Aukso rinka (03-18 – 04-15)

2019-04-16

Per nagrinėjamą laikotarpį auksas pigo 1,2% ir jo pabaigoje pasiekė šių metų žemumas. Nuo metų pradžios metalo kaina yra nepakitusi.  

Rinkos dalyviai mieliau renkasi rizikingesnio tipo investicijas. Tas puikiai matyti ir iš tebesitęsiančio pirmo ketvirčio akcijų ralio. JAV akcijoms praėjęs ketvirtis buvo geriausias nuo krizės, o pagrindinio indekso S&P 500 prieaugis nuo metų pradžios viršija 15%. Dar geresnė situacija fiksuota Kinijoje, kur akcijos pabrangusios ir daugiau nei 20%. Investuotojai vis dar laukia JAV ir Kinijos susitarimo, kuris kartu su centrinių bankų skatinimo programomis turėtų padėti pakelti ekonomikos augimo perspektyvas.     

Nepaisant rinkose vyraujančių pozityvių nuotaikų, Kinijos ir Rusijos centriniai bankai didino ir taip jau rekordinėmis tapusias aukso atsargas. Kinijos rezervai augo jau ketvirtą mėnesį iš eilės. Kovą atsargos pasiekė 60,62 mln. uncijų, arba 1 885 tonų. Rusija papildomai įsigijo 31 mln. t. brangiojo metalo.

Pasaulio Aukso taryba prognozuoja, kad auksas šiais metais ir toliau išliks centinių bankų taikiklyje bei investuotojų portfeliuose kaip saugaus prieglobsčio užuovėja. Brangiuoju metalu tiki ir didieji rizikos kapitalo fondai, pvz. legendinis Bridgewater Associates, kurio ataskaitose matyti sukauptos nemažos aukso pozicijos. Kovą į aukso ETF fondus kiek padidėjo kapitalo srautai. Sprendžiant iš paskutinių FED atstovų pasisakymų, tikėtina, kad šiais metais palūkanos gali būti ir nebekeliamos. Tai turėtų suteikti erdvės ir auksui.

Jums taip pat gali būti įdomu