JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-01-06

2020-01-06

JAV akcijų indeksai penktadienį fiksavo nemenkus neigiamus pokyčius. Investuotojai vertino įvykus Vidurio Rytų regione bei toliau tvyrančią įtampą tarp JAV ir Irano. Šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandoriai taip pat raudonuoja. JAV valstybės sekretorius M. Pompeo vakar teigė, jog JAV gali taikytis nukauti dar daugiau Irano lyderių, jeigu Islamo valstybė bandys kariniais ar kitais veiksmais atsakyti į JAV veiksmus. D. Trumpas pagrasino Irakui pritaikyti griežtas sankcijas po to, kai Irako valdantieji nusprendė, kad amerikiečių kariai turėtų palikti šią valstybę. Naftos kainos dėl įtampos šiame regione toliau kyla. WTI rūšies naftos kaina šiandien buvo viršijusi ir 64,5 USD už barelį ribą. Paskutinį kartą aukštesnė naftos kaina rinkoje fiksuota 2018 metų spalio mėnesį. Brangsta ir energetikos bendrovių akcijos. Finansų brokerių kompanijos Needham analitikai sumažino savo rekomendaciją Apple kompanijos akcijų atžvilgiu iš „stiprus pirkti“ į „pirkti“. To priežastis – itin stipriai išaugusi Apple akcijos kaina praėjusiais metais. Apple vertybinių popierių kaina per 2019 metus pakilo net 89%. JAV automobilių gamintoja Ford pranešė, jog per paskutinį praėjusių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais, krito 1,3% ir sudarė beveik 602 tūkst. vienetų. Labiausiai krito keleivių transporto priemonių pardavimai. Ford akcijos šiandien pinga.

Europos akcijų indeksai šiandien taip pat smunka ir atspindi pasaulines tendencijas. Rinkos dalyvių nuotaikas kiek pagerinti bandė paskelbti Vokietijos mažmenininkų pardavimai. Jų apimtys praėjusių metų lapkričio mėnesį, lyginant su spaliu, augo 2,1%. Ekonomistai prognozavo 1,1% sieksiantį augimą. Taip pat pozityviau nuteikė paskelbti galutiniai didžiųjų regiono valstybių praėjusio mėnesio paslaugų sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai. Apibendrintai situacija išlieka pozityvi, euro zonos ir didžiųjų valstybių paslaugų sektoriuje fiksuojama plėtra. Be to, daugelio šalių indeksų reikšmės viršijo ir analitikų prognozes. Nustebino situacija Jungtinėje Karalystėje. Indekso reikšmė vėl grįžo ties neutralia 50 punktų riba, nors dar lapkritį buvo žemesnė ir indikavo apie sektoriau traukimąsi. Euro zonos gamintojų kainų indekso augimas lapkritį, lyginant su spaliu, siekė 0,2%, nors buvo tikėtasi 0,1%. Stipriau pinga Londono biržoje listinguotos farmacijos bendrovės Hikma Pharmaceuticals akcijos. Banko JP Morgan analitikai pablogino savo rekomendaciją kompanijos akcijų atžvilgiu iš „neutrali“ į „nepralenks rinkos“. Tikslinė akcijos kaina sumažinta nuo 1850 GBp (penso) iki 1800 GBp. Penktadienį biržos uždarymo metu už vieną akciją buvo mokėta 1984,5 GBp. Stipriau pinga ir Vokietijos chemijos pramonės kompanijos Covestro vertybiniai popieriai. Banko Societe Generale ir bendrovės Mainfirst analitikai prognozuoja, jog šiais metais galimai mažės kompanijos pelnas ir pardavimai. Mainfirst analitikai patvirtino Covestro akcijų reitingą „parduoti“. Tikslinė akcijos kaina sumažinta nuo 41 iki 38 EUR. Už vieną Covestro akciją penktadienį buvo mokama 41,9 EUR.

Rytoj galėsime įvertinti išankstinius euro zonos infliacijos duomenis, regiono mažmenininkų pardavimus, taip pat JAV ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksą. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks ADP kompanijos prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų ir praėjusios savaitės šalies naftos atsargų pokyčių ataskaita. Ketvirtadienį bus skelbiama paskutinio ECB posėdžio ataskaita, taip pat euro zonos nedarbo lygis, JAV bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitę užbaigs pasirodysiantys ir daugiausiai dėmesio sulauksiantys svarbūs JAV darbo rinkos duomenys.

Jums taip pat gali būti įdomu