JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-02-11

2020-02-11

Vakar S&P 500 ir Nasdaq užbaigė pirmą savaitės prekybos sesiją rekordinėse aukštumose. Šiandien stebime tolimesnį JAV akcijų brangimą. Laukiama Federalinių rezervų banko J. Powello pranešimo JAV Kongrese. Prieš pristatant pranešimą, FED vadovas teigė, jog centrinis bankas atidžiai stebi koronaviruso epidemiją, kuri tikėtina turės įtaką viso pasaulio ekonomikai ir jo augimui. Šiandien taip pat planuojama nemažai kitų JAV centrinio banko atstovų pranešimų. Daugiu nei 70% į viršų šoktelėjo JAV telekomunikacijų bendrovės Sprint akcijų kaina. JAV Apygardos teismas palaimino 26 mlrd. USD vertės Sprint susijungimą su kita telekomunikacijų kompanija T-Mobile. Susijungusios kompanijos konkuruos su kitomis JAV telekomunikacijų gigantėmis AT&T ir Verizon belaidžio ryšio rinkoje. T-Mobile ir Sprint pagal užimamą belaidžio ryšio rinkos dalį JAV atitinkamai yra 3 ir 4 pozicijose. Priekyje – jau minėtos AT&T ir Verizon. Stipriau pinga sportinių prekių gamintojos Under Armour vertybiniai popieriai. Bendrovės ketvirčio rezultatai prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Under Armour kiek netikėtai patyrė 15,3 mln. USD nuostolių, kuomet prieš metus per tą patį laikotarpį uždirbo 4,2 mln. USD pelno. Pajamos išaugo 0,5 mln. USD iki 1,44 mlrd. USD. Under Armour prognozuoja, kad dėl koronaviruso įtakos pirmo ketvirčio pajamos kris 50 – 60 mln. USD. Analitikai tikėjosi, kad praėjusio ketvirčio pelnas akcijai sudarys 0,10 USD, o pajamos sieks 1,46 mlrd. USD.

Europos akcijų indeksai šiandien žaliuoja. Jungtinėje Karalystėje paskelbė nemažai ekonominių rodiklių. Šalies bendrasis vidaus produkto augimas paskutinį praėjusių metų ketvirtį, lyginant su trečiu, buvo lygus 0%. Tą prognozavo ir ekonomistai. Lyginant su tuo pačiu ketvirčiu 2019 metais, JK ekonomikos augimas siekė 1,1%. Nuvylė gruodžio mėnesio gamybos sektoriaus augimas. Šalies gamybos apimtys, lyginant su lapkričiu, augo 0,3%, nors buvo prognozuotas 0,5% sieksiantis augimas. Tarp pavienių bendrovių akcijų Europos biržose šiandien išsiskiria kelionių organizatorės Tui vertybiniai popieriai, kurių kaina šoktelėjo ir daugiau nei 12%. Tui šiandien pranešė, jog per praėjusį ketvirtį gavo rekordinį kiekį naujų užsakymų, o ketvirčio pardavimai augo 6,8%. Tui dėl geresnių nei tikėtasi ketvirčio rezultatų, pagerino ir bendras metų prognozes. Tikimasi, kad metinis pajamų augimas sudarys iki 10%, kuomet anksčiau buvo kalbama apie 5%. Rezultatus paskelbė ir Vokietijos Mercedes-Benz automobilių gamintoja Daimler. Kompanija dėl restruktūrizavimo ir teisinių išlaidų praėjusį ketvirtį 11 mln. EUR nuostolių. Veiklos pelnas per metus susitraukė 85% ir sudarė 388 mln. EUR. Pajamos per metus išaugo 1% iki 47,13 mlrd. EUR. Bendrai per visus 2019 metus Daimler pardavimai sudarė 172,75 mlrd. EUR, o grynasis pelnas siekė 2,71 mlrd. EUR, kuomet 2018 metais buvo ženkliai didesnis ir sudarė 7,6 mlrd. EUR. Dėl prastesnių rezultatų Daimler sumažino ir siūlymą dėl metinių dividendų. Jie sieks 0,9 EUR akcijai. Už 2018 metus buvo išmokėta 3,25 EUR. Šiandien biržos atidarymo metu už Daimler akciją mokėta 44,56 EUR. Brangsta lėktuvų gamintojos Airbus vertybiniai popieriai. Parodoje Singapūre bendrovė pristatė naują lėktuvo modelį, kuris suprojektuotas taip, jog lėktuvo išmetamo anglies dioksido kiekis yra 20% nei kitų modelių.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Naujosios Zelandijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų, dieną bus skelbiamos JAV naftos atsargos, o FED vadovas antrą dieną iš eilės pratęs savo pranešimo pristatymą. Ketvirtadienį galėsime įvertinti svarbius JAV infliacijos duomenis, taip pat naujų bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks preliminarūs euro zonos ir Vokietijos BVP duomenys, JAV mažmenininkų pardavimai ir preliminarus Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu