, ši bendrovė būtų didžiausia mobiliojo ryšio bokštų operatorė Europoje. Vodafone akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo atpigusios kiek daugiau nei 13,6%, o vien šiandien vienu metu buvo pabrangusios daugiau nei 10%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 21 Vodafone sekančio analitiko, 9 rekomendacija yra „pirkti“, 6 – „pralenks rinką“, 3 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti“.

Kitos savaitės pradžioje galėsime įvertinti Vokietijos mažmenininkų pardavimus. Naktį iš pirmadienio į antradienį posėdžiaus Japonijos centrinis bankas. Antradienį Vokietija skelbs preliminarius infliacijos duomenis, o JAV – vartotojų kainų pokyčių indeksą ir asmeninių pajamų bei išlaidų pokyčius. Taip pat bus paskelbtas Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas. Ankstų trečiadienio rytą Lietuvos laiku Kinija viešins gamybos sektoriaus duomenis, o dienos metu bus paskelbti išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, nedarbo lygis,  taip pat sukurtų darbo vietų JAV skaičius, Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas ir JAV naftos atsargų pokyčiai. Visgi daugiausiai dėmesio sulauks FED sprendimas dėl palūkanų nustatymo. Ketvirtadienį dėl palūkanų taip pat spręs Jungtinės Karalystės centrinis bankas, taip pat galėsime įvertinti JAV ISM gamybos sektoriaus PMI indeksą ir bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos rodiklių bei patikslinto Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indekso.

Jums taip pat gali būti įdomu