JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-11-25

2019-11-25

JAV akcijų indeksai penktadienį fiksavo prieaugius, tačiau bendrai per savaitę indeksų reikšmės smuktelėjo. Dow Jones krito 0,5%, S&P 500 ir Nasdaq smuktelėjo po 0,3%. Šiandien JAV akcijos brangsta. Ši savaitė JAV bus šventinė. Ketvirtadienį JAV bus švenčiama Padėkos Diena (angl. Thanksgiving Day), tad akcijų biržose prekyba nevyks, o investuotojai po šventinės dienos į biržas sugrįš penktadienį. Toliau tęsiasi derybos tarp JAV ir Kinijos. Savaitgalį JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais R. O. Brienas teigė, pirma susitarimo dalis tarp abiejų valstybių vis dėlto gali būti pasiekta dar šiais metais. Šiandien oficialiai patvirtinta, jog finansų tarpininkavimo bendrovė Charles Schwab įsigys vieną iš savo konkurenčių TD Ameritrade. Skaičiuojama, kad sandorio dydis sieks apie 26 mlrd. USD. Po sujungimo kompanija aptarnaus 24 mln. klientų, kurių bendra aktyvų vertė sąskaitose sieks 5 trln. USD. Kiekvienas TD Ameritrade akcininkas gaus po 1,0837 Charles Schwab akcijų. Tai 17% daugiau nei paskutinių 30 dienų akcijos kainos vidurkis. Stipriau pinga pavėžėjimo paslaugas teikiančios bendrovės Uber vertybiniai popieriai. Kompanija prarado savo veiklos licenciją Londone po to, kai paaiškėjo, kad per Uber programėlę buvo įvykdyta daugiau nei 14 tūkst. kelionių, kuomet vairuotojai neturėjo reikalingo draudimo. Londonas yra pagrindinė Uber vykdomos veikla rinka Europoje. Kompanija turi 21 dieną pateikti apeliaciją dėl tokio reguliatoriaus sprendimo. Penktadienį Wall Street Journal skelbė, jog vienas didžiausių apribotos rizikos kapitalų fondų Bridgewater Associates sudarė 1 mlrd. USD vertės pasirinkimo sandorių, tikintis, kad iki kitų metų kovo mėnesio JAV ir Europos akcijų indeksai (S&P 500 ir Euro Stoxx 50) kris. Įmonės įkūrėjas ir vienas iš vadovų R. Dalio suskubo paneigti tokią paskelbtą informaciją ir patikino, kad fondas neturi tokio tipo pozicijų.

Europos akcijų indeksai žaliuoja. Prabangos prekių kompanijų konglomeratas LVHM Moet Hennessy Louis Vuitton paskelbė, jog pasiekė susitarimą dėl JAV juvelyrikos kompanijos TIffany & Co įsigijimo už 16,2 mlrd. USD. Už vieną Tiffany akciją bus sumokėta 135 USD. Penktadienį biržos uždarymo metu kaina siekė 125,51 USD. LVMH šis įsigijimas turėtų padėti dar labiau įsitvirtinti JAV rinkoje ir šalies juvelyrikos sektoriuje. Nuo metų pradžios iki šiandien LVMH akcijos buvo pabrangusios net 53%, o Tiffany vertybinių popierių kaina pakilusi 35%. Buvo paskelbtas Vokietijos Ifo instituto rengiamas Ifo verslo pasitikėjimo indeksas. Jo reikšmė šį mėnesį kiek ūgtelėjo, lyginant su spaliu. Nežymiai gerėjo situacija paslaugų sektoriuje, prekybininkai buvo labiau patenkinti esama situacija. Daug tikimasi iš artėjančio šventinio laikotarpio. Stipriau pinga Vokietijos pramonės gigantės Thyssenkrupp akcijos. Banko BNP Paribas analitikai pablogino savo rekomendaciją iš „pralenks rinką“ į „neutrali“. Taip pat stipriau į viršų šoktelėjo vėjo turbinų gamintojos Siemens Gamesa Renewable Energy vertybinių popierių kaina. Kompanija pasirašė sutartį Jordanijoje dėl vėjo jėgainių parkų priežiūros ir palaikymo.

Rytoj JAV bus skelbiamas Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Ričmondo gamybos sektoriaus indeksai bei naujų namų pardavimai. Savaitės viduryje galėsime įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, bedarbių paraiškas, Čikagos pirkimo vadybininkų indeksą, vartotojų asmeninių pajamų ir išlaidų bei šalies naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį JAV bus minima Padėkos Diena, tad prekyba akcijų biržose nevyks. Savaitės pabaigoje bus įdomu apžvelgti išankstinius euro zonos infliacijos duomenis, regiono nedarbo lygį.

Jums taip pat gali būti įdomu