JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-28

2017-11-28

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai stiebiasi aukštyn. Šiandien kalbą sakys būsimasis FED vadovas J. Powellas.

Vakar didesnė dalis JAV akcijų smuktelėjo, tik Dow Jones indeksas sugebėjo simboliškai pakilti. Nors pradžioje pagrindiniai indeksai netgi buvo palypėję iki rekordinių atžymų, tačiau vėliau išsikvėpė mažmenininkų ralis nepaisant minimos „kibernetinio“ pirmadienio išpardavimų dienos. Ekonomikos rodiklių fronte naujų namų pardavimai spalį siekė 685 000 (sumetintas tempas). Analitikai prognozavo nuosaikų susitraukimą, o čia buvo pažymėta aukščiausia riba per dešimtmetį. Vakar savo kalboje FED Dalaso banko prezidentas Robertas Kaplanas pareiškė, jog palaikytų sprendimą gruodžio mėnesį bazinę palūkanų normą kilstelti 0,25%. Įdomu, jog anksčiau jis buvo išreiškęs abejones dėl tokio žingsnio būtinybės. Savo ruožtu D. Trumpo pasirinktas būsimas FED vadovas J. Powellas šiandien pasirodys prieš Senatą ir atsakinės į klausimus. Vakar jau buvo paviešinta šiandieninė jo kalba – joje išsakomas pritarimas dabartinei FED vykdomai politikai.

Azijoje vyravo permainingos nuotaikos. Japonijos akcijas į viršų pakylėjo silpnėjusi jena. Pirmadienį jena stiprėjo, nes augo lūkesčiai, jog Japonijos centrinis bankas (JCB) gali greičiau nei manyta imti mažinti ekonomikos skatinimą. Savaitgalį JCB valdybos narys Hitoshi Suzuki pareiškė, kad ketina akylai stebėti, ar vykdoma skatinančioji monetarinė politika nedaro neigiamų padarinių finansų sektoriui, t.y. ar bankai nenustoja dėl to skolinti. Tuo pačiu JCB paskelbė, jog ketina mažinti ilgo laikotarpio šalies obligacijų supirkimą aukcionuose 10 mlrd. jenų iki 90 mlrd. jenų ribos.

Europoje akcijos brangsta. Prie pakilimo nemažai prisideda Royal Dutch Shell, paskelbusi apie 25 mlrd. USD vertės savų akcijų supirkimo programą. Tiesa, dividendų mokėjimas akcijomis bus nutrauktas. Vokietijos GfK skaičiuojamas vartotojų pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas lapkritį išliko ties 10,7 punkto, nors buvo laukta nedidelio augimo iki 10,8 punkto. Įdomu pastebėti, kad bankų akcijos nesulaukė šiandien didesnio susidomėjimo, nors Anglijos centrinis bankas paviešino savo testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatus, kurie neparodė jokių problemų sektoriuje. Trys Europos inžinerijos bendrovės Airbus, Rolls-Royce ir Siemens suvienijo pajėgas, kuriant hibridinį elektrinį lėktuvą. Pirmuosius rezultatus ketinama pristatyti per 3 metus, o visa tai atspindi įnirtingą Airbus kovą su Boeing.

Vakar kritusi naftos kaina šiandien pratęsia kryptį „į pietus“. Nuo didesnės korekcijos naftą gelbėjo tik naujienos, jog Brazilijoje naftos sektoriaus darbuotojai šią savaitę gali streikuoti, tačiau tai dar tėra galimybė, tikslaus apsisprendimo nėra. Visgi visas dėmesys dabar, žinoma, yra sutelktas į ketvirtadienį vyksiantį OPEC susitikimą. Nors pastaruoju metu beveik niekas neabejojo, kad bus pratęstas žaliavos išgavimo ribojimas ir po 2018 m. kovo, tačiau pasigirdo ir mažiau užtikrintų nuomonių. Dalis analitikų pasisakė, kad OPEC stengiasi surinkti kuo daugiau duomenų, o sutarti drauge su Rusija gali nepavykti šio susitikimo metu.

Šiandien investuotojai sulauks Conference Board rengiamo pasitikėjimo JAV ekonomika indekso. Trečiadienį bene įdomiausia žinutė bus preliminarus JAV BVP, tačiau kartu sužinosime ir šalies naftos atsargas bei NT rinkos rodiklį. Ketvirtadienis bus itin svarbi diena naftos investuotojams, kadangi įvyks OPEC susitikimas, kur bus svarstoma dėl žaliavos išgavimo ribojimo pratęsimo. Taip pat standartiškai bus praneštos JAV bedarbių paraiškos, o kartu ir vartotojų išlaidų lygis, infliacijos rodiklis bei Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje pro akis investuotojams nepraslys ISM rengiamas JAV gamybos sektoriaus indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu