JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2017-11-24

2017-11-24

Po švenčių į rinkas grįžtantys JAV investuotojai yra nusiteikę pakiliai – akcijų indeksų ateities sandoriai kyla. Prekybos sesija šiandien bus trumpesnė.

Ketvirtadienį JAV buvo švenčiama Padėkos diena ir akcijų biržos buvo uždarytos. Šiandien prekybos sesija bus trumpesnė – daugelis JAV biržų (pvz., NYSE) dirbs iki 20 val. Lietuvos laiku. Šiandien prasideda „juodojo penktadienio“ išpardavimai, todėl visų dėmesio centre bus mažmenininkų akcijos. Pirmadienį atitinkamai prasidės „kibernetinio pirmadienio“ išpardavimai.

Azijoje akcijų kursai šiandien pasistiebė. Tą padarė ir Kinijos akcijos, kurios atkreipė dėmesį į save po vakarykščio išsipardavimo rinkoje. Dėl likvidumo trūkumo kilo Kinijos obligacijų pajamingumas, kuris atitinkamai kelia skolinimosi išlaidas ir visoms šalies įmonėms (ypač mažesnėms). Taigi investuotojai aktyviai pardavinėjo Šendženo biržoje kotiruojamas mažesnes bendroves ir pirko Šanchajuje kotiruojamas didžiąsias įmones. Norėdamas nuraminti investuotojus Kinijos centrinis bankas įliejo į rinką vakar 100 mlrd. juanių, tačiau šiandien papildomai pridėjo jau tik 20 mlrd. juanių (apie 3 mlrd. USD). Tai, anot analitikų, rodo, kad nėra pernelyg baiminamasi dėl susidariusios situacijos.

Europoje didesnė dalis akcijų brangsta – taip investuotojai reaguoja į žinutes iš Vokietijos, kur vietos opozicinė partija pareiškė, jog yra pasirengusi kalbėtis su A. Merkel. Jie esą yra linkę paremti jos poziciją, idant didžiausioje Europos ekonomikoje būtų atkurtas stabilumas. Šiandien tą neblogai iliustravo ir Ifo instituto rengiamas verslo pasitikėjimo šalies ekonomika indeksas, kuris lapkritį šoktelėjo nuo 116,8 iki 117,5 punkto, nors reikšmingesnio pokyčio nebuvo laukta. Tiesa, JK FTSE 100 indeksas ryte netgi koregavosi, o prie nuopuolio bene labiausiai prisidėjo būtent mažmenininkų akcijos.

Naftos kaina toliau šuoliuoja į viršų. Pastarųjų dienų šuolį išprovokavo TransCanada naftotiekio avarija Pietų Dakotoje. Kaip praneša pati bendrovė, iki lapkričio pabaigos JAV pasiekiantis naftos kiekis sumažės 85%. Viena vertus, ši avarija prisidės prie JAV naftos atsargų mažėjimo, kas keltų žaliavos kainą. Kita vertus, brangstanti nafta skatina JAV pumpuoti daugiau šios žaliavos, o ir skalūnų naftos išgavėjai tampa konkurencingesni.

Kitos savaitės pirmadienį investuotojai sulauks JAV naujų namų pardavimų, o antradienį – Conference Board rengiamo pasitikėjimo JAV ekonomika indekso. Trečiadienį bene įdomiausia žinutė bus preliminarus JAV BVP, tačiau kartu sužinosime ir šalies naftos atsargas bei NT rinkos rodiklį. Ketvirtadienis bus itin svarbi diena naftos investuotojams, kadangi įvyks OPEC susitikimas, kur bus svarstoma dėl žaliavos išgavimo ribojimo pratęsimo. Taip pat standartiškai bus praneštos JAV bedarbių paraiškos, o kartu ir vartotojų išlaidų lygis, infliacijos rodiklis bei Čikagos pirkimo vadybininkų indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje pro akis investuotojams nepraslys ISM rengiamas JAV gamybos sektoriaus indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu