Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (04.29 – 05.03)

2019-05-03

Finansų naujienų leidinys Barron’s paskelbė savo sudaromos Big Money Poll apklausos rezultatus. Jos metu yra apklausiami profesionalūs JAV investicijų valdytojai. Rezultatai nustebino tuo, kad net 67% apklaustųjų mano, kad D. Trumpas laimės prezidento rinkimus ir 2020 metais.

Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, bendras euro zonos šalių pirmo ketvirčio BVP augimas, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, siekė 0,4%. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Per metus euro zonos šalių ekonomika paaugo 1,2%. Europos Sąjungos metinis BVP augimas pirmą ketvirtį siekė 1,5%. Lūkesčius pranoko ir paskelbtas nedarbo lygis. Kovo mėnesį euro zonoje nedarbas krito iki 7,7%. Tai 0,1% mažiau nei prognozuota. Žemiausias nedarbo lygis kovą tarp ES narių buvo fiksuotas Čekijoje (1,9%), Vokietijoje (3,2%). Aukščiausias – Graikijoje (18,5%, sausio mėn. duomenys), Ispanijoje (14,0%), Italijoje (10,2%). Lietuvoje nedarbo lygis siekė 5,8%.

Legendinis investuotojas W. Buffettas duodamas interviu prisipažino, kad jo valdoma įmonė Berkshire Hathaway investuoja į Amazon akcijas. Tiesa, jis teigė, jog tai ne jo idėja, o nuo jo nepriklausomo, vieno iš Berkshire Hathaway investicijų valdytojo sprendimas. W. Buffetas pripažino, kad jis yra Amazon gerbėjas ir gailisi, jog neįsigijo Amazon akcijų anksčiau. Šį savaitgalį taip pat vyks Berkshire Hathaway metinis akcininkų susirinkimas, kurio metu taip pat bus galima išgirsti ir legendinio investuotojo pranešimą.

JAV centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė palūkanų. Jos lieka 2,25 – 2,50% lygyje. Kai kurie rinkos dalyviai turėjo lūkesčių išgirsti užuominų ir dėl galimo palūkanų mažinimo, tačiau nesulaukė nieko panašaus. Nors FED vadovas J. Powellas ir atkreipė dėmesį į kovo mėnesį kritusią vartotojų kainų indeksų lygį, kuris pasiekė pastarųjų 19 mėnesių žemumas, tačiau teigė, jog infliacija turėtų atsistatyti, o ekonomikos būklė ir jos perspektyvos ir toliau išlieka geros.

Google valdanti bendrovė paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Bendrovė uždirbo 6,66 mlrd. USD pelno, arba 9,50 USD akcijai. Pajamos siekė 29,48 mlrd. USD. Praėjusiais metais pelnas siekė 13,33 USD akcijai, o pardavimai sudarė 24,86 mlrd. USD. Remiantis FactSet, analitikai vidutiniškai tikėjo 30,04 mlrd. USD pajamų ir 10,60 USD pelno akcijai.

Tuo tarpu General Electric rezultatai pranoko lūkesčius. Per pirmą ketvirtį kompanijos pelnas siekė 3,55 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,14 USD. Tai 0,05 USD daugiau nei prognozavo analitikai. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais krito 2% iki 27,29 mlrd. USD, tačiau rezultatas taip pat geresnis nei tikėtasi. Analitikai tikėjosi 26,93 mlrd. USD.

Nuvylė paskelbti Kinijos makroekonominiai duomenys. Balandžio mėnesį šalies gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė krito iki 50,1 punkto ribos. Rezultatas prastesnis nei kovą bei taip pat prasilenkė analitikų prognozėmis. Indekso reikšmei esant virš 50 punktų ribos, traktuojama, kad sektorius auga, tad toks rezultatas tik parodo, kad Kinijos gamybos apimčių augimas toliau lėtėja. Kiek geresnė situacija ne gamybos sektoriuje. Atitinkamo indekso reikšmė balandį siekė 54,3 punkto ribą. Visgi, lyginant su kovo mėnesiu, taip pat fiksuotas kritimas. Analitikai prognozavo 55,0. Nepaisant prastesnių duomenų, Šanchajuje akcijos bendrai

Šią savaitę JAV delegacija viešėjo Pekine. JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas džiaugėsi produktyviais susitikimais ir teigė, jog derybos kitą savaitę persikels į JAV. Jų metu turėtų būti rengiamas ir galutinis sutarties šablonas. Pasak Wall Street Journal, Kinijos delegaciją vyksiančią į JAV sudarys daugiau nei 100 įvairių Kinijos pareigūnų su šalies vice premjeru L. He priešakyje.

Jungtinės Karalystės centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nusprendė nekelti palūkanų. Jos šios metu siekia 0,75%. Kiek netikėtai buvo paskelbta apie padidintas ekonomikos augimo prognozes. Centrinis bankas prognozuoja, kad šalies BVP šiais metais augs 1,5%. Tai 0,3% daugiau nei buvo prognozuojama vasario mėnesį. 2020 metų šalies ekonomikos augimas turėtų siekti 1,6%, 2021 metais – 2,1%.

Ketvirtadienį stiprokai brango Vokietijos automobilių pramonės gigantės Volkswagen akcijos. Bendrovė paskelbė, jog pirmo ketvirčio veiklos pelnas siekė 3,9 mlrd. EUR. Tai 0,3 mlrd. EUR mažiau nei pernai, tačiau atitiko analitikų prognozes. Nepaisant smukusių automobilių pristatymų, pajamos augo 3,1% ir praėjusį ketvirtį siekė 60 mlrd. EUR. Volkswagen prognozuoja, kad šiais metais bendros įmonės pajamos, lyginant su praėjusiais metais, turėtų augti 5%. Bendrovės vadovas H. Diessas, kaip didžiausią šių metų riziką Volkswagen pelnui, įvardijo galimus D. Trumpo tarifus automobiliams. Bendrovė skaičiuoja, kad tarifai bendrovei galėtų bendrovei kainuoti apie  2,5 mlrd. EUR kas metus.

Adidas pranešė puikius pirmo ketvirčio rezultatus. Pajamos, lyginant su praėjusių metų pirmu ketvirčiu, išaugo 4% ir sudarė 5,88 mlrd. EUR. Pelnas šoktelėjo net 17% ir sudarė 632 mln. EUR. Analitikai prognozavo 5,8 mlrd. EUR pajamų ir 567 mln. EUR pelno. Adidas vadovas K. Rorstedas teigė, jog investuotojai turėtų laukti aukštesnio pajamų augimo, o dabartinis 4% augimas yra laikinas. Didžiausias Europos bankas HSBC taip pat pranešė lūkesčius pranokusius rezultatus. Ikimokestinis pelnas per pirmą šių metų ketvirtį sudarė 6,21 mlrd. USD. Tai 30,7% daugiau nei per pirmą praėjusių metų ketvirtį. Pajamos augo 5,24% ir siekė 14,42 mlrd. USD.

Remiantis Tesla pranešimu, bus bandoma pritraukti lėšų išleidžiant 2,7 mln. vnt. naujų akcijų ir ~1,35 mlrd. USD vertės konvertuojamų obligacijų 5 metų terminui. Pats E. Muskas planuoja įsigyti apie 40 tūkst. akcijų. Nors per praėjusių metų trečią ketvirtį kompanija sugebėjo uždirbo pelno, tačiau per pirmą šių metų ketvirtį nuostoliai sudarė net 702 mln. USD. Pagrindinė to priežastis – Model 3 automobilių tiekimo į Europą ir Kiniją trukdžiai. Per praėjusį mėnesį Tesla akcijos atpigo net 18%. Dėl šių priežasčių Tesla ir yra priversta svarstyti papildomų investicijų pritraukimo klausimą, nors kiek anksčiau pats E.Muskas yra neigęs, kad kompanijai reikės papildomų investicijų.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu