JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-03-03

2020-03-03

Savaitės pradžia vakar buvo pažymėta itin stipriu bulių atsaku meškoms už praėjusios savaitės išsipardavimą. Akcijų indeksai stipriai atšoko, o prieaugiai viršijo po 4%. Dow Jones reikšmė šoktelėjo ir daugiau nei 5%. Šiandien JAV akcijos toliau linkusios brangti, tiesa, ne taip stipriai. G7 valstybių finansų ministrai šiandien dalyvavo konferenciniame skambutyje, po kurio išplatino pareiškimą dėl įsipareigojimų naudoti visas politikos ir kitas tinkamas priemones tam, kad būtų užtikrintas ir pasiektas tolimesnis tvarus augimas. Tiesa, apie konkrečius veiksmus kol kas nebuvo užsiminta. Investuotojų toks pareiškimas itin nesujaudino, daugiau kjų dėmesio krypsta į centrinius bankus. Australijos centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, šiandien sumažino palūkanas 25 baziniais punktais iki 0,5%. Nepaisant palūkanų mažinimo, Australijos doleris brangsta daugelio kitų valiutų atžvilgiu. JAV prezidentas D. Trumpas operatyviai sureagavo į tokias naujienas ir Twitter paskyroje gyrė tokį Australijos centrinio banko sprendimą, taip pat atkreipė dėmesį į FED, iš kurio tikisi panašių veiksmų. Rinkos dalyvių nuomonė dėl būsimo JAV centrinio banko sprendimo mažinti palūkanas nesikeičia. 100% tikimybė skiriama tam, kad palūkanos per ateinantį FED posėdį kovo 17 – 18 dienomis, bus kerpamos 50 bazinių punktų iki 1 – 1,25% rėžio. Rytoj sprendimą priims ir Kanados centrinis bankas. Iš jo taip pat tikimasi palūkanų mažinimo. Prognozuojama, kad jos turėtų būti sumažintos 25 baziniais punktais iki 1,5% lygio. Kanados doleris JAV dolerio atžvilgiu šiandien pinga. Rezultatus pranešė JAV mažmeninės prekybos bendrovė Kohl‘s Corp. Per ketvirtą ketvirtį kompanija uždirbo 265 mln. USD pelno (1,99 akcijai). Pajamos siekė 6,83 mlrd. USD. Analitikai tikėjosi 1,88 USD pelno akcijai ir 6,52 mlrd. USD pajamų. Nepaisant to, kad rezultatai pranoko lūkesčius, pelnas, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sumažėjo 7 mln. USD, o pajamos išaugo vos 0,03 mlrd. USD. Kohl‘s prognozuoja, kad 2020 metais pelnas akcijai sudarys 4,20 – 4,60 USD, o pajamos smuks 1,3%. Per paskutinius metus Koh’s akcijos atpigo 43,6%.

Po vakarykščio stipraus atšokimo JAV biržose Europos akcijų indeksai šiandien žaliuoja. Paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, euro zonoje metinis vartotojų kainų indekso augimas vasario mėnesį siekė 1,2%. Tai mažiau nei prognozuota. Ekonomistai prognozavo 1,4%. Sausio mėnesį metinė infliacija siekė 1,4%. Vertinant pagrindinius indekso komponentus, labiausiai per metus brango maisto, alkoholio ir tabako produktai (2,2%), paslaugų kainos didėjo 1,6%. Taip pat Eurostat paskelbė, jog nedarbo lygis euro zonoje sausio mėnesį, lyginant su gruodžiu, nesikeitė ir siekė 7,4%. Europos Sąjungoje bedarbių skaičius sudarė 6,6%. Aukščiausias nedarbas tarp ES priklausančių valstybių buvo fiksuotas Graikijoje (lapkričio mėnesį – 16,5%), Ispanijoje (13,7%), Italijoje (9,8%). Žemiausias nedarbo lygis buvo Čekijoje (2%), Lenkijoje (2,9%), Nyderlanduose (3%). Lietuvoje sausį nedarbo lygis sudarė 6,6%. Euro kursas po stipraus pastarųjų dienų kilimo, ypač JAV dolerio ir Jungtinės Karalystės svaro atžvilgiu, į viršų, šiandien pastebimai smunka. Daugiau nei 18% į viršų šoktelėjo medicinos diagnostikos ir farmacijos bendrovės Qiagen akcijos. Kompanija Thermo Fisher Scientific pranešė, jog įsigys Qiagen ir už vieną akciją sumokės po 39 EUR. Tai 23% daugiau nei vakar buvo mokama biržos uždarymo metu.

Rytoj vyks Kanados centrinio banko posėdis. Bus skelbiama prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, taip pat JAV ISM ne gamybos sektoriaus indeksas ir šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks Vienoje prasidėsiantis OPEC susitikimas, JAV bus skelbiamos bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos rodiklių.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu