JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-12-18

2019-12-18

JAV akcijų indeksai vakar fiksavo nedidelius prieaugius. Šiandien JAV akcijos toliau linkusios nežymiai brangti. Prekyba JAV akcijų biržose pastarosiomis dienomis itin aprimusi. Investuotojai lieka patenkinti JAV ir Kinijos prekybos susitarimu, taip pat ruošiamasi šventiniam laikotarpiui. Ši savaitė yra paskutinė šiais metais, kuomet prekyba vyksta be išeiginių dienų. Kitą savaitę dėl švenčių prekybos grafikas keisis. Kūčių diena prekybos laikas bus sutrumpintas, o pirmąją Kalėdų dieną JAV biržose prekyba nevyks. Stipriau pinga siuntų pervežimo bendrovės FedEx akcijos. Bendrovė pranešė, jog praėjusio ketvirčio pelnas akcijai sudarė 2,51 USD, kuomet prognozuotas 2,76 USD. Pajamos sudarė 17,32 mlrd. USD ir taip pat buvo mažesnės nei tikėtasi. Tai 0,5 mlrd. USD mažiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. FedEx sumažino ir kitų metų rezultatų prognozes. Tikimasi, kad kitų metų pelnas akcijai sudarys 10,25 – 11,50 USD, kuomet Volstrito analitikai vidutiniškai tikisi bent 12,03 USD. FedEx akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios vos 1,2%. Rezultatus paskelbė ir maisto produktų gamintoja General Mills. Kompanija per praėjusį ketvirtį uždirbo 0,95 USD pelno, tenkančio vienai akcijai, o tai 0,07 USD daugiau nei prognozuota. Pajamos sudarė 4,42 mlrd. USD ir beveik atitiko lūkesčius. Prie geresnių rezultatų prisidėjo augintiniams skirtų maisto produktų pardavimų augimas. Nuo metų pradžios iki šiandien General Mills akcijos buvo pabrangusios 34%. Pasibaigus oficialioms prekybos valandoms praėjusio ketvirčio rezultatus skelbs mikroprocesorių gamintoja Micron Technology. Analitikai vidutiniškai prognozuoja, kad pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 0,47 USD, o pajamos sieks 5 mlrd. USD. Bendrovei paskutinius 2 metus skelbiant ketvirčio rezultatus visus kartus pavyko pranokti lūkesčius pelno akcijai atžvilgiu. Pajamos buvo didesnės nei prognozuota 88% laiko.

Didžioji dalis Europos akcijų indeksų šiandien žaliuoja. Pozityviai nuteikė paskelbtas Vokietijos Ifo verslo lūkesčių indeksas. Jo reikšmė šį mėnesį, lyginant su lapkričiu, ūgtelėjo ir pranoko analitikų lūkesčius. Optimistiškesnių nuotaikų priežastis – susitarimas dėl pirmos prekybos sandorio dalies tarp JAV ir Kinijos. Tiesa, daugelis šalies įmonių vis dar yra atsargios, turint omeny, kokia nestabili pastaraisiais metais gali būti JAV prekybos politika. Remiantis galutiniais paskelbtais Eurostat duomenimis, metinis infliacijos lygis euro zonoje lapkričio mėnesį siekė 1%. Tai daugiau nei spalį, kuomet metinė infliacija sudarė 0,7%. Žemiausia infliacija buvo fiksuota Italijoje ir Portugalijoje (po 0,2%) bei Belgijoje (0,4%). Sparčiausiai infliacija augo Rumunijoje (3,8%), Vengrijoje (3,4%), Slovakijoje (3,2%) ir Čekijoje (3%). Lietuvoje lapkritį metinis kainų prieaugis siekė 1,7%. Automobilių gamintojos Fiat Chrysler NV ir Peugeot SA pranešė pasirašiusios susitarimą dėl tolimesnio bendrovių sujungimo. Pagal susitarimą, kiekvienos kompanijos akcininkui priklausys 50% naujosios bendrovės akcijų. Tikimasi, kad susijungimas turėtų būti užbaigtas 12 – 15 mėnesių laikotarpiu. Bendra naujos kompanijos kapitalizacija pagal dabartinius vertinimus viršys 50 mlrd. USD. Stipriau brangsta leidybos įmonės Pearson akcijos. Bendrovė pranešė, jog dabartinis vadovas J. Fallonas kitais metais planuoja išeiti į pensiją. Be to, jog susitaria dėl bendrovei priklausančio 25% kompanijos Penguin Random House akcijų paketo pardavimo už 675 mln. USD.

Šiandien dar bus skelbiami JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę. Analitikai prognozuoja, kad atsargos bus sumažėjusios 1,5 mln. barelių. Nafta šiandien pinga. Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks Japonijos ir Anglijos centrinių bankų sprendimai dėl palūkanų. Taip pat bus įdomu įvertinti Jungtinės Karalystės mažmenininkų pardavimus, JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Penktadienį Jungtinė Karalystė ir JAV viešins galutinius BVP duomenis, o JAV dar skelbs asmeninius vartotojų išlaidų bei pajamų pokyčius.  

Jums taip pat gali būti įdomu