JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-05-04

2020-05-04

JAV rinkos

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai šiandien nusidažę raudonai. Praėjusią savaitę buvo fiksuoti nedideli neigiami pokyčiai.  Dow Jones ir S&P 500 smuko po 0,2%, Nasdaq prarado 0,3%. Dėmesio centre – santykiai tarp JAV ir Kinijos. Vakar JAV sekretorius M. Pompeo pranešė, jog yra nemažai įrodymų, kad Covid-19 virusas išplito iš vienos laboratorijų Kinijoje. Praėjusią savaitę Kiniją dėl viruso išplitimo kaltino ir D. Trumpas, kuris įvesti dar papildomus tarifus. Rinkos dalyviai jau buvo pamiršę Kinijos ir JAV prekybinį konfliktą, kuris aprimo sausio mėnesį pasirašius pirmąją prekybos susitarimo dalį. Be to, viską užgožė ir Covid-19, tačiau artėjant JAV prezidento rinkimams ši priešprieša gali paaštrėti, ieškant kaltų dėl viruso išplitimo ir jo sukeltos krizės. Tęsiasi bendrovių ketvirčio rezultatų skelbimas. Bendrovė FactSet skaičiuoja, jog iki šiandien juos paskelbė 55% į S&P 500 indeksą įtrauktų bendrovių. 65% iš rezultatus paskelbusių kompanijų pelno rezultatais pralenkė analitikų prognozes. Tai mažiausiai nuo 2008 metų finansinės krizės. Pirmo ketvirčio pelnai, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu praėjusiais metais, vidutiniškai susitraukė 13,7%. Paskutinį kartą stipriau kompanijų pelnai buvo kritę 2009 metų III ketvirtį, kuomet kritimas siekė 15,7%. Nepaisant prastų rezultatų, akcijų indeksai nuo kovo mėnesį pasiektų žemumų yra stipriai atšokę. Bendrai nuo metų pradžios Dow Jones indekso reikšmė kritusi 16,9%. S&P 500 – 12,4%, o Nasdaq  vos 4,1%. Bendras S&P 500 indekso akcijų kainos ir pelno santykis (P/E) šiuo metu yra pakankamai aukštas. FactSet skaičiuoja, jog ateinančių 12 mėnesių S&P 500 indekso akcijų P/E santykis šiuo metu siekia 20,3 ir yra ženkliai aukštesnis nei 5 metų (16,7) ar 10-ies metų (15,0) vidurkis. Paskutinį kartą ateinančių 12 mėnesių P/E buvo aukštesnis nei 20 2002 metų balandį. Šią savaitę rezultatus praneš tokios kompanijos kaip Walt Disney, PayPal, T-Mobile, General Motors ir kt.

Europos rinkos

Europos valstybių akcijų biržose šiandien vyrauja išsipardavimo nuotaikos. Indeksai stiprokai smunka. Londono akcijų birža šiandien uždaryta. Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu šiandien taip pat krenta žemyn. Tiesa, praėjusią savaitę euras JAV dolerio atžvilgiu brango 1,5%. Remiantis paskelbtais galutiniais bendrovės IHS Markit duomenimis, euro zonos gamybos sektoriaus PMI indekso reikšmė balandžio mėnesį siekė 33,4 punkto, kai kovą sudarė 44,5 punkto. Tai sparčiausias kritimas ir žemiausia reikšmė indekso sudarymo istorijoje. Regione praėjusį mėnesį rekordiškai stipriai traukėsi gamybos, eksporto ir naujų užsakymų apimtys. Žemiausia indekso reikšmė fiksuota Graikijoje (29,5 punkto), Ispanijoje (30,8 punkto), Italijoje (31,1 punkto). Žemesnė nei 50 punktų indekso reikšmė indikuoja apie sektoriaus traukimąsi. Remiantis ECB surinktais duomenimis ekonomistai prognozuoja, kad šių metų euro zonos bendrasis vidaus produktas vidutiniškai bus 5,5% mažesnis nei praėjusiais metais. 2021 metais euro zonos ekonomika turėtų „atšokti“ ir augimas sudaryti 4,3%.

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

Rytoj vyks Australijos centrinio banko posėdis. JAV bus skelbiamas prekybos balansas ir ISM ne gamybos sektoriaus indeksas. Savaitės viduryje galėsime įvertinti Vokietijos gamyklų užsakymų ir euro zonos mažmenininkų pardavimų apimtis. Taip pat bus skelbiamos JAV naftos atsargos. Ketvirtadienį posėdžiaus Anglijos centrinis bankas. Kinija skelbs prekybos balansą, o JAV pasirodys bedarbių paraiškų duomenys. Savaitės pabaigoje bus skelbiami svarbūs JAV balandžio mėnesio darbo rinkos rodikliai.  

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu