JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-12-19

2019-12-19

D. Trumpas vakar tapo trečiuoju prezidentu, už kurio apkaltos proceso vykdymą nubalsavo JAV Atstovų rūmai. Visgi investuotojų tai pernelyg nesujaudino. JAV akcijų indeksai vakarykštę prekybos sesijos užbaigė be didelių pokyčių. Pastarosiomis dienomis prekyba itin aprimusi. Bendrai šiais metais S&P 500 indekso prieaugis kol kas ssudaro 27,3%. Paskutinius kartus indekso metinė grąža buvo didesnė 2013 metais, kuomet prieaugis siekė net 29,6% ir 1997 metais, kuomet fiksuotas 31% augimas. Vertinant istorinius duomenis, nuo 1950 metų pagrindinio JAV akcijų indekso prieaugis per paskutines penkias einamųjų metų prekybos sesijas vidutiniškai siekdavo 1,3%. Toks fenomenas rinkose vadinamas Kalėdų Senio raliu (angl. Santa Claus rally). Jeigu per šį laikotarpį nepasirodys kokių nors blogesnių naujienų, galima tikėtis istorijos pasikartojimo ir šiemet. Šiandien taip pat paskelbta keletas JAV makroekonominių rodiklių. Nuvylė gruodžio mėnesio Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas, kurio reikšmė, lyginant su lapkričiu, stiprokai krito ir tik nežymiai buvo aukštesnė nei 0 punktų riba. Reikšmei esant didesnei už 0, traktuojama, kad sektorius auga. Praėjusią savaitę naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 234 tūkst. Tai 9 tūkst. daugiau nei prognozuota. Šiandien pasibaigus oficialioms prekybos valandoms praėjusio ketvirčio rezultatus skelbs sportinių prekių gamintoja Nike. Analitikai prognozuoja, kad kompanija per praėjusį ketvirtį bus uždirbusi 0,58 USD pelno akcijai, o pajamos sudarys 10,09 mlrd. USD. Kompanija per paskutinius penkis metus tik vieną kartą nepateisino lūkesčių dėl uždirbo pelno akcijai rezultato. Remiantis FactSet duomenimis, vidutinis analitikų reitingas Nike akcijų atžvilgiu yra „pralenks rinką“, o vidutinė tikslinė akcijos kaina siekia 105,98 USD. Vakar uždarymo metu už vieną akciją buvo mokėta 100,57 USD. Per šiuos metus Nike vertybiniai popieriai pabrango 35,6%.  

Europos akcijų indeksai kol kas nežymiai smunka žemyn. Anglijos centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nusprendė nekeisti bazinių palūkanų normos. Ji lieka 0,75% lygyje. 7 Banko komiteto nariai balsavo už sprendimą nekeisti palūkanų, 2 tokiam sprendimui nepritarė. Taip pat buvo sumažinta ketvirto ketvirčio šalies ekonomikos augimo prognozė. Prognozuojama, kad BVP augimas sieks 0,1%, kuomet prieš tai tikėtasi 0,2%. Svaro kursas dolerio atžvilgiu nerodo didelių pokyčių. Nuvylė paskelbti šalies mažmenininkų pardavimų rezultatai. Pardavimų apimtys lapkričio mėnesį, lyginant su spaliu, krito 0,6%. Ekonomistai prognozavo 0,3% sieksiantį augimą. Tuo tarpu Švedijos centrinis bankas Riksbank padidino palūkanų normas iki 0% nuo minus 0,25%. Pasas banko, tikimasi, kad infliacija šalyje per artimiausius metus grįš netoli 2% ribos. Visgi taip pat paskelbta, kad toks sprendimas nėra indikacija apie planus artimiausiu metu toliau kelti palūkanas. Riksbank yra seniausias centrinis bankas pasaulyje. 2009 metais šis bankas pirmas pasaulyje pradėjo imti mokestį iš komercinių bankų dėl jų depozitų laikymo. Stipriau pinga Jungtinės Karalystės bendrovės Capita vertybiniai popieriai. Banko Deutsche Bank analitikai pablogino savo rekomendaciją Capita akcijų atžvilgiu į „parduoti“ ir sumažino tikslinę kainą iki 155 GBp (penso). Vakar biržos uždarymo metu už vieną akciją buvo mokėta 178,05 Gbp. Pasak analitikų, pastarųjų dienų akcijos kainos šuolis yra pernelyg didelis.

Šiandien dar bus skelbiami JAV nenaujų namų pardavimai. Rytoj Jungtinė Karalystė ir JAV viešins galutinius BVP duomenis, o JAV dar skelbs asmeninius vartotojų išlaidų bei pajamų pokyčius.  

Jums taip pat gali būti įdomu