JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-12-02

2019-12-02

Akcijų biržose šiandien vyrauja permainingos nuotaikos. Investuotojai vertina valstybių makroekonominius duomenis.

JAV akcijų indeksai penktadienį sutrumpintos sesijos pabaigoje fiksavo kritimus. Tiesa, nepaisant to, bendras lapkričio mėnesio rezultatas prieaugio prasme buvo įspūdingas. Dow Jones indekso reikšmė per mėnesį ūgtelėjo 3,7%, S&P 500 prieaugis siekė 3,4%, o Nasdaq net 4,5%. Pozityvo rinkos dalyviams šiandien kiek suteikė pasirodę Kinijos gamybos sektoriaus duomenys. Remiantis analitikos bendrovės Caixin Media paskelbta informacija, šalies gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė lapkritį nežymiai ūgtelėjo, lyginant su spaliu, pranoko ekonomistų lūkesčius ir toliau išliko didesnė nei 50 punktų riba, o tai indikuoja apie sektoriaus plėtrą. Remiantis oficialiais šeštadienį paskelbtais Kinijos statistikos departamento duomenimis, gamybos sektoriaus indekso reikšmė lapkritį taip pat buvo didesnė nei 50 punktų riba. Tai pirmas toks kartas nuo balandžio mėnesio. Galima daryti prielaidą, kad prekybos karo tarp JAV ir Kinijos pasekmės bei padariniai jau nebeturi tiek įtakos pasaulio ekonomikos vystymuisi, rinkoms prisitaikius prie situacijos ir atitinkamai persiorientavus. Stipriau pinga bendrovės Roku akcijos. Investicinio banko Morgan Stanley analitikai pablogino savo rekomendaciją kompanijos atžvilgiu iš „tolygiai su rinka“ į „nepralenks rinkos“. Pasak analitikų, Roku kitais metais gresia rezultatų augimo lėtėjimas.

Europos akcijos šiandien pinga. Regiono akcijų indeksams praėjęs mėnesis taip pat tikrai buvo neblogas. Stoxx Europe 600 indekso reikšmė per lapkritį ūgtelėjo 2,7%. Analitikos bendrovė IHS Markit paskelbė didžiųjų euro zonos valstybių gamybos sektorių pirkimo vadybininkų indeksų duomenis. Apibendrinus galima teigti, kad regiono gamybos sektoriuje situacija praėjusį mėnesį, lyginant su spaliu, kiek pagerėjo, tiesa, bendrai sektorius vis dar traukiasi. Vienintelėje Prancūzijoje indekso reikšmė didesnė nei 50-ies punktų riba, o tai indikacija, kad gamybos apimtys šalyje auga. Stipriau pinga prabangių drabužių mažmenininkės Ted Baker akcijos. Bendrovė įspėjo investuotojus, kad galimai pervertino savo turimas atsargas 20 – 25 milijonais svarų. Kompanija pranešė, jog samdys nepriklausomus vertintojus, kurie įvertins situaciją. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios iki šiandien jau buvo atpigusios 75%. Brangsta Vokietijos oro linijų bendrovės Lufthansa vertybiniai popieriai. Pasirodė pranešimai, kad Kataro oro linijos Qatar Airways planuoja įsigyti dalį Lufthansa akcijų. Nuo metų pradžios iki šiandien Lufthansa akcijos buvo atpigusios 12,5%.

Rytoj Australijos centrinis bankas spręs dėl palūkanų. Savaitės viduryje tą darys ir Kanados centrinis bankas. Taip pat bus skelbiami JAV, Kinijos ir Europos valstybių ne gamybos bei paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai. Galėsime įvertinti ir JAV naftos atsargų pokyčius bei prognozę dėl šalyje praėjusį mėnesį sukurtų naujų darbo vietų. Ketvirtadienį bus skelbiami euro zonos mažmenininkų pardavimai, JAV bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks vyksiantis OPEC narių ir kartelio sąjungininkių susitikimas bei svarbūs JAV darbo rinkos duomenys kartu su Mičigano universiteto rengiamu šalies vartotojų pasitikėjimo indeksu.

Jums taip pat gali būti įdomu