JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-04-29

2019-04-29

JAV akcijų indeksų sandoriai kol kas nerodo didelių pokyčių. Investuotojai laukia Alphabet rezultatų.

JAV indeksai penktadienį užbaigė dar kartą fiksuodami rekordus. S&P 500 per savaitę pakilo 1,2%, Nasdaq 1,85%, o Dow Jones nežymiai smuktelėjo. Pastarajam iki rekordinių aukštumų dar trūksta apie 1%. Penktadienį labiausiai investuotojus pradžiugino geresni nei tikėtasi JAV BVP rezultatai. Ekonomikos augimas per pirmą ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, siekė 3,2%. Analitikai tikėjosi 2,3% augimo. Šiandienos priešprekybinėje indeksų pokyčiai kol kas nėra pastebimi. Finansų naujienų leidinys Barron’s paskelbė savo sudaromos Big Money Poll apklausos rezultatus. Jos metu yra apklausiami profesionalūs JAV investicijų valdytojai. Rezultatai nustebino tuo, kad net 67% apklaustųjų mano, kad D. Trumpas laimės prezidento rinkimus ir 2020 metais. Šiandien taip pat buvo paskelbta keletas JAV makroekonominių rodiklių. JAV vartotojų asmeninės išlaidos kovo mėnesį, lyginant su vasariu, augo net 0,9%. Tai daugiau nei prognozuota. Kiek nuvylė tai, jog tų pačių vartotojų pajamos per atitinkamą laikotarpį augo viso labo 0,1%. Analitikai prognozavo 0,4% sieksiantį pajamų augimą. Investuotojai šią savaitę ir toliau daug dėmesio skirs įmonių bendrovių rezultatams. Šiandien po oficialaus prekybos laiko pabaigos juos praneš Alphabet (Google). Pasak FactSet, kompanija per visus keturis praėjusių metų ketvirčius vidutiniškai 27% viršijo analitikų prognozes dėl uždirbto pelno. Šį kartą prognozuojama, kad kompanijos pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarys 10,53 USD. Praėjusiais metais Alphabet uždirbo 13,33 USD akcijai. Tikimasi, kad pajamos sudarys 30,04 mlrd. USD. Per pirmą praėjusių metų ketvirtį buvo sugeneruota 24,86 mlrd. USD pajamų. Nuo metų pradžios kompanijos akcijos jau yra pabrangusios daugiau nei 22%.

Azijos indeksai šiandien nerado bendros krypties. Japonijoje šiandien dėl valstybinės šventės biržos buvo uždarytos. Jos dėl švenčių bus uždarytos ir visą šią savaitę. Šanchajuje akcijos pigo bendrai kiek daugiau nei 0,75%. Tuo tarpu Honkongo akcijų indeksas kilo į viršų beveik 1%. JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris ir šalies iždo sekretorius S. Mnuchinas rytoj atvyks į Pekiną, kur bus pratęstos derybos tarp JAV ir Kinijos. Žiniasklaida skelbia, kad derybos jau yra paskutinėje stadijoje. Gegužės 8 dieną delegacija iš Kinijos lankysis Vašingtone. Oficialia susitarimo pasirašymo ceremonija turėtų vykti jau gegužės mėnesio pabaigoje arba birželio pradžioje. Australijos akcijų indeksas šiandien smuktelėjo 0,41%. Prastokai atrodė šalies energetikos sektoriaus bendrovių akcijos. Tam daugiausiai įtakos turėjo ir toliau pinganti nafta. Pasak vyr. CMC Markets stratego M. McCarthy, rinkos dalyviai išlieka atsargūs dėl tolimesnių šalies kompanijų akcijų augimo perspektyvų, kadangi šalies akcijų indeksas praėjusią savaitę pasiekė 11 metų aukštumas. Investuotojai laukia didžiųjų šalies bankų rezultatų, kurie bus skelbiami šią savaitę. N. Zelandijoje akcijos bendrai brango kiek mažiau nei 0,4%.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien nėra pačios pozityviausios. Didžioji dalis regiono akcijų indeksų šiandien krypsta žemyn. Tiesa, pokyčiai kol kas nėra dideli. Stipriau pinga Ispanijos bendrovių akcijos. Šalyje vakar įvyko parlamento rinkimai. Juos laimėjo šiuo metu valdančioji socialistų partija, tačiau norint suformuoti vyriausybę jai reikės sudaryti koaliciją su kitomis partijomis, o tai gali ilgokai užtrukti. Į parlamentą pirmą kartą nuo 1970 m. pateko kraštutinių dešiniųjų partija Vox, kurie priešinasi daugiakultūriškumui, migracijai ir t,t, Tarp pavienių bendrovių aktyvesne prekyba pasižymi Vokietijos banko Deutsche Bank akcijos. Kito banko Credit Suisse analitikai pablogino savo rekomendacijų Vokietijos banko atžvilgiu iš „neutrali“ į „nepralenks rinkos“. Analitikams nepatiko nesėkmingai pasibaigusios derybos dėl susijungimo su Commezbank. Taip pat į akis krenta tai, jog nėra matomi jokie ryškesni strateginiai žingsniai, kurie galėtų stipriau didinti banko pelningumą. Tikėtina, kad Deutsche Bank priklausanti rinkos dalis ir toliau mažės, bankui mažinant išlaidas ir tokiu būdu bandant efektyvinti veiklą. Tuo tarpu kito banko UBS analitikai pagerino rekomendaciją Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovės Consolidated Airlines Group atžvilgiu. Ši bendrovė valdo British Airways. UBS rekomendacija pakeista iš „neutrali“ į „pirkti“. Tikslinė rekomendacinė kaina 705 GBp. Šiandien biržos atidarymo metu už vieną akciją buvo mokama 539,2 GBp. Kompanija gegužės 10 dieną praneš praėjusio ketvirčio rezultatus.

Šiandien JAV skelbs gamintojų kainų pokyčių indeksą, šalies vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius. Antradienį galėsime įvertinti išankstinius euro zonos BVP duomenis. JAV viešins Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksą. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED, kuris spręs dėl palūkanų. Taip pat bus įdomu įvertinti ISM gamybos sektoriaus indeksą, naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį estafetę iš FED perims Jungtinės Karalystės centrinis bankas. Taip pat bus skelbiamos bedarbių paraiškos. Savaitės pabaigoje bus skelbiami svarbūs JAV darbo rinkos duomenys, taip pat bus viešinami išankstiniai euro zonos infliacijos rodikliai ir JAV ISM ne gamybos sektoriaus indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu