JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-24

2019-07-24

Šiandien rezultatus skelbia Facebook, Boeing, Tesla, Ford ir kitos bendrovės. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai krypsta į viršų.

JAV indeksai vakar fiksavo pakankamai nemažus prieaugius. S&P 500 vėl užsidarė aukščiau psichologiškai svarbios 3 000 punktų ribos. Bloomberg pranešė, jog JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris ir iždo sekretorius S. Mnuchinas kitą pirmadienį vyks į Kiniją, kur bus tęsiamos derybos su Kinijos atstovais. Tokią naujieną paskelbė ir Honkongo naujienų portalas South China Morgninig Post. Tai bus pirmas derybų atstovų susitikimas nuo praėjusį mėnesį įvykusio G20 valstybių susitikimo tarp D. Trumpo ir Xi Jinpingo, kuomet buvo nuspręsta toliau tęsti derybas. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje akcijos linkusios pigti. Tarptautinis valiutos fondas (IMF) sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę. Šiuo metu prognozuojama, kad ekonomikos augimas šiais metais sudarys 3,2% (0,1% mažiau nei prognozuota balandį), o kitais metais pasaulio ekonomika augs 3,6% tempu. Rezultatus paskelbė lėktuvų gamintoja Boeing. Kompanijos nuostoliai per antrą ketvirtį sudarė net 3,38 mlrd. USD nuostolių arba 5,82 USD nuostolio akcijai. Pajamos siekė 15,8 mlrd. USD, kuomet analitikai prognozavo 18,6 mlrd. USD pajamų ir 1,87 USD pelno akcijai. Kompanija pristatė 104 vnt. lėktuvų mažiau nei per antrą praėjusių metų ketvirtį. Boeing dar praėjusią savaitę paskelbė apie 4,9 mlrd. USD, arba 8,74 USD akcijai, sudarysiančius nuostolius dėl kilusių problemų susijusių su 737 MAX lėktuvų katastrofomis, tad paskelbti rezultatai šiandien labai stipriai neišgąsdino rinkos dalyvių, nors akcijos ir yra smuktelėjusios. Remiantis Reuters duomenimis, iš 26 Boeing sekančių analitikų, 8 rekomendacija yra „pirkti“, 9 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“, 2 – „parduoti. Pasibaigus prekybos valandoms rezultatus šiandien skelbs Facebook, Tesla ir kt. bendrovės.   

Europos investuotojų nuotaikos šiandien permainingos. Indeksai neranda bendros krypties. Buvo paskelbti išankstiniai šio mėnesio paslaugų ir gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai (PMI). Rezultatai stiprokai prasilenkė su lūkesčiais. Remiantis IHS Markit duomenimis, Vokietijos gamybos sektoriaus PMI indekso reikšmė šį mėnesį krito į žemiausią lygį per pastaruosius septynerius metus ir sudarė 43,1 punkto. Reikšmė esanti žemiau 50 punktų ribos indikuoja apie sektoriaus traukimąsi. Paskutinį kartą Vokietijos gamybos sektoriaus plėtra buvo fiksuota praėjusių metų gruodžio mėnesį. Bendras euro zonos gamybos sektoriaus PMI indeksas smuko iki 46,4 punkto ribos, tai 1,2 punkto mažiau nei prognozuota. Tokie rezultatai rinkos dalyvius dar labiau paskatino prognozuoti būsimą palūkanų mažinimą per artimiausius mėnesius. Kaip tik rytoj vyks šio mėnesio Europos centrinio banko posėdis dėl palūkanų nustatymo. Tikėtina, kad palūkanų mažinimo rytoj dar nesulauksime, tačiau prognozuojama, kad iš M. Draghi išgirsime užuominų dėl tokio sprendimo rugsėjo mėnesį.  Stipriau pinga Deutsche Bank akcijos. Bankas pranešė, jog per antrą šių metų ketvirtį patyrė 3,15 mlrd. EUR nuostolio. Analitikai prognozavo 1,7 mlrd. EUR. Pagrindinė to priežastis – banko persitvarkymo kaštai. Atmetus su šiuo procesu susijusias sąnaudas, pelnas siektų 231 mln. EUR. Tiesa, tai mažiau nei praėjusiais metais, kuomet uždirbta 401 mln. EUR. Pajamos krito 6% iki 6,2 mlrd. EUR. Brangsta Prancūzijos bendrovės PAS Group vertybiniai popieriai. Peugeot, Citroen ir kt. automobilių gamintojos pelningumas praėjusį pusmetį išaugo iki rekordinio lygio. Veiklos pelno marža didėjo iki 8,7%, o pelnas sudarė 3,34 mlrd. EUR. Tiesa, įdomu tai, kad pajamos smuko 0,7% iki 38,3 mlrd. EUR. Bendrovė mažino išlaidas ir pardavė daugiau brangiau kainuojančių modelių. Vienu metu daugiau nei 23% smuko prabangių automobilių gamintojos Aston Martin akcijų kaina. Bendrovė sumažino planuojamas šių metų pardavimo prognozes. Aston Martin prognozuoja, kad šiais metais parduos 6 300 – 6 500 automobilių, kuomet prieš tai buvo kalbama apie 7 100 – 7 300. Nuo metų pradžios iki šiandienos kritimo kompanijos akcijos jau buvo atpigusios daugiau nei 15%.

Jums taip pat gali būti įdomu