JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-23

2019-07-23

Akcijų rinkose šiandien vyrauja žalia spalva. Investuotojai vertina naujienas iš Jungtinės Karalystės bei bendrovių skelbiamus rezultatus.

JAV indeksai vakar savaitę pradėjo fiksuodami prieaugius. Labiausiai į viršų pakilo daugiausiai iš technologijų sektoriaus bendrovių sudarytas Nasdaq (0,71%). S&P 500 ir Dow Jones prieaugiai buvo kuklesni. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje akcijos toliau linkusios brangti. Investuotojai vertina bendrovių skelbiamus rezultatus. Kaip minėjome vakar, šią savaitę rezultatus planuoja paskelbti daugiau nei 140 S&P 500 indeksui priklausančių bendrovių. Bene daugiausiai dėmesio iš jų kol kas šiandien susilaukė rezultatus pranešusi didžiausia gėrimų gamintoja pasaulyje Coca-Cola. Jie pranoko analitikų lūkesčius. Pajamos per antrą šių metų ketvirtį, lyginant su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, augo 6,1% iki 10 mlrd. USD ir buvo vos kiek didesnės nei prognozavo analitikai (9,99 mlrd. USD). Pelnas per metus išaugo 0,29 mlrd. USD iki 2,61 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 0,63 USD. Tai 0,02 USD daugiau nei prognozuota. Coca-Cola prognozuoja, kad bendras pajamų augimas šiais metais turėtų sudaryti 5%, kuomet kiek anksčiau buvo kalbėta apie 4%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 25 kompaniją sekančių analitikų, 5 rekomendacija yra „pirkti“, 7 – „pralenks rinką“, 13 – „laikyti“. Nuo metų pradžios iki šiandien Coca-Cola akcijos buvo pabrangusios kiek daugiau nei 8%. Rezultatus pasibaigus prekybos valandoms pranešė Visa, Snap ir kitos kompanijos (žr. žemiau). Socialinio tinkoe Snap akcijos priešprekybinėje sesijoje brangsta. Investicinės bendrovės Stifel analitikas J. Egbertas pagerino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu iš “laikyti” į “pirkti”. Aktyviau prekiaujama Apple akcijomis. Wall Street Journal paskelbė, jog bendrovė veda derybas su Intel kompanija dėl jos išmaniųjų telefonų lustų gamybos padalinio, kuris yra vertinamas apie 1 mlrd. USD, įsigijimo. Šiandien JAV skelbs birželio mėnesio nenaujų namų pardavimus ir Ričmondo gamybos sektoriaus indeksą.

Azijos akcijų biržose šiandien vyravo žalia spalva. Nikkei 225 fiksavo 0,95% prieaugį, Šanchajuje akcijos bendrai brango 0,45%, o Honkonge – 0,34%. Tiesa, naujoje technologijų bendrovių vertybinių popierių Šanchajaus biržoje STAR Market po vakarykščių įspūdingų šuolių į viršų šiandien buvo fiksuotas nuosmukis. P. Korėjos akcijų indekso reikšmė ūgtelėjo 0,39%. Šalies automobilių gamintoja Hyundai Motor paskelbė, jog per praėjusį ketvirtį pelnas, lyginant su praėjusiais metais, išaugo net 31,2% iki 919,3 KRW (apie 780 mln. USD). Tai didžiausias augimas nuo 2012 metų pirmo ketvirčio, tiesa, net ir toks rezultatas kiek prasilenkė su analitikų prognozėmis. Pajamos augo 9,1%. Hyundai Motor paskelbė prognozuojanti, kad didžiausioje savo užsienio rinkoje JAV užimama bendra šalies automobilių rinkos dalis iki metų pabaigos turėtų išaugti nuo 3,9% iki 4,2%. Pristačius ir atnaujinus gaminamus SUV tipo modelius kompanija prognozuoja, kad JAV užimama rinkos dalis iki 2023 metų išaugs iki 5,2%. Didžiausią automobilių rinkos dalį JAV užima Ford, Toyota ir Chevrolet.

Europos akcijų indeksai šiandien krypsta į viršų. Prieaugiai kol kas išties nemenki. Žaliuoja ir Jungtinės Karalystės akcijų indeksas. Šiandien pasibaigė šalies konservatorių partijos pirmininko  rinkimai. Jų nugalėtoju tapo B. Johnsonas. Nuo rytojaus jis oficialiai iš buvusios premjerės T. May perims ir Jungtinės Karalystės premjero pareigas. Jis trumpoje savo kalboje prižadėjo galutinai užbaigti Brexit bei suvienyti šalį. Tiesa, analitikai prognozuoja, kad dėl B. Johnsono požiūrio ir asmenybės bruožų, neaiškumų dėl Brexit gali tik padaugėti. Pats B. Johnsonas yra ne kartą minėjęs, kad Brexit gali įvykti ir be sutarties su Europos Sąjunga. Tarp pavienių bendrovių kiek stipriau pinga JK prekybos centrų Tesco ir Sainsbury‘s vertybinių popierių kaina. Rinkos tyrimus atliekanti kompanija Kantar paskelbė, jog bendrai per paskutines dvylika savaičių Jungtinės Karalystės maisto prekių pardavimų apimtys smuko 0,5%. Tai pirmas pardavimų kritimas nuo 2016 metų birželio mėnesio. Pardavimų apimtys 2 – 2,6% sumenko keturiuose didžiuose tinkluose Jungtinės Karalystės prekybos tinkuose: Tesco, Sainsbury‘s, Asda, Morrisons. Tuo tarpu šalyje veikiančiuose Vokietijos prekybos tinkluose Aldi ir Lidl pardavimai augo atitinkamai 6,7% ir 7%. Stipriau brangsta Šveicarijos kompiuterinės elektronikos gamintojos Logitech akcijos. Praėjusio ketvirčio rezultatai pranoko analitikų lūkesčius. Pelnas nuo praėjusių metų atitinkamą ketvirtį siekusio 39,4 mln. USD išaugo iki 45,3 mln. USD. Pajamos didėjo 5,9% iki 644 mln. USD. Analitikai vidutiniškai prognozavo 39,4 mln. USD pelno ir 641 mln. USD pajamų. Logitech prognozuoja, kad šių finansinių metų bendras veiklos pelnas turėtų sudaryti 375 – 385 mln. USD. Prognozės išlieka nepakitusios. Logitech akcijos nuo metų pradžios iki šiandien Logitech akcijos buvo pabrangusios kiek daugiau nei 27%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 6 Logitech kompanija sekančių analitikų, 4 rekomendacija yra „pirkti“, 1 -„pralenks rinką“, 1 – „laikyti“.

Rytoj pasirodys išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos, JAV ir euro zonos paslaugų bei gamybos sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. JAV taip pat paskelbs naujų namų pardavimus ir naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį vyks ECB posėdis dėl palūkanų nustatymo, Vokietijoje bus paskelbtas Ifo verslo lūkesčių indeksas, o JAV – ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks preliminarūs JAV II ketvirčio BVP duomenys.

Jums taip pat gali būti įdomu