JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-11-11

2019-11-11

Akcijų rinkose vyrauja raudona spalva. Investuotojai vertina D. Trumpo komentarus. Aktyviau prekiaujama Tesla, Alibaba akcijomis.  


JAV akcijų indeksai praėjusią savaitę užbaigė fiksuodami prieaugius. Dow Jones per savaitę ūgtelėjo 1,2%, S&P 500 reikšmė padidėjo 0,8%, o Nasdaq prieaugis siekė 1%. Šiandien akcijų indeksų ateities sandoriai raudonuoja. JAV prezidentas D. Trumpas savaitgalį pranešė, jog derybų su Kinija eiga vyksta puikiai, tačiau taip pat pridūrė, jog anksčiau skelbta informacija dėl atšauktų tarifų dydžio nėra visiškai teisinga. Šiandien JAV yra minima Veteranų Diena. Prekyba obligacijomis nevyksta, tiesa, šalies akcijų biržos atidarytos. Svarbių makroekonomikos rodiklių neskelbiama. Į pabaigą artėja praėjusio ketvirčio bendrovių finansinių rezultatų skelbimas. Remiantis FactSet duomenimis, iki šiandien rezultatus jau pranešė 89% S&P 500 indeksui priklausančių bendrovių. Skaičiuojama, kad bendrai kompanijų pelnai, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, krito 2,4%. Labiausiai rezultatai prastėjo tarp energetikos, žaliavų ir nekilnojamo turto sektoriams priklausančių kompanijų. Šiandien aktyviau prekiaujama Alibaba akcijomis. Šiandien minima Vienišių Diena, o Alibaba ir kitos Kinijos elektroninės komercijos parduotuvės šia proga siūlo nemažas nuolaidas. Pranešama, kad šios dienos apyvarta Alibaba parduotuvėje bus rekordinė. Alibaba pardavimai neįpusėjus dienai vietiniu Kinijos laiku jau buvo viršiję 213,5 mlrd. CNY (apie 30,5 mlrd. USD). Brangsta Tesla akcijos. Investicinės bendrovės Jefferies analitikai padidino rekomenduojamą Tesla akcijos kainą nuo 300 iki 400 USD.


Europos akcijų biržose šiandien taip pat vyrauja raudona spalva. Kiek nuvylė pasirodę Jungtinės Karalystės ekonomikos duomenys. Šalies bendrasis vidaus produktas, lyginant su antru ketvirčiu, augo 0,3%. Ekonomistai prognozavo 0,4%. Per metus Jungtinės Karalystės ekonomikos augimas siekė 1% ir buvo lėčiausias nuo 2010 metų. Taip pat paskelbta, jog gamybos sektoriaus apimtys rugsėjo mėnesį, lyginant su rugpjūčiu, buvo 0,4% mažesnės. Prognozuotas tik 0,2% lėtėjimas. Stipriu brangimu išsiskiria didžiausio Jungtinės Karalystės kepyklų tinklo Greggs vertybiniai popieriai. Bendrovė pranešė, jog pardavimai per šešių savaičių laikotarpį, kuris baigėsi lapkričio 9 d., augo 12,4%, lyginant su praėjusiais metais. Kompanija taip pat padidino bendras šių metų rezultatų prognozes. Greggs prognozuoja, kad pajamos sieks 1,16 mlrd. GBP, o pelnas sudarys 107 mln. GBP. Bendrovės akcijos vienu metu šoktelėjo daugiau nei 15%. Greggs yra didžiausias kepyklėlių tinklas Jungtinėje Karalystėje. Bendrovei priklauso daugiau nei 2 tūkst. prekybos vietų.

Šiandien daugiau svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nėra planuojama. Rytoj Vokietijoje pasirodys ZEW ekonomikos lūkesčių indeksas. Trečiadienį sulauksime N. Zelandijos centrinio banko sprendimo dėl palūkanų, Jungtinės Karalystės ir JAV infliacijos duomenų, taip pat FED vadovo J. Powello pranešimo. Ketvirtadienį bus įdomu įvertinti išankstinius euro zonos ir Vokietijos BVP duomenis, Jungtinės Karalystės mažmenininkų pardavimus, JAV gamintojų kainų kainų pokyčius, naftos atsargų pokyčius ir bedarbių paraiškas. Planuojamas dar vienas J. Powello pranešimas. Savaitės pabaigoje sulauksime JAV mažmenininkų pardavimų ir galutinių euro zonos infliacijos duomenų.

Jums taip pat gali būti įdomu