Dar vienas biotechnologijų sektoriaus laimėjimas

2021-06-08

Jau kuris laikas biotechnologijų sektorius atrodė prarandantis potencialą, ir tuo pačiu investuotojų susidomėjimą. Kiek daugiau nei prieš metus pradėjus plisti koronavirusui, biotechnologijų kompanijoms buvo neblogas metas – atsirado poreikis naujai vakcinai, kuriai paklausa garantuota, o kaina ne problema. Natūralu, kad ne viena iš šio sektoriaus kompanijų nukreipė savo lėšas į Covid-19 vakcinos vystymą.

Sėkmingu vakcinos nuo koronaviruso sukūrimu gali pasigirti ne viena tą bandžiusi korporacija, tačiau ne visoms poveikis akcijų vertei buvo vienodas. Ryškiausią akcijų kilimą šiuo laikotarpiu tarp vakcinos lyderių fiksavo „Moderna“, kuriai santykinai pajamos iš vakcinos lyginant su visu produktų krepšeliu yra reikšmingesnės. Kitoms kompanijoms efektas buvo silpnesnis, tačiau žvelgiant į sektorių bendrai – viruso plitimo ir karantinų laikotarpio pirmieji metai biotechnologijų indeksų vertėms buvo dėkingi.

Išsisėmus šiam potencialui, sektorius kurį laiką stagnavo. Dabar šią stagnaciją išjudino naujasis „Biogen“ laimėjimas. FDA (JAV maisto ir vaistų administracija) patvirtino naują vaistą skirtą kovoti su Alzheimerio (smegenų liga pažeidžianti esmines nervines ląsteles bei jų jungtis, ir vedanti link demencijos) liga.

Tokios naujienos iš karto „Biogen“ akcijų kainą kilstelėjo į kitą lygį:

„Biogen“ vaistas negali išgydyti nuo šios ligos, tačiau yra skirtas sustabdyti jos progresavimą, kas šiandien irgi atrodo kaip didelis laimėjimas, nes iki šiol nebuvo jokio vaistinio gydymo, skirto sustabdyti Alzheimerio ligos vystymąsi.

Vis tik, patvirtinto „Biogen“ produkto klinikinių tyrimų rezultatai buvo kontraversiški, tad „Biogen“ turės tad atlikti patvirtinamuosius klinikinius tyrimus. Nepaisant to, FDA nusprendė paankstinti šio produkto išleidimą į rinką, siekiant pagreitinti potencialių įrankių arsenalą kovoje su Alzheimerio liga, kuri darosi vis aktualesnė didėjant vidutiniam gyventojų amžiui.

„Biogen“ kompanija vertina, kad vaistas galėtų pasiekti apie pusantro milijono amerikiečių. Pagal dabartinę vaisto kainą, kuri sieks 56 000 USD (dalinai kompensuojamas valstybės), toks vaistų pirkimo kiekis galėtų kompanijos pajamas perkelti į kitą lygį – paskutinius kelis metus „Biogen“ pajamos svyravo apie 13 – 14 mlrd. USD. Jei vaistą pradėjus plačiau naudoti rinkoje jis pateisins lūkesčius, tikėtini ir jo patvirtinimai ir kitose rinkose.

Autorius: Rokas Lukošius, UAB FMĮ „Myriad capital“ investicijų strategas

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu