JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2020-01-22

2020-01-22

Vakar JAV akcijos pigo ir nutraukė penkias sesijas iš eilės užsitęsusį indeksų kilimą į viršų. Šiandien situacija priešinga – šalies akcijų biržose vyrauja žalia spalva. Dėmesio centre išlieka viruso protrūkis Kinijoje, kurį nemažai lyderių jau paminėjo ir Davose vykstančiame Pasaulio Ekonomikos Forume. D. Trumpas teigė, jog nesibaimina, kad virusas galėtų atkeliauti ir iki JAV. Pasak jo, situacija kontroliuojama. Kinija paskelbė, jog šalies ligoninės imasi prevencinių veiksmų, kad virusas neplistų į kitus regionus iš centrinės Kinijos dalies miesto Wuhano, kuriame ir yra viruso židinys. Šiandien JAV itin svarbių makroekonominių rodiklių neskelbiama. Galėsime įvertinti nenaujų namų pardavimus. JAV kaimyninės šalies Kanados centrinis bankas 17 val. Lietuvos laiku sprendžia dėl palūkanų normos nustatymo. Analitikai neabejoja, kad palūkanos nebus keičiamos ir liks 1,75% lygyje. Rytoj dėl palūkanų posėdžiaus ir Europos centrinis bankas. Didelių pokyčių monetarinėje politikoje taip pat neprognozuojama. Bendrovės toliau skelbia praėjusio ketvirčio rezultatus. Šiandien jais pasidalino Johnson & Johnson. Pelnas pranoko lūkesčius, tačiau prognozių neatitiko pajamos. Kompanija per ketvirtį uždirbo 4,01 mlrd. USD pelno, o pajamos siekė 20,75 mlrd. USD. Johnson & Johnson prognozuoja, kad 2020 metų pajamos sudarys 85,4 – 86,2 mlrd. USD. Per paskutinius tris mėnesius kompanijos akcijos pabrango vos 0,4%, kuomet Dow Jones indekso reikšmė ūgtelėjo 9%.

Europos akcijų indeksai šiandien žaliuoja. Vokietijos akcijų indekso Dax 30 reikšmė artėja prie rekordinių aukštumų. Prancūzijoje paskelbta, jog šį mėnesį šalies verslo lūkesčiai ir optimizmas, lyginant su gruodžiu, augo. Tai nuteikia pozityviai, vakar jau skelbta, jog Vokietijos investuotojų lūkesčius atspindinčio indekso reikšmė pasiekė aukščiausią lygį nuo 2015 metų. Nepaisant bendrai kylančios rinkos šiandien yra ir pingančių pavienių akcijų. Tarp tokių atsidūrė Vokietijos automobilių gamintoja Daimler. Mercedes prekės ženklo savininkė pranešė, jog pagal preliminarius duomenis praėjusių metų pelnas prieš palūkanas ir mokesčius (EBIT) sudarė 5,6 mlrd. EUR. Tai ženkliai mažiau nei 2018-ais metais, kuomet EBIT siekė 11,1 mlrd. EUR. Stiprokai mažėjo automobilių pardavimo maržos, patirta nuostolių furgonų pardavimų padalinyje. Pinga prabangos prekių gamintojos Burberry vertybiniai popieriai. Nepaisant to, jog kompanija netgi pagerino pajamų prognozes, investuotojai buvo linkę parduoti kompanijos akcijas. Baiminamasi dėl viruso Kinijoje poveikio kompanijos rezultatams. Kinijoje šis prekės ženklas yra itin mėgstamas. Stipriau į viršų šoktelėjo programinės įrangos gamintojos Sage Group vertybinių popierių kaina. Bendrovė pranešė, jog pirmas šių finansinių metų ketvirtis buvo itin geras, o pajamos augo 6,9% dėl augusių pardavimų Š. Amerikos ir Europos rinkose.  

Rytoj posėdžiaus ECB, JAV bus skelbiamos bedarbių paraiškos ir naftos atsargų pokyčiai. Savaitės pabaigoje galėsime įvertinti išankstinius didžiųjų Europos valstybių, euro zonos, JAV gamybos bei paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksus.

Jums taip pat gali būti įdomu