JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-02-27

2020-02-27

JAV akcijos šiandien toliau stipriau pinga. S&P 500 indekso kapitalizacija vien per šią savaitę sumenko 1,84 trln. USD.  Investuotojų nervus toliau veikia plintantis koronovirusas. Auga tiek užsikrėtimų, tiek šalių, kur fiksuoti užsikrėtimo bei mirčių atvejai skaičiai. Baiminamasi, jog bus paskelbta pandemija, dėl kurios ekonomika ir verslo pasaulis patirs neigiamų pasekmių. Vakar pranešimą pristatęs JAV prezidentas D. Trumpas teigė, jog amerikiečiams yra labai maža rizika būti paliestiems virusio protrūkio, o JAV yra itin gerai pasirengusi šiuo klausimu. D. Trumpas paskyrė viceprezidentą M. Pence atsakingu už veiklą susijusią su koronoviruso stabdymu. Tiesa, nepaisant JAV prezidento raminimų, Kalifornijos valstijoje užfiksuotas pirmas atvejis, kuomet žmogus užsikrėtė virusu, nors nebuvo keliavęs į virusu užkrėstas vietoves ar turėjęs kontaktą su asmeniu, kuris tokiose vietovėse lankėsi. Toliau stipriai pinga nafta. Žaliavos kaina krenta jau penktą dieną iš eilės ir pasiekė žemiausią lygį per pastaruosius metus. Analitikai mažina savo prognozes dėl šių metų žaliavos paklausos augimo. Facts Global Energy sumažino 2020 metų augimo prognozę iki 60 tūkst. barelių per dieną. Tai praktiškai „nulinis“ augimas. Vakar JAV pranešta, jog per praėjusią savaitę šalies naftos atsargos išaugo 452 tūkst. barelių iki 444,3 mln. barelių iš viso. Analitikai prognozavo 2 mln. barelių augimą. Rinkos dalyviai stebi krentančią kainą ir laukia naujienų iš OPEC kartelio. Tikimasi, kad kartelis priims sprendimą dar labiau mažinti gavybą. OPEC susitikimas yra numatytas jau kitą savaitę Vienoje, kovo 5 – 6 dienomis. Šiandien taip pat buvo paskelbta nemažai JAV makroekonominių rodiklių. Sausio mėnesį, lyginant su kovu, ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai krito 0,2%, nors buvo prognozuotas 1,5% sieksiantis augimas. Atmetus transporto priemonių užsakymus augimas siekė 0,9%. Taip pat buvo paskelbti patikslinti BVP duomenys. Kaip ir prognozuota, šalies ekonomikos augimas ketvirtą praėjusių metų ketvirtį siekė 2,1%. Kiek nuvylė bedarbių paraiškų skaičius, kuris praėjusią išaugo iki 219 tūkst., nors buvo prognozuota 211 tūkst.

Europos akcijų indeksai šiandien taip pat stipriai krenta žemyn. Itin svarbių makroekonominių įvykių regione neskelbiama. Estijoje, Danijoje buvo užfiksuoti pirmi susirgimo viruso atvejai. Vokietijos sveikatos ministras Jens Spahn paskelbė, jog šalyje jau prasideda epidemija, nes atsirado naujų užsikrėtimo atvejų, kurie nebuvo tiesiogiai susiję su Kinija. Investuotojai dairosi saugaus prieglobsčio ir renkasi obligacijas. Stipriai krenta jau ir taip neigiami Vokietijos bei kitų Europos valstybių obligacijų pajamingumai. Toliau stipriai pingą kelionių organizatorių ir oro linijų bendrovių akcijos. EasyJet vertybinių popierių kaina vienu metu smigo žemyn ir daugiau nei 10%. Daugiau nei 17% pinga didžiausios pasaulyje reklamos agentūros WPP akcijos. Tai didžiausias vienos dienos kainos pokytis nuo 1992 metų. Kaina pasiekė 2012 metų žemumas. Nuvylė paskelbti rezultatai. Bendrovės pelnas prieš mokesčius praėjusiais metais, lyginant su 2018 metais, krito 21,9% iki 982 mln. GBP. Pajamos augo 1,4% iki 13,2 mlrd. GBP. Praėjusiais metais WPP neteko tokių svarbių klientų kaip Vodafone, Johnson & Johnson, Disney, tiesa, pasirašė 350 mln. USD sutartį su Mondelez. WPP susiduria su vis didėjančia konkurencija interneto reklamos erdvėje, kur dominuoja tokie žaidėjai kaip Google ir Facebook.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu