JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-22

2019-07-22

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai krypsta aukštyn. Investuotojų akiratyje toliau išlieka įmonių skelbiami rezultatai.

JAV indeksai penktadienį fiksavo neigiamus pokyčius. Bendrai per praėjusią savaitę Dow Jones reikšmė smuko 0,65%, S&P 500 krito 1,23%, o Nasdaq – 1,18%. Šiandien akcijų indeksų ateities sandoriai kol kas pakilę į viršų. Investuotojai ruošiasi toliau besitęsiančiam įmonių rezultatų skelbimui. Ši savaitė šiuo atžvilgiu bus viena iš labiausiai užimtų. Rezultatus ruošiasi paskelbti 144 įmonės priklausančios S&P 500 indeksui ir 10 bendrovių patenkančių į Dow Jones indeksą. Rytoj juos skelbs Visa, Coca-Cola, trečiadienį – Facebook, Tesla, Boeing, ketvirtadienį – Amazon, Alphabet, o savaitės pabaigoje – McDonald‘s ir kitos kompanijos. Pasak RBC Capital Markets vyr. vertybinių popierių stratego L. Calvasina, iš jau rezultatus S&P 500 indeksui paskelbusių bendrovių, 79% iš jų pranoko analitikų prognozes dėl pelno, tenkančio vienai akcijai, o 63% bendrovių pajamos buvo didesnės nei tikėtasi. Vertinant istoriškai, tokie įmonių rezultatai kol kas atrodo išties gerai, o analitikų prognozių viršijimo procentas šiuo metu yra gerokai didesnis nei buvo pirmą šių metų ketvirtį.

Azijoje akcijos šiandien pigo. Nikkei 225 smuktelėjo 0,23%. Šanchajaus akcijų indeksas krito 1,27%, o Honkongo – 1,37%. Tiesa, visai kitokios nuotaikos vyravo naujoje Šanchajuje atidarytoje vertybinių popierių biržoje STAR Market. Šiandien biržoje buvo pradėta prekiauti pirmomis 25 bendrovių akcijomis. Naujoji birža yra sumodeliuota pagal Nasdaq pavyzdį ir yra viena iš Kinijos kapitalo rinkos reformos dalių. Pasak Reuters, iš viso pirmosios kompanijos per tradiciniu pirminio viešojo siūlymo būdu (IPO) išplatintus vertybinius popierius pritraukė 37 mlrd. CNY (apie 5,38 mlrd. USD). Pirmą prekybos dieną, vidutinis akcijų kainos prieaugis siekė net 140%, o mažiausias kainos prieaugis sudarė 84%. Shanghai Hengsui Asset Maangement vadovas Luo Huasen, tokius įvykius rinkoje pavadino nesuprantamais ir teigė, jog bent jau kol kas neinvestuos į šioje biržoje listinguotas bendroves.

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja žalia. Tarp pavienių sektorių stipresniu brangimu išsiskiria su žaliavomis susijusių bendrovių akcijos, pinga komunalines, draudimo, telekomunikacijų paslaugas teikiančių bendrovių vertybiniai popieriai. Svarbių ekonominių rodiklių skelbti šiandien nėra numatyta. Investuotojai laukia ketvirtadienį vyksiančio ECB posėdžio dėl palūkanų nustatymo. Palūkanų mažinimas šį kartą dar nėra prognozuojamas, tačiau bus laukiama banko prezidento M. Draghi užuominų, ar tai galėtų būti padaryta rugsėjo mėnesį vyksiančio posėdžio metu. Aktyviau prekiaujama energetikos bendrovių, pvz. Subsea 7, Lundin Petroleum, Tullow Oil akcijomis. Persijos įlankoje Hormūzo sąsiauryje Iranas praėjusį penktadienį sulaikė Jungtinės Karalystės tanklaivį Stena Impero. Pasak Irano, laivas pažeidė tarptautines laivybos taisykles. Šiandien stipriau brangsta ir nafta. Stipriau smunka Prancūzijos alkoholio pramonės bendrovės Remy Cointreau vertybinių popierių kaina. JAV banko Bank of America analitikai pablogino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu iš „pirkti“  į „nepralenks rinkos“.  Remiantis penktadienio Reuters duomenimis, iš 20 bendrovę sekančių analitikų, 3 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 10 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“, 2 – „parduoti“.  Nuo metų pradžios iki šiandien Remy Cointreau akcijos buvo pabrangusios beveik 36%.

Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj JAV skelbs vieną iš NT rodiklių. Savaitės viduryje pasirodys išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos, JAV ir euro zonos paslaugų bei gamybos sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. JAV taip pat paskelbs naujų namų pardavimus ir naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį vyks ECB posėdis dėl palūkanų nustatymo, Vokietijoje bus paskelbtas Ifo verslo lūkesčių indeksas, o JAV – ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai ir bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks preliminarūs JAV II ketvirčio BVP duomenys.

Jums taip pat gali būti įdomu