JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-01-03

2020-01-03

JAV akcijų indeksai vakar pasiekė naujus rekordus, tačiau šiandien situacija visiškai priešinga. JAV oro antskrydžių metu nukovė vieną iš svarbiausių Irano pajėgų vadų Q. Soleimani. Tai šiandien patvirtino JAV Gynybos Departamento centrinė būstinė – Pentagonas. Iranas paskelbė, jog į tokius JAV veiksmus bus atsakyta. Pasak rinkos analitikų, toks JAV žingsnis turės rimtų padarinių. Tai matyti ir rinkoje, šiandien stipriai šoktelėjo naftos kaina, taip pat stipriau brangsta saugiu prieglobsčiu laikomas auksas. Nepaisant bendro akcijų pigimo, šiandien stipriau brangsta Tesla vertybiniai popieriai. Automobilių gamintoja pranešė, jog praėjusių metų paskutinį ketvirtį pristatė 112 tūkst. automobilių. Tarp jų – 92 550 Tesla 3 modelių. Analitikai tikėjosi, kad bendras skaičius sieks apie 105 tūkst. Tad rezultatas pranoko analitikų lūkesčius. Per visus 2019 metus Tesla pristatė 367 tūkst. automobilių. Kompanija buvo išsikėlusi tikslą pristatyti 360 – 400 tūkst.. Jį įgyvendinti bendrovei pavyko. Tesla akcijos praėjusiais metais brango 25,7%. Šiandien 21 val. Lietuvos laiku bus skelbiama paskutinio FED posėdžio ataskaita, o 18 val. pasirodys praėjusios savaitės naftos atsargų pokyčiai. Analitikai prognozuoja, kad atsargos bus sumažėjusios 3,1 mln. barelių. Jeigu prognozės pasitvirtintų, atsargų kiekis mažėtų jau trečią savaitę iš eilės.

Europos akcijų indeksai šiandien taip pat raudonuoja. Buvo paskelbtas gruodžio mėnesio Jungtinės Karalystės statybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksas. Jo reikšmė jau aštuntą mėnesį iš eilės yra žemiau 50 punktų ribos, o tai indikuoja apie statybų traukimąsi. Paskutinį kartą sektoriaus plėtra fiksuota praėjusių metų balandžio mėnesį. Vokietijoje daugiau nei tikėtasi praėjusį mėnesį išaugo bedarbių skaičius. Jis didėjo 8 tūkst., nors buvo prognozuota, kad naujų bedarbių skaičius sieks 3 tūkst. Remiantis preliminariais duomenimis, Prancūzijoje vartotojų kainų indekso reikšmė praėjusį mėnesį, lyginant su lapkričiu, išaugo 0,4%. Ekonomistai prognozavo 0,3% sieksiantį augimą. Šiandien dėl stipriau brangstančios naftos pinga oro linijų bendrovių akcijos. Tarp tokių patenka ir Air France bei Vokietijos Lufthansa. Pastarosios akcijų kainos kritimui turi ir investicinės bendrovės Kepler analitikų pabloginta rekomendacija Lufthansa atžvilgiu į „mažinti“ su tiksline akcijos kaina siekiančia 14,30 EUR. Vakar banko Citigroup analitikai taip pat pablogino Lufthansa vertybinių popierių rekomendaciją iš „laikyti“ į „parduoti“. Tikslinė kaina siekia 14 EUR. Vakar biržos uždarymo metu už vieną akciją mokėta 16,68 EUR. Per praėjusius metus Lufthansa vertybiniai popieriai atpigo 16,7%. Tuo tarpu pagrindinio Vokietijos akcijų indekso DAX prieaugis siekė net 25,5%.

Kitos savaitės pradžioje bus skelbiami galutiniai didžiųjų Europos valstybių paslaugų sektorių pirkimo vadybininkų indeksai (PMI). Antradienį galėsime įvertinti išankstinius euro zonos infliacijos duomenis, regiono mažmenininkų pardavimus, taip pat JAV ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksą. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks ADP kompanijos prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų ir praėjusios savaitės šalies naftos atsargų pokyčių ataskaita. Ketvirtadienį bus skelbiama paskutinio ECB posėdžio ataskaita, taip pat euro zonos nedarbo lygis, JAV bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitę užbaigs pasirodysiantys ir daugiausiai dėmesio sulauksiantys svarbūs JAV darbo rinkos duomenys.

Jums taip pat gali būti įdomu