JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-02

2020-03-02

Praėjęs penktadienis JAV akcijų indeksams buvo permainingas. Nasdaq sesiją užbaigė su nedideliu „pliusu“, o S&P 500 ir Dow Jones fiksavo neigiamus pokyčius. Bendrai praėjusi savaitė tiek JAV, tiek kitų šalių akcijoms buvo tikrai išskirtinė neigiamu atžvilgiu. Dow Jones vos per penkias prekybos sesijas krito 12,4%, S&P 500 nuosmukis siekė 11,5%, o Nasdaq indekso reikšmė sumenko 10,5%. Iš mažesnės kapitalizacijos bendrovių sudarytas Russell 2000 krito 12%. Šiandien kol kas stebimas nedidelis atšokimas. Stipriau akcijos brango ir Kinijoje. Investuotojų stipriai neišgąsdino ir savaitgalį paskelbti šalies makroekonominiai duomenys. Vasario mėnesį Kinijos gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksas krito į žemiausią visų laikų lygį ir siekė vos 35,7 punkto. Tai prastesnis rezultatas net ir už praėjusios krizės laikus. Ekonomistai buvo nusiteikę pakankamai optimistiškai ir tikėjosi 45,1 punkto. Dar prasčiau atrodė atitinkamas ne gamybos sektoriaus indeksas. Jo reikšmė smigo žemyn iki 29,6 punkto, kuomet tikėtasi 51,4 punkto. Primename, kad žemesnė nei 50 punktų indekso reikšmė indikuoja apie sektoriaus traukimąsi, tad tiek gamybos, tiek paslaugų sektorius Kinijoje praėjusį mėnesį itin stipriai lėtėjo. Dėl tokių duomenų didžioji rinkos dalyvių dalis laukia centrinių bankų veiksmų. Remiantis CME FedWatch Tool duomenimis, šiuo metu skiriama net 100% tikimybė, jog per ateinantį FED posėdį, kuris vyks kovo 17 – 18 dienomis, palūkanos bus mažinamos net 50 bazinių punktų (nuo 1,5 – 1,75% iki 1 – 1 ,25%). Tokią nuomonę pritarančią šiems duomenims išreiškė ir investicinio banko Goldman Sachs ekonomistai J. Hatzius ir D. Struyven. Dar prieš savaitę (Vasario 24 d.), 80,1% tikimybė buvo skiriama tam, kad palūkanos apskritai nebus keičiamos. Penktadienį FED vadovas J. Powellas teigė, jog centrinis bankas itin atidžiai stebi situaciją ir atitinkamai panaudos savo instrumentus tam, kad palaikytų ekonomiką. Tarp pavienių kompanijų šiandien išsiskiria onkologinių tyrimų bendrovė Forty Seven. Jos akcijų kaina šoktelėjo daugiau nei 60% po to, kai paskelbta, jog kompaniją už 4,9 mlrd. USD įsigys biotechnologijų kompanija Gilead Sciences. Už vieną Forty Seven akciją bus sumokėta 95,50 USD. Tai 64,7% daugiau nei buvo mokama biržos uždarymo metu penktadienį. Kaina tuo metu siekė 58 USD.

Europos akcijų indeksai šiandien toliau raudonuoja. Kiek išskiria brangstančios Jungtinės Karalystės akcijos. Italijoje auga užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius, taip pat didėja ir mirčių skaičius. Prancūzijoje dėl epidemijos grėsmės buvo uždarytas Luvro muziejus. Investuotojai dairosi ir į Europos centrinį banką bei laukia iš banko valdančiosios tarybos sprendimų, kurie būtų skirti skatinti ekonomikai. ECB viceprezidentas L. De Guindosas šiandien teigė, jog ECB atidžiai stebi visus gaunamus duomenis. Valdančioji banko taryba yra pasirengusi atitinkamai pakoreguoti visus savo instrumentus siekiant užtikrinti, kad infliacija nuosekliai artėtų savo tikslo link. Šiandien buvo paskelbti galutiniai euro zonos ir didžiųjų Europos valstybių vasario mėnesio gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai. Apibendrintai, galima teigti, kad situacija praėjusį mėnesį gamybos sektoriuje, lyginant su sausiu, gerėjo, tiesa, išlieka pakankamai įtempta. Dėl koronaviruso įtakos galime prognozuoti prastesnius kovo mėnesio ekonominius duomenis. Rytoj bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, regiono nedarbo lygis.  

Rytoj anksti ryte Lietuvos laiku Australijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų, bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, nedarbo lygis. Trečiadienį vyks Kaanados centrinio banko posėdis. Bus skelbiama prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, taip pat JAV ISM ne gamybos sektoriaus indeeksas ir šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks Vienoje prasidėsiantis OPEC susitikimas, JAV bus skelbiamos bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos rodiklių.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu