JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-05

2020-03-05

Tarptautinis Valiutos Fondas šiandien pranešė, jog skirs 50 mlrd. USD vertės paketą kovai su koronaviruso epidemijos pasekmėmis. Pasak organizacijos vadovės K. Georgievos, lėšos bus skirtos besivystančioms valstybėms, kurios susiduria su sunkumais. Didžioji dalis lėšų bus skolinama be palūkanų. TVF taip pat įspėjo, jog galimas didesnis nei buvo prognozuojama anksčiau pasaulio ekonomikos lėtėjimas. Toks TVF sprendimas prisidėjo prie kitų organizacijų skatinamųjų veiksmų, apie kuriuos jau buvo paskelbta. Kiek anksčiau šią savaitę sprendimus mažinti palūkanas priėmė JAV, Australijos, Kanados centriniai bankai. JAV vyriausybė vakar taip pat priėmė sprendimą skirti 8 mlrd. USD kovoti su koronovirusu. Šiai dienai iš viso pasaulyje yra užfiksuoti daugiau nei 95 tūkst. užsikrėtimai ir kiek mažiau nei 3,3 tūkst. viruso aukų. JAV akcijos po vakarykščio ralio šiandien stipriau pinga. Rinkose pastarosiomis dienomis itin išaugo kintamumas. Buvo paskelbta, jog praėjusią savaitę bedarbių paraiškų skaičius siekė 216 tūkst., kuomet buvo prognozuota 215 tūkst. Rytoj JAV bus skelbiami oficialūs darbo rinkos rodikliai. Ekonomistai prognozuoja, kad šalyje vasario mėnesį buvo sukurta 175 tūkst. naujų darbo vietų, Sausį naujų darbo vietų skaičius siekė 225 tūkst. Vidutinis darbo užmokesčio augimas praėjusį mėnesį, lyginant su sausiu, turėtų siekti 0,3%. Tikimasi, kad bendras nedarbo lygis išliks nepakitęs ir sudarys 3,6%. Stipriau brangsta biotechnologijų kompanijos iBio akcijos. Investuotojai tikisi, jog bendrovei kartu su kita Kinijos kompanija pavyks sukurti augalinio pagrindo vakciną nuo koronoviruso. iBio neseniai sudarė partnerystės sutartį su Kinijos farmacijos kompanija Beijing CC-Pharming. iBio akcijos šiais metais jau pabrango net 767%.

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja raudona spalva. Svarbių makroekonominių rodiklių regiono valstybėse šiandien neskelbiama. Vienoje susirinko OPEC kartelis ir jo sąjungininkės valstybės. Tiesa, šiandien posėdis vyko tik tarp OPEC narių, t.y. be karteliui nepriklausančios Rusijos. Remiantis Bloomberg News skelbiama informacija, buvo sutarta dėl papildomo 1,5 mln. barelių per dieną gavybos mažinimo. Rytoj susitikimas vyks ir su Rusija, kuri dar spręs, ar pritarti šiam pasiūlymui. Nafta šiandien pinga. Tarp pavienių Europos bendrovių išsiskiria daugiau nei 11% kritusios didžiausios Norvegijos oro linijų kompanijos Norwegian Air Shuttle akcijos. Bendrovė pranešė atšaukianti dalį ir nemažai sumažinsianti vidinių Europos ir tarpatlantinių skrydžių.  Kompanija atšaukia savo 2020 metų rezultatų prognozes, kuriomis buvo pasidalinta vasario mėnesį. Kol kas yra per sunku ir per anksti įvertinti visas epidemijos pasekmes ateinančių ketvirčių rezultatams. Kompanijos akcijos vien per šiuo metus jau krito daugiau 50%. Vokietijos Lufhansa pranešė, jog laikinai sustabdys skrydžius su 150 lėktuvų iš šiuo metu daugiau nei 750 bendrovei priklausančio lėktuvų parko. Po tokio kompanijos pranešimo pinga ir kitų oro skrydžių bendrovių vertybiniai popieriai. AirFrance-KLM akcijų kaina krito daugiau 11%, Ryanair, easyJet vertybiniai popieriai pinga po daugiau nei 5%.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu