JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-02-18

2020-02-18

Investuotojai po vakarykštės nedarbo dienos JAV šiandien grįžta į prekybą. Šalies akcijos yra linkusios pigti. Dėmesio centre atsidūrė Apple, kuri įspėjo, jog tikėtina, kad šio ketvirčio pajamos prasilenks su anksčiau skelbtomis prognozėmis. Tam daugiausiai įtakos turės toliau siaučianti koronaviruso epidemija. Šiandien pranešta, jog viruso aukų skaičius jau pasiekė 1,9 tūkst. Kinijoje vis dar yra uždaryta nemažai Apple parduotuvių. Pajamos iš šios šalies rinkos praėjusį ketvirtį sudarė 15% visų Apple pajamų, t.y 13,6 mlrd. USD. Sausį Apple paskelbė, jog tikisi, kad pirmo šių metų ketvirčio pajamos sudarys 63 – 67 mlrd. USD. Rezultatus pranešė mažmeninės prekybos gigantė Walmart. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 4,14 mlrd. USD pelno, arba 1,45 USD pelno akcijai. Tai 12% daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus. Pajamos per metus išaugo 2,1% ir sudarė 141,67 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 1,38 USD ir prasilenkė su analitikų prognozėmis. Buvo tikimasi 1,44 USD pelno akcijai ir 142,5 mlrd. USD pajamų. Kiek nuvylė mažesnė paklausa drabužiams, žaislams ir elektronikai. Walmart prognozuoja, kad 2021 finansinių metų pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 5 – 5,15 USD, o pajamų augimas sieks bent 3%. Tuo tarpu analitikų prognozėse kiek kitokie skaičiai – tikimasi 5,21 USD pelno akcijai. Walmart sumažino prognozes dėl galimos koronoviruso įtakos. Walmart akcijos praėjusiais metais brango 27,6%, o nuo šių metų pradžios yra atpigusios 0,8%. Stipriau į viršų šoktelėjo investicijų valdymų bendrovių Franklin Resources ir Legg Mason akcijų kainos. Franklin Resources pranešė, jog už 4,5 mlrd. USD įsigys Legg Mason. Už vieną akciją Legg Mason akciją bus sumokėta 50 USD. Penktadienį biržos uždarymo metu už vieną akciją mokėta 40,72 USD. Šis susijungimas sukurs vieną didžiausių turto valdymo bendrovių pasaulyje, kurios valdomas turtas sudarys 1,5 trln. USD. Legg Mason valdomas turtas šiuo metu siekia 803,5 mlrd. USD, o Franklin Resources sudaro 698 mlrd. USD.

Europos akcijos šiandien taip pat pinga. Stiprokai nuvylė paskelbtas Vokietijos ZEW instituto rengiamas ekonomikos lūkesčių indeksas, kuris atspindi šalies investuotojų ir analitikų sentimentus bei lūkesčius dėl ateinančių šešių mėnesių ekonomikos ir jos augimo perspektyvų. Indekso reikšmė šį mėnesį, lyginant su sausiu, stiprokai smuktelėjo (nuo 26,7 iki 8,7 punkto) ir prasilenkė su prognozėmis. Pasak ZEW instituto prezidento A. Wambacho, baimė dėl koronoviruso epidemijos Kinijoje poveikio pasaulinei prekybai stipriai pablogino nuotaikas. Ypatingai staigiai sumažėjo lūkesčiai dėl ekonomikos sektorių, priklausančių nuo eksporto, plėtros ir tolimesnio vystymosi. Jungtinėje Karalystėje paskelbta keletas darbo rinkos rodiklių. Nedarbo lygis spalio – gruodžio mėn. laikotarpiu sudarė 3,8%. Tai atitiko prognozes. Su lūkesčiais prasilenkė vidutinio darbo užmokesčio augimo tempas. Jis, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sudarė 2,9%, nors buvo prognozuotas 3,1% sieksiantis augimas. Stipriau pinga Londono akcijų biržoje listinguoto bankininkytės rinkos milžino HSBC vertybiniai popieriai. Didžiausias Europos bankas pagal valdomą turtą pranešė, jog 2019 metų ikimokestinis pelnas, lyginant su 2018-ais metais, buvo 32,9% mažesnis ir sudarė 13,35 mlrd. EUR. Pajamos augo 4,3% iki 53,1 mlrd. EUR. Stipriai, net 22,2%, išaugo veiklos sąnaudos, kurios pasiekė 42,35 mlrd. USD. HSBC planuose – restruktūrizacija. Paskelbta, jog darbuotojų skaičius mažės apie 35 tūkst. Banke šiuo metu dirba 235 tūkst. darbuotojų.

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks paskutinio FED posėdžio ataskaita, Jungtinės Karalystės ir Kanados infliacijos duomenys, JAV nekilnojamojo turto rodikliai. Ketvirtadienį bus paskelbta ECB posėdžio ataskaita, JAV bus skelbiamas Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas, bedarbių paraiškų skaičius, naftos atsargų pokyčiai. Galiausiai penktadienį bus įdomu įvertinti išankstinius euro zonos ir didžiųjų regiono valstybių bei JAV gamybos ir paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu