JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-11-21

2019-11-21

Vakar JAV akcijų indeksai fiksavo neigiamus pokyčius. Reuters pranešė, jog dėl pirmos prekybos sandorio dalies tarp JAV ir Kinijos tikriausiai bus susitarta tik 2020 metais. Kiek pozityvo bandė įnešti Wall Street Journal, kurio paskelbtame straipsnyje minima, kad Kinija pakvietė JAV derybų atstovus į Pekiną toliau tęsti derybas. CNBC paskelbė, jog bankininkystės ir finansų tarpininkavimo veikla užsiimanti kompanija Charles Schwab derasi dėl konkurentės TD Ameritrade įsigijimo. Žiniasklaidos bendrovė Fox Business savo ruožtu pranešė, jog jau sutarta dėl 26 mlrd. USD vertės TD Ameritrade įsigijimo. Charles Schwab yra viena didžiausių finansų tarpininkių JAV ir remiantis S&P Global  Market Intelligence duomenimis, pagal valdomą turtą tarp šalies bankų yra 12-oje vietoje. Didžiausio JAV banko poziciją užima JPMorgan Chase. TD Ameritrade yra taip pat gerai žinoma bendrovė tarp investuotojų, siūlanti finansų tarpininkavimo paslaugas ir prekybos platformas. Kompanija buvo įkurta 1975 metais. 2016 metais TD Ameritrade už 4 mlrd. USD įsigijo vieną iš pagrindinių savo konkurenčių Scottrade. Tiek Charles Schwab, tiek TD Ameritrade akcijų kainos šiandien stipriai šoktelėjo į viršų. Nuo metų pradžios iki šiandien Charles Schwab akcijos buvo pabrangusios 7,7%, o TD Ameritrade vertybiniai popieriai atpigę net 15,5%. Stipriau pinga mažmenininkės Macy‘s akcijos. Bendrovės praneši rezultatai kiek prasilenkė su prognozėmis. Kompanijos pelnas per praėjusį ketvirtį siekė vos 2 mln. USD ir buvo 60 mln. USD mažesnis nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Pajamos siekė 5,71 mlrd. USD ir buvo mažesnės nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 5,32 mlrd. USD. Smukusiems pardavimams įtakos turėjo silpnesni turizmo mastai. Nuo metų pradžios iki šiandien Macy‘s akcijos buvo atpigusios net 50%, tuo tarpu S&P 500 indekso prieaugis siekia net 24%.

Europos akcijos šiandien yra linkusios pigti. Svarbių makroekonomikos rodiklių šiandien neskelbiama. Stipriau pinga Vokietijos pramonės konglomerato Thyssenkrupp akcijos. Bendrovė pranešė, kad per praėjusius finansinius metus (baigėsi rugsėjo 30 d.) patyrė 304 mln. EUR nuostolių, kuomet metus prieš jie siekė 62 mln. EUR. Pajamos nežymiai ūgtelėjo ir siekė 42 mlrd. EUR. Pakoreguotas pelnas prie palūkanas ir mokesčius siekė 802 mln. EUR ir buvo 642 mln. EUR mažesnis nei metus prieš. Thyssenkrupp yra viena didžiausių plieno gamintojų pasaulyje, bendrovė taip pat gamina liftus, automobilių dalis ir kt. Daugiau nei 17% vienu metu krito Jungtinės Karalystės siuntų ir pašto bendrovės Royal Mail akcijos. Bendrovė įspėjo, kad jog dėl darbuotojų streikų kitas metais galimai dirbs nuostolingai, kadangi nespėjama vykdyti bendrovės veiklos transformavimo plano, kuris turėtų bendrovei padėti išlikti konkurencingai. Royal Mail pripažino, kad siunčiamų laiškų kiekių apimtys krenta stipriau nei prognozuota.

Rytoj planuojamas ECB vadovės C. Lagarde pranešimas, bus skelbiami išankstiniai Prancūzijos, Vokietijos, euro zonos ir JAV gamybos bei paslaugų pirkimo vadybininkų sektorių indeksai, taip pat patikslintas JAV Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu