JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-11

2019-07-11

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nuosaikiai kyla. Ką tik pasirodė JAV bedarbių paraiškos – skaičius kiek nepateisino lūkesčių.

JAV akcijos trečiadienio prekybos sesiją baigė švelniai pakilusios, nors aktyvumas, kaip ir galima tikėtis per šventinį periodą, buvo gana menkas. NT ir komunalinių paslaugų kompanijų akcijos išsiskyrė tarp lyderių, o prasčiau sekėsi energetikos sektoriaus atstovams. Makroekonominių duomenų fronte pasirodė keletas statistikos rodiklių. JAV gruodžio mėnesio Conference Board skaičiuojamas vartotojų pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas netikėtai smuko iki 122,1 punkto, kuomet daugelis analitikų tikėjosi išvysti 128,2 punkto ribą. Tiesa, reikia pripažinti, kad šis rodiklis vis dar laikosi ties aukščiausiomis atžymomis nuo 2000 metų. Sutartų parduoti namų, bet dar nebaigtų kontraktų skaičius lapkritį nudžiugino ir per mėnesį ūgtelėjo 0,2%, nors ekonomistai manė, kad išvysime -0,4% susitraukimą.

Azijoje akcijų kursai šiandien palypėjo į viršų, nors Japonijoje ir Nikkei 225 ir krito iki 1%. Prie šio nuopuolio prisidėjo stiprėjusi jena, o į teigiamą teritoriją indekso nesugebėjo patraukti net ir geri ekonomikos duomenys. Lapkritį preliminarios Japonijos pramonės produkcijos apimtys per mėnesį padidėjo 0,6% (prognozuota +0,5%), o infliacija, neįtraukiant maisto ir energetikos kainų, lapkritį per metus šoktelėjo irgi 0,6% (prognozuota +0,5%).

Šiandien bitkoino kaina krenta po žinutės iš P. Korėjos, kur vietos vyriausybė pasiūlė įstatymų pakeitimus, kuriais siekiama nuo kito mėnesio uždrausti anonimines kriptovaliutų sąskaitas ir uždaryti šalyje veikiančias bitkoinų keityklas. Taip siekiama pažaboti spekuliacijas bitkoinų rinkoje.

Europoje akcijos neranda vienos krypties. Prie žaliavų kompanijų brangimo prisideda kylanti vario kaina – ji šuoliuoja aukštyn jau 16 dieną iš eilės ir priartėjo prie 4 metų aukštumų ribos.

Šiandien naftos kaina dreifuoja ties nuliu. Vakar visų investuotojų atidžiai sekamas Amerikos degalų institutas paskelbė savo prognozę, kaip per praėjusią savaitę pasikeitė JAV naftos atsargos. Anot instituto, atsargos sumenko 6 mln. barelių. Tai viršija daugelio analitikų apklausas, kurios lig šiol indikavo 3-4 mln. barelių susitraukimą. Oficialūs duomenys bus paskelbti šiandien 18 val. Lietuvos laiku.

Ką tik pasirodžiusios naųjų JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę nemažėjo, o išliko tokios pačios, t.y. 245 000. Visgi tai tik gana nežymiai prasilenkė su prognozėmis, tad vargiai, ar išauks neigiamą investuotojų reakciją. Juolab, paraiškų lygis išlieka itin žemas. Šiandien dar bus paskelbtas Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas. Paskutinę šių metų prekybos dieną bene vienintelis svarbesnis rodiklis bus Vokietijos preliminarus vartotojų kainų indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu