JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-27

2020-03-27

JAV pralenkė Kiniją užsikrėtimų Covid-19 skaičiumi, kuris viršijo 85,5 tūkst. Bendrai pasaulyje užsikrėtusių virusu žmonių skaičius artėja prie 550 tūkst. ir 25 tūkst. mirčių. Nepaisant pandemijos, vakar JAV akcijų indeksai stipriai šoktelėjo į viršų. Antradienį stebėjome didžiausią Dow Jones indekso šuolį nuo 1933 metų, o bendrai šios savaitės indekso prieaugis iki šiandienos sudaro net 17,6%. S&P reikšmė per šią savaitę ūgtelėjo 14,1%, o Nasdaq – 13,3%. Tiesa, šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kiek stipriau krenta žemyn. Dolerio kursą sekantis DXY indeksas kyla į viršų, tačiau bendrai per savaitę yra smukęs beveik 3%. Tai didžiausias vienos savaitės kritimas nuo 2009 metų. 10-ies metų trukmės JAV obligacijų pajamingumas šiandien smuko žemiau 0,8%. Stipriau pinga mažmeninės prekybos kompanijų Macy‘s ir Gap vertybiniai popieriai. Buvo sumažintas kompanijų kredito reitingas. Kredito reitingų bendrovė Moody‘s taip pat sumažino skolinomosi reitingą bendrovėms Apcha ir U.S. Steel Corporation. Jų vertybiniai popieriai taip pat pinga.

Atkreipiame dėmesį, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuva persuks laiką valanda į priekį, tad prekyba nuo kitos savaitės JAV akcijų biržose vyks ir vėl įprastu metu, t.y. prasidės 16.30 val. ir baigsis 23.00 val. Lietuvos laiku.

Europos akcijų biržose šiandien taip pat vyrauja raudona spalva. Stipriausiai krenta Jungtinės Karalystės akcijų indeksas FTSE 100. Skelbiama, kad šalies premjeras B. Johnsono susirgo Covid-19. Apie tai, ministras pirmininkas pranešė savo socialinio tinklo paskyroje. Svarbių makroekonominių rodiklių šiandien neskelbiama. Vokietijos automobilių gamintoja Volkswagen pratęsė savo gamyklų Vokietijoje sustabdymą iki balandžio 9 dienos. Šalyje užsikrėtusių žmonių skaičius artėja prie 50 tūkst. Volkswagen akcijos stipriau pinga. Nuo metų pradžios didžiausios pasaulyje automobilių gamintojos vertybiniai popieriai yra atpigę beveik 32%. Kita automobilių gamintoja Ferrari pratęsė Italijoje esančių gamyklų uždarymą iki balandžio 14 dienos. Tiesa, nepaisant sudėtingos situacijos Italijoje, Ferrari akcijos nuo metų pradžios kritusios vos kiek mažiau nei 6%. Bendrovė pranešė, jog gegužės pradžioje paskelbs šių metų rezultatų prognozes.


Pirmadienį svarbių makroekonominių rodiklių skelbti neplanuojama. Antradienį Kinijoje bus skelbiami gamybos ir ne gamybos sektorių PMI indeksai. Taip pat galėsime įvertinti euro zonos infliacijos duomenis, JAV Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Čikagos PMI indeksus. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks ADP kompanijos prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sulauksime informacijos apie JAV naujų bedarbių paraiškas, o savaitės pabaigoje bus skelbiami pagrindiniai ir svarbiausi kovo mėnesio JAV darbo rinkos rodikliai kartu su ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksu.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu