JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-23

2020-03-23

Federalinių Rezervų bankas šiandien paskelbė apie neribotus turto supirkimus, kurie būtų skirti tam, kad rinkos galėtų toliau efektyviai veikti ir funkcionuoti krizės dėl viruso epidemijos metu. Kiek anksčiau dar buvo kalbama, kad supirkimai sudarys 700 mlrd. USD, bet dabar šios „lubos“ panaikintos. Taip pat pranešama apie naują 300 mlrd. USD dydžio skolinimo programą, kuri bus skirta visiems rinkos dalyviams susiduriantiems su sunkumais. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai po tokių naujienų šoktelėjo į viršų ir sužaliavo, nors prieš tai buvo stiprokai smuktelėję. Visgi prieaugiai greitai „išnyko“. Bendrai per praėjusią savaitę Dow Jones krito net 17,3%, S&P 500 reikšmė sumenko 14,9%, o Nasdaq smuko 12,6%. Nepaisant FED priemonių skirtų gelbėti ekonomiką, perspektyvos išties atrodo nekaip. Sant Lusio FED banko prezidentas J. Bullardas prognozuoja, kad per ateinančius keletą mėnesių nedarbo lygis galėtų išaugti net iki 30%. Jeigu tokios prognozės pasitvirtintų, situacija būtų tris kartus prastesnė nei 2007 – 2009 metų krizės laikotarpiu, taip pat pranoktų ir Didžiosios Depresijos laikus. J. Bullardas taip pat prognozuoja, kad JAV bendrasis vidaus produktas galėtų kristi net 50%. To istorijoje dar nematėme. JAV vyriausybėje tarp respublikonų ir demokratų taip pat vyksta derybos dėl ekonomikos stimuliavimo paketo. Pasak JAV iždo sekretoriaus S. Mnuchino, susitarimas turėtų būti pasiektas jau šiandien. Į susitarimą patenka ir pinigų čekiai amerikiečiams, kurių dydis galėtų vidutiniškai sudaryti 3 tūkst. USD keturių asmenų šeimai. Net ir prognozuojant stipriai išaugsiantį darbą, kai kurios kompanijos skelbia stipriai didinančios darbuotojų skaičių. Tarp tokių patenka mažmeninė Dollar General, kuri planuoja iki balandžio pabaigos priimti 50 tūkst. naujų darbuotojų. Amazon ieško 100 tūkst., o Walmart – 150 tūkst. naujų darbuotojų.

Europos akcijų indeksai šiandien raudonuoja. Tiesa, kritimai kiek mažesni, lyginant su situacija ryte. Vokietija planuoja ekonomikos gelbėjimui skirti dar papildomus 350 mlrd. EUR. Tokiu atveju šalies skatinimo programų apimtys bendrai jau sudarytų 750 mlrd. EUR. Prancūzijos lėktuvų gamintoja Airbus pranešė, jog atšaukia dividendų mokėjimus ir planuoja papildomai skolintis 15 mlrd. EUR. Energetikos bendrovė Royal Dutch Shell paskelbė stabdanti savų akcijų supirkimo programą ir sumažinsianti šių metų investicijas bent 5 mlrd. USD. Kompanijos akcijos šiandien brangsta, tiesa, nuo metų pradžios jos jau atpigo 52,3%. Stipriau pinga didžiausios pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanijos IWG akcijos. Bendrovė taip pat paskelbė atšaukianti seniau patvirtintų dividendų mokėjimą, taip pat laikinai sustabdanti 100 mln. GBP dydžio savų akcijų supirkimo programą. Kompanija skelbia, jog dar per anksti vertinti epidemijos padarinius rezultatams, tačiau tikėtina, kad rezultatai bus išties prasti. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios jau atpigusios beveik 70%. Tarp šiandienos šviesulių – maisto pristatymo bendrovė Hellofresh ir Prancūzijos biotechnologijų firma Biomerieux. Šių kompanijų vertybiniai popieriai stipriau brangsta.

Rytoj galėsime įvertinti išankstinius Vokietijos, Prancūzijos, JAV , euro zonos gamybos ir paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. JAV taip pat bus skelbiamas Ričmondo gamybos sektoriaus indeksas ir naujų namų pardavimai. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksai, Jungtinės Karalystės infliacijos duomenys, JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai. Ketvirtadienį JAV bus skelbiami BVP duomenys, bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje JAV paviešins vartotojų asmeninių pajamų ir išlaidų pokyčius.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu