JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019 06 17

2019-06-17

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai nerodo didelių pokyčių. Investuotojai ruošiasi šią savaitę vyksiantiems centrinių bankų posėdžiams.

JAV indeksai penktadienį smuktelėjo. Tiesa, bendras savaitės rezultatas išliko teigiamas. Dow Jones reikšmė ūgtelėjo 0,4%, S&P 500 pakilo 0,5%, o Nasdaq – 0,7%. Šiandien situacija rinkose išlieka pakankamai pozityvi. Priešprekybinėje sesijoje akcijos yra linkusios nežymiai brangti. Daugiausiai investuotojų dėmesio šią savaitę sulauks JAV centrinis bankas, kuris trečiadienį praneš sprendimą dėl palūkanų. Didžioji dalis rinkos dalyvių šiuo metu prognozuoja, kad FED šiais metais turėtų sumažinti palūkanas bent du kartus, tiesa visgi nesitikima, kad per ateinantį susitikimą toks sprendimas jau galėtų būti priimtas. Šią savaitę dėl palūkanų taip pat spręs Jungtinės Karalystės, Japonijos centriniai bankai. Šiandien buvo paskelbtas šio mėnesio Niujorko gamybos sektoriaus indeksas. Jo reikšmė pirmą kartą nuo 2017 metų gegužės tapo neigiama (-8,6) ir stiprokai prasilenkė su prognozėmis. Analitikai prognozavo 12,1 punkto. Neigiama indekso reikšmė indikuoja, jog apklausti gamybos sektoriaus atstovai prastai vertina sektoriaus sąlygas ir perspektyvas. JAV prekybos sekretorius W. Rossas, duodamas interviu Wall Street Journal teigė, jog mažai tikėtina, kad per mėnesio pabaigoje vyksiantį G20 valstybių susitikimą Osakoje, kurio metu akis į akį pagaliau susitiks ir JAV bei Kinijos prezidentai, bus pasiektas prekybos susitarimas. Pasak jo, didžiausia tikimybė, kad D. Trumpas ir Xi Jinpingas tiesiog susitars dėl tolimesnių derybų tęsimo. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria į viršų šovusios biotechnologijų bendrovės Array BioPharma akcijos. Pranešama, jog farmacijos milžinė Pfizer įsigis kompaniją už 11,4 mlrd. USD. Už vieną akciją bus mokama 48 USD, o tai 62% daugiau nei penktadienio uždarymo kaina, kuri siekė 29,59 USD. Array BioPharma specializuojasi vaistų nuo vėžio vystyme. Pfizer akcijos pinga.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien yra pakankamai permainingos. Indeksai neranda bendros krypties, tiesa pokyčiai nėra labai dideli. Svarbių makroekonomikos rodiklių neskelbiama. Stipriai pinga Vokietijos oro linijų bendrovės Lufthansa vertybiniai popieriai. Kompanija sumažino šių metų pelno prognozes. Prognozuojama, jog šių metų EBIT (pelnas prieš mokesčius ir palūkanas) turėtų sudaryti 2 – 2,4 mlrd. EUR, kuomet anksčiau buvo kalbama apie 2,4 – 3 mlrd. EUR . Kaip pagrindinės priežastys buvo įvardintos didesnės kuro išlaidos ir mažesnės bilietų kainos. Lufthansa akcijos pasiekė pastarųjų dviejų metų žemumas. Bendrai Europos avialinijų kompanijoms šie metai yra pakankamai sudėtingi. Apie rezultatų prognozių karpymą jau anksčiau buvo paskelbusios Air France-Klm, Ryanair. Financial Times skelbia, jog didžiausias Vokietijos bankas Deutsche Bank planuoja sukurti atskirą „blogąjį“ banką, į kurį būtų perkeltas 50 mlrd. EUR vertės didelės rizikos finansinis turtas, t.y. įvairūs išvestiniai finansiniai instrumentai ir t.t. Tokiu atveju didesnis fokusas galėtų būti skirtas ir tektų turto valdymo ir komercinės bankininkystės paslaugoms, jas atskiriant nuo rizikingesnės banko veiklos. Banko vadovas C. Sewingas detalesnę informaciją turėtų paskelbti liepos mėnesio pabaigoje. Nuo metų pradžios banko akcijos yra atpigusios 12%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 25 banką sekančių analitikų, 1 rekomendacija yra „pirkti“, 10 – „laikyti“, 8 – „nepralenks rinkos“, 6 – „parduoti“.

Jums taip pat gali būti įdomu