JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2018-03-12

2018-03-12

JAV akcijų ateities sandoriai kol kas kyla į viršų. Atrodo investuotojai šiandien yra nusiteikę pratęsti penktadienio sesiją ir savaitę pradėti pakiliai.

Penktadienis JAV buvo itin pozityvus. Pagrindiniai trys šalies indeksai fiksavo daugiau nei 1,7% šuolį į viršų. To pagrindinė priežastis buvo pasirodę darbo rinkos rodikliai. Vasario mėnesį JAV sukurta net 313 tūkst. naujų darbo vietų, kuomet analitikai prognozavo tik 205 tūkst. Nedarbo lygis išliko tame pačiame lygyje kaip ir sausio mėnesį bei siekė 4,1%. Investuotojai palankiai įvertino ir mažiau nei tikėtasi augusį vidutinį darbo užmokestį. Vasario mėnesį, palyginti su sausiu, jis didėjo tik 0,1%, kuomet prognozuotas 0,2% augimas. Ne taip sparčiai didėjantis darbo užmokestis daro įtaką ir infliacijos augimo perspektyvoms. Kaip žinome, infliacija yra vienas iš pagrindinių FED vertinamų rodiklių dėl palūkanų normos kėlimo, tad toks darbo užmokesčio augimo sulėtėjimas gali šiek tiek nuslopinti FED užmojus sparčiau kelti palūkanas. Beje, rytoj bus skelbiami ir patys naujausi JAV infliacijos rodikliai.

Azijoje ši savaitė prasidėjo puikiai. Pagrindiniai indeksai kopė į viršų. Nikkei 225 pasistiebė daugiau nei 1,6%. Labiausiai brango šalies technologijų bendrovių akcijos. Nacionalinis Kinijos liaudies kongresas vakar priėmė sprendimą ir patvirtinto Konstitucijos pataisas, taip panaikindamas šalies prezidento kadencijų limitus. Daugelio analitikų prieštaringai vertinamas sprendimas suteiks galimybę dabartiniam Kinijos prezidentui Xi Jinpingui vadovauti šaliai neribotą laiką.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien taip pat yra neblogos. Regiono indeksai kol kas juda aukštyn. Tiesa, vienintelis FTSE 100 trypčioja vietoje. Tam daugiausiai įtakos turi pingančios šalies kalnakasybos bendrovių akcijos. Europos Sąjungos atstovai vis dar nesusitarė su JAV dėl muitų aliuminiui ir plienui netaikymo. Tuo tarpu Meksikai, Kanadai ir Australijai naujai įvesti tarifai negalios. Daug dėmesio susilaukė Vokietijos energetikos milžinų E.ON ir RWE sandoris. E.On paskelbė, kad įsigis 76,8% RWE dukterinės įmonės Innogy akcijų. RWE už tai gaus 16,67% pačios E.On bendrovės akcijų. Tokiam sandoriui įvykus būtų išgrynintos visų įmonių veiklos ir atsirastų viena iš didžiausių elektros tinklų kompanijų Europoje. E.On taip pat pranešė, kad mažiesiems akcininkams bus pasiūlyta 40 EUR vieną Innogy akciją. Šią sesiją šios bendrovės akcijos jau pabrangusios apie 13%. Svarbesnių makroekonomikos rodiklių Europoje šiandien skelbti nenumatyta, trečiadienį planuojamas ECB vadovo M. Draghi pranešimas, kuris Frankfurte šnekės apie regiono ekonomikos perspektyvas.

Nafta kol kas pinga. Penktadienį buvo paskelbta Baker Hughes ataskaita. Per praėjusią savaitę JAV aktyvių naftos gavybos platformų skaičius sumažėjo 4 vnt. iki 796 platformų iš viso. Platformų sumažėjimas užfiksuotas pirmą kartą per pastaruosius du mėnesius. Vakar Irano ministras B. Zanganehas pranešė, kad OPEC jau birželio mėnesį gali susitarti dėl naftos gavybos ribojimo palaipsnio mažinimo, kuris galėtų prasidėti 2019 metais. Pastarasis taip pat pabrėžė, jog Iranas norėtų, kad OPEC naftos kainą siektų palaikyti ties 60 USD už barelį riba. Pasak jo, didesnė naftos kaina galėtų dar labiau paskatinti JAV skalūnų naftos gamintojus didinti savo pajėgumus.

Šiandien svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nenumatoma. Rytoj bus paviešintas Vokietijos ZEW ekonomikos pasitikėjimo indeksas, Jungtinė Karalystė paskelbs šalies biudžetą, o JAV praneš labai svarbius infliacijos rodiklius. Savaitės viduryje JAV taip pat paskelbs prekių kainų pokyčių ir mažmenininkų pardavimų rodiklius, sužinosime ir praėjusios savaitės naftos atsargas. Ketvirtadienį ta pati JAV pasidalins Niujorko ir Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksų pokyčiais, standartiškai bus paskelbtas šalies bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje dėmesį reikėtų atkreipti į euro zonos infliacijos, JAV nekilnojamo turto rinkos ir gamybos rodiklius.

 

Jums taip pat gali būti įdomu