JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-01-27

2020-01-27

JAV akcijos praėjusią savaitę fiksavo kritimą. Dow Jones bendrai smuktelėjo 1,2%, S&P 500 krito 1%, o Nasdaq reikšmė sumenko 0,8%. Šiandien JAV akcijos toliau stipriai pinga. Rinkos dalyvius gąsdina stiprėjanti koronaviruso plitimo grėsmė. Virusu apsikrėtimo atvejų jau fiksuota JAV, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Nepaisant kiek didesnės nei įprasta suirutės pasaulio finansų rinkose, bendrovės toliau tęsia praėjusio ketvirčio rezultatų skelbimą. Šią savaitę 14 iš 30 Dow Jones indeksui priklausančių bendrovių skelbs rezultatus. Tarp jų – Apple ir Microsoft. Rezultatus taip pat praneš 141 kompanija priklausanti S&P 500 indeksui. Tarp tokių bus – Facebook, Amazon, Advanced Micro Devices. Iš jau ketvirčio rezultatais pasidalinusių 88 S&P 500 indeksui priklausančių bendrovių, pastebima, kad vidutiniškai jų pelnai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, krito 0,3%. Tiesa, analitikai neskuba daryti išankstinių išvadų. Factset prognozuoja, kad bendrai S&P 500 kompanijų ketvirčio pelnai kris 1,9%. Dabartinis rezultatas išties atrodo neblogai, lyginant su prognozėmis, tiesa, reikia atsižvelgti į tai, jog didesnė dalis jau paskelbusių rezultatus bendrovių priklauso finansų sektoriui, iš kurio šį ketvirtį ir tikimasi geriausių rezultatų. Jau kiek anksčiau rašėme, jog analitikai prognozuoja, kad bendras S&P indeksui priklausančių finansų sektoriaus kompanijų pelnų augimas praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018-ais, turėtų siekti 10,5%. Toks finansų sektoriaus pelno augimo tempas būtų antras tarp visų 11-os S&P 500 sektorių. Geresnis rezultatas prognozuojamas tik komunalines paslaugas teikiančių bendrovių sektoriui (tikimasi 11,8% vidutinio pelno akcijai augimo). 5 iš 11 sektorių bendrovių pelnai turėtų būti mažesni nei 2018-ais.

Europos akcijų indeksai šiandien taip pat stipriai krenta. Stipriausiai tarp sektorių pinga su žaliavomis dirbančių kompanijų vertybiniai popieriai. Vokietijoje paskelbtas Ifo indeksas, kuris yra sudaromas apklausiant šalies kompanijų vadovus, per šį mėnesį nelauktai smuktelėjo ir prasilenkė su lūkesčiais. Pasak Ifo ekonomikos instituto vadovo C. Fuesto, Vokietijos ekonomika metus pradeda atsargiai. Verslo pasitikėjimas paslaugų sektoriau atžvilgiu sumenko, tačiau pastaruosius metus sunkumų ir klausimų kelianti situacija gamybos sektoriuje rodė atsigavimo ženklus. Stipriai šiandien pinga oro linijų bendrovių akcijos. Tarp jų priešakyje stipriausiai smunkantys Air France KLM ir International Consolidated Airlines Group vertybiniai popieriai. HSBC banko analitikai pablogino Prancūzijos namų apyvokos prekių gamintojos SEB reitingą iš „pirkti“ į „laikyti“. Pasak analitikų, virusas turės įtakos SEB rezultatams. Didžioji dalis SEB produktų yra pagaminama Kinijoje.

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Ričmondo gamybos sektorių indeksai. Savaitės viduryje FED praneš sprendimą dėl palūkanų, taip pat galėsime įvertinti JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį estafetę iš FED perims Anglijos centrinis bankas, kuris taip pat spręs dėl palūkanų. JAV bus skelbiami svarbūs išankstiniai BVP duomenys, bedarbių paraiškos. Be to, galėsime įvertinti euro zonos nedarbo ir Vokietijos infliacijos lygį. Galiausiai savaitės pabaigoje Kinija paskelbs gamybos sektoriaus indeksą, bus įdomu įvertinti euro zonos mažmenininkų pardavimus, išankstinius infliacijos duomenis, JAV vartotojų pajamų iš išlaidų pokyčius, Čikagos pirkimų vadybininkų ir patikslintą Mičigano universiteto vartotojų lūkesčių indeksus.

Jums taip pat gali būti įdomu