JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-12-16

2019-12-16

JAV akcijų indeksai penktadienį nežymiai kilo į viršų. Bendrai per praėjusią savaitę Dow Jones prieaugis siekė 0,4%, S&P 500 kilo 0,7%, o Nasdaq net 0,9%. Šiandien JAV akcijos brangsta. Kinija ir JAV susiderėjo dėl pirmojo etapo prekybos susitarimo. JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris vakar pranešė, jog susitarimas turėtų būti pasirašytas kitų metų sausio mėnesio pradžioje. Stipriau pinga Boeing akcijos. Wall Street Journal skelbia, jog kompanija planuoja arba visai sustabdyti arba toliau mažinti probleminių 737 Max lėktuvų modelių gamybą. Vis labiau pasigirsta pranešimų, jog šiems modeliams gali būti apskritai neleista grįžti į komercinį naudojimą. Brangsta chemijos pramonės bendrovės DuPont akcijos. Kompanija sutiko sujungti savo mitybos ir biomedicinos padalinį su bendrove International Flavors & Fragnances. Sujungimas sukurs naują kompaniją, kurios vertė viršys 45 mlrd. USD. Pagal susitarimą, DuPont akcininkams priklausys 55,4%, o IFF – 44,6% naujosios kompanijos akcijų. Į viršų šoktelėjo biotechnologijų kompanijos Horizon Therapeutics vertybinių popierių kaina. Bendrovė pranešė, jog JAV maisto ir vaistų administracija teigiamai balsavo už tolimesnį proceso tęsimą dėl bendrovės gaminamo vaisto skydliaukės ligai gydyti. Sprendimas dėl vaisto patvirtinimo turėtų būti priimtas iki kitų metų kovo mėnesio.

Europos akcijų indeksai šiandien stipriau kyla į viršų. Investuotojai ir čia palankiai sutiko naujienas dėl prekybos derybų tarp JAV ir Kinijos. Buvo paskelbti išankstiniai gruodžio mėnesio didžiųjų Europos valstybių ir bendrai euro zonos gamybos ir paslaugų sektoriai pirkimo vadybininkų indeksai. Apibendrintai matyti, kad gamybos sektorius toliau traukiasi. Rezultatai stiprokai prasilenkė ir su analitikų lūkesčiais. Paslaugų sektoriuje situacija kiek geresnė. Bendrai euro zonos indekso reikšmė šį mėnesį, lyginant su lapkričiu, augo ir viršijo prognozes. Kiek stipriau brango kino teatrų tinklo valdytojos Cineworld Group akcijos. Bendrovė pranešė, jog įsigis Kanados bendrovę Cineplex. Sandorio vertė sieks 2,13 mlrd. USD. Cineplex priklauso 165 kino teatrai. Už vieną akciją bus sumokėta 34 CAD. Penktadienį uždarymo metu už vieną akciją buvo mokėta 24 USD. Daugiau nei 10% pigo elektronikos gamintojos Electrolux akcijos. Bendrovė įspėjo, jog ketvirto ketvirčio pelnas Š. Amerikos rinkoje galimai bus 70 mln. USD mažesnis. Tam daugiausiai įtakos turės vėliau nei prognozuota pradėjusi veikti gamykla P. Karolinoje.  

Rytoj JAV skelbs keletą nekilnojamo turto rinkos rodiklių. Savaitės viduryje planuojamas ECB vadovės pranešimas. Vokietija skelbs Ifo verslo pasitikėjimo indeksą. Bus viešinami euro zonos, Kanados, Jungtinės Karalystės infliacijos duomenys. Taip pat praėjusios savaitės JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks Japonijos ir Anglijos centrinių bankų sprendimai dėl palūkanų. Taip pat bus įdomu įvertinti Jungtinės Karalystės mažmenininkų pardavimus, JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Penktadienį Jungtinė Karalystė ir JAV viešins galutinius BVP duomenis, o JAV dar skelbs asmeninius vartotojų išlaidų bei pajamų pokyčius.  

Jums taip pat gali būti įdomu