JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-30

2020-03-30

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai žaliuoja, nors iš ryto smuko žemyn. Praėjusią savaitę Dow Jones fiksavo net 12,84% sieksiantį prieaugį. S&P 500 reikšmė ūgtelėjo 10,26%, o Nasdaq kilo 9,05%. Prieaugiai būtų dar įspūdingesni, jeigu ne stipresnis išsipardavimas penktadienį. Praėjusios savaitės Dow Jones indekso rezultatas buvo geriausias nuo 1938 metų. Investuotojų dėmesys išlieka ties Covid-19. Vakar D. Trumpas pranešė, jog iki balandžio pabaigos pratęsia rekomendacijas dėl socialinės izoliacijos šalyje. Pasak prezidento, mirčių nuo Covid-19 pikas galimai bus pasiektas po dviejų savaičių. Remiantis vieno iš JAV vyriausybės užkrečiamųjų ligų eksperto pateikiama prognoze, JAV mirčių nuo Covid-19 gali sudaryti 100 – 200 tūkst. Šalyje jau užfiksuota arti 150 tūkst. užsikrėtimo atvejų. Itin svarbių makroekonominių rodiklių JAV šiandien skelbti neplanuojama. Šią savaitę daugiausiai dėmesio sulauks ketvirtadienį pasirodysianti informacija apie naujų bedarbių paraiškų JAV skaičių. Prognozuojama, kad praėjusią savaitę bus užfiksuota dar 3 mln. naujų bedarbių paraiškų. Savaitę prieš šis skaičius buvo rekordinis ir sudarė 3,28 mln. Šiandien stipriau pinga nafta. WTI rūšinės žaliavos kaina buvo smuktelėjusi ir žemiau 20 USD už barelį ribos. Tai 2002 metų žemumos. Dėl itin stipriai smukusios naftos paklausos ir kartu augančios pasiūlos kai kuriose pasaulio naftos saugyklose jau beveik nebeliko vietos.

Europos akcijų biržose vyrauja raudona spalva, nors kai kurie indeksai nežymiai kyla į viršų. Praėjusią savaitę, kaip ir JAV, regione buvo fiksuotas atšokimas. Stoxx 600 prieaugis sudarė 6,09%, Vokietijos akcijų indeksas DAX per savaitę ūgtelėjo 7,88%, Jungtinės Karalystės akcijos bendrai brango 6,16%. Viruso labiausiai paliestų valstybių, t.y. Italijos ir Ispanijos akcijų indeksai atitinkamai fiksavo 6,93% ir 5,19% prieaugius. Šiandien stipriau pinga bankinio sektoriaus bendrovių akcijos. ECB išplatino rekomendacijas euro zonos regione veikiantiems bankams sustabdyti dividendų mokėjimą ir savų akcijų supirkimą bent iki šių metų spalio 1 dienos. Tokiu atveju sukauptas kapitalas galėtų būti nukreiptas palaikyti namų ūkius, smulkiojo verslo subjektus, taip pat padėtų mažinti neigiamą didėsiančių blogų įsiskolinimų bankams įtaką. Trečias pagal dydį Olandijos bankas ABN Amro po tokios ECB rekomendacijos pranešė stabdantis dividendų mokėjimą. Taip pat banko investuotojai įspėti, jog pirmas ketvirtis gali būti nuostolingas. ABN Amro vertybiniai popieriai nuo metų pradžios jau atpigę daugiau nei 53%. Vokietijoje paskelbti infliacijos duomenys. Remiantis preliminaria informacija, metinis vartotojų kainų indekso augimas šalyje šį mėnesį siekė 1,4%. Tai atitiko prognozes. Vasarį metinis indekso augimas siekė 1,7%. Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu šiandien smunka. Vokietijos vyriausybės nepriklausomų patarėjų ekonomikos klausimais taryba paskelbė, jog šalies ekonomika pirmą šių metų pusmetį atsidurs recesijoje. Prognozuojama, kad didžiausia Europos ekonomika šiais metais susitrauks iki 5,4%. Tiesa, kitais metais prognozuojamas 4,9% sieksiantis augimas. Stipriau pinga vienos iš Vokietijos medicininės įrangos gamintojos Draegerwerk AG & Co KGaA (DRWGg) akcijos. Bendrovė užsiima ir dirbtinės plaučių ventiliacijos prietaisų gamyba. Vokietijos vyriausybė iš šios kompanijos užsakė 10 tūkst. tokių ventiliatorių, kurių vieneto kaina siekia apie 20 tūkst. EUR. Skaičiuojama, kad bendra sandorio vertė siekia 200 mln. EUR. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios jau šoktelėjo beveik 97%.


Rytoj bus skelbiami Kinijos gamybos ir ne gamybos sektorių PMI indeksai. Taip pat galėsime įvertinti euro zonos infliacijos duomenis, JAV Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Čikagos PMI indeksus. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks ADP kompanijos prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sulauksime informacijos apie JAV naujų bedarbių paraiškas, o savaitės pabaigoje bus skelbiami pagrindiniai ir svarbiausi kovo mėnesio JAV darbo rinkos rodikliai kartu su ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksu.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu