JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-01-10

2020-01-10

Vakar JAV akcijų indeksai pasiekė dar vienas rekordines aukštumas. Bendrai per šią savaitę Dow Jones prieaugis kol kas siekia 1,1%, S&P 500 ūgtelėjo 1,2%, o Nasdaq yra pakilęs net 2%. Daugiausiai dėmesio šiandien sulaukė paskelbti gruodžio mėnesio JAV darbo rinkos duomenys. Paskutinį praėjusių metų mėnesį šalyje, išskyrus žemės ūkį, buvo sukurta 145 tūkst. naujų darbo vietų. Ekonomistai prognozavo, kad skaičius sieks 162 tūkst. Lapkritį naujų darbo vietų skaičius siekė net 256 tūkst. Su lūkesčiais prasilenkė ir vidutinio darbo užmokesčio augimas, kuris, lyginant su lapkričiu, siekė 0,1%, nors buvo prognozuota 0,3%. Per metus atlyginimų augimas gruodį sudarė 2,9%. Nedarbo lygis išliko nepakitęs ir buvo 3,5%. Tai žemiausias nedarbas šalyje nuo per pastaruosius 50 metų. JAV kaimyninėje šalyje Kanadoje taip pat buvo paskelbti atitinkami duomenys. Nedarbo lygis gruodį, lyginant su lapkričiu, mažėjo ir sudarė 5,6%, nors ekonomistai prognozavo 5,8%. Sukurta 35,2 tūkst. naujų darbo vietų. Tai 10,3 tūkst. daugiau nei prognozuota. Aktyviau prekiaujama farmacijos bendrovės Eli Lilly akcijomis. Skelbiama, kad kompanija už 1,1 mlrd. USD įsigys medicinos dermatologijos kompaniją Dermira. Už vieną akciją bus sumokėta 18,75 USD. Tai 2,2% daugiau nei ketvirtadienio biržos uždarymo kaina, kuri siekė 18,34 USD. Per paskutinius tris mėnesius Demira akcijos pabrango net 235%, o Eli Lilly akcijų kainos prieaugis siekė 22,3%. Palyginimui, S&P 500 prieaugis per atitinkamą laikotarpį sudarė 11,5%.

Europos akcijų indeksai šiandien neranda bendros krypties. Tiesa, pokyčiai bent jau kol kas itin nedideli, o prekyba vyksta vangiai. Paskelbta keletas makroekonominių rodiklių. Šveicarijoje nedarbo lygis gruodžio mėnesį išliko nepakitęs ir siekė 2,3%. Prancūzijoje pramonės produkcijos apimčių augimas lapkričio mėnesį, lyginant su spaliu, siekė 0,3%, nors tikėtasi 0,1% augimo. Italijoje per tą patį laikotarpį taip pat buvo fiksuota augimas, tiesa, mažesnis ir sudarė 0,1%. Visgi rezultatas pranoko prognozes, kadangi apskritai nebuvo tikėtasi jokio augimo. Šiandien išsiskiria stipriai brangstančios pigių oro skrydžių bendrovės Ryanair akcijos. Bendrovė paskelbė, jog prognozuoja, kad per šiuos finansinius metus (baigsis kovo 31 d.). Ryanair tikisi, kad pelnas prieš mokesčius turėtų sudaryti 950 mln. – 1,05 mlrd. EUR. Kiek anksčiau buvo kalbama apie 800 – 900 mln. EUR. Bendrovė prognozuoja, kad bendras pervežtų keleivių skaičius sudarys 154 mln. Tai 1 mln. daugiau nei prognozuota. Po pozityvių naujienų iš Ryanair brango ir konkurentės EasyJet akcijos.

Kitos savaitės pradžioje Jungtinė Karalystė skelbs BVP duomenys ir gamybos sektoriaus indeksą. Antradienį galėsime įvertinti JAV infliacijos duomenis. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks Jungtinės Karalystės infliacijos rodikliai, taip pat JAV gamintojų kainų ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus paviešinta paskutinio ECB posėdžio ataskaita, JAV bus skelbiami mažmenininkų pardavimai, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas, bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje Kinija viešins BVP rodiklį, JK skelbs mažmenininkų pardavimus, taip pat sužinosime keletą JAV nekilnojamojo turto rodiklių bei preliminarų Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Jums taip pat gali būti įdomu